Kelyje su senais ir gendančiais mersedesais arba lietuvių odisėja į Gruziją

Jei jums atostogos asocijuojasi tik su saulėtais paplūdimiais ir penkių žvaigždučių viešbučiu, atėjo laikas šį požiūrį pakeisti. Vilnietis Lukas įsitikinęs, kad, kol esi jaunas, reikia keliauti su nuotykiais, o ne tik mėgautis „all included“ malonumais turistų nugultuose kurortuose.

Todėl šią vasarą vaikinas su draugų kompanija pasikinkė senutėlaičius mersedesus ir leidosi į kelionę, kurios tikslas – Gruzija. Trys savaitės ant ratų, pro šalį skriejant ne tik žavingiems vaizdams, bet susiraukusiems veidams.

 

Papasakok apie idėją senais automobiliais važiuoti į Gruziją. Kada kilo tokia mintis?

Praėjusią vasarą su savo senu mersedesu (jis pagamintas 1979 metais – aut.) planavau važiuoti į Portugaliją. Vietoje dyzelinio kuro į automobilio kuro baką pyliau panaudotą aliejų, kurio gavau iš vienos greito maisto užkandinės, tačiau ta kelionė nepasisekė. (Juokiasi.) Nuvažiavau tik iki Vokietijos-Prancūzijos sienos. Tiesą sakant, iki Prancūzijos buvo likę vos 40 kilometrų. Galvojau nusiimti numerį ir palikti automobilį Vokietijoje, bet širdį suspaudė… (Šypsosi.) Tad savo kelionę tęsėme išnuomotu automobiliu, o kai grįžome į Lietuvą, pargabeno ir mano mersedesą.

 

Tada iš karto pradėjau planuoti kitą kelionę. Iš pradžių norėjome važiuoti į Afriką, bet pagalvojome, kad ten bus per daug pavojinga. Tad susiradome aštuonių žmonių ekipažą, nusipirkome dar vieną mersedesą, tokį patį, tik sedaną, 1982 metų, ir pradėjome juos tvarkyti bei ruošti kelionei. Laiko turėjome pusę metų, tačiau viskas, kaip visada, vyko paskutinę minutę. Prieš kelionę atkrito du ekipažo nariai ir likome šešiese. O Gruziją pasirinkome todėl, kad prieš tai nė vienas iš mūsų ten nesame buvę. Labai daug gero apie ją girdėjome ir norėjome patys viskuo įsitikinti. (Šypsosi.)

03gruzija-automobiliu6.jpg

 

Kaip planavotės kelionę ir maršrutą? Kokie buvo pagrindiniai uždaviniai?

Labai daug susirašinėjome su Ukraina dėl keltų, nes jų grafikas paaiškėja tik tą mėnesį, kai reikia važiuoti. Reikėjo susitarti, kiek visa tai kainuos, nes kainos nuolat keitėsi, dar reikėjo gauti Baltarusijos vizas. Tačiau daugiausiai laiko atėmė automobilių tvarkymas. Paimi iš vieno autoserviso, automobiliui vis tiek kažkas negerai, todėl veži į kitą servisą. Stengėmės išvengti didžiausių gedimų, nes nelabai pasitikėjome savo mersedesais.

 

Koks buvo jūsų kelionės maršrutas?

Keliavome per Baltarusiją, Ukrainą, keltu iš Odesos kėlėmės į Batumį, pabuvojome Kabulečio miestelyje (304 kilometrai nuo Batumio – aut.), tada važiavome į Mestijos miestelį, kuris yra kalnuose. Kelias į šią vietą buvo sudėtingas, buvo atkarpa, kai 100 kilometrų nuvažiavome tik per pusšeštos valandos, nes įvažiuoji į posūkį – o ten karvės ant kelio guli. (Juokiasi.) Toliau važiavome į Tbilisį, ten praleidome tris dienas, dar kartą užsukome į Batumį, kuriame praleidome naktį ir tada – kelias atgal į Lietuvą.

03gruzija-automobiliu7.jpg

 

Ar viskas vyko pagal planą?

Taip, kad ir kaip būtų keista. (Juokiasi.) Kitas mūsų mersedesas iš Vilniaus išvažiavo sugedęs. Paskutinį vakarą darėme išleistuves, į kurias jis atvažiavo jau su sugedusia sankaba. Ieškojome naktinio serviso Vilniuje, bet buvo sekmadienio naktis. Jeigu būtume pavėlavę išvažiuoti iš Vilniaus, būtume pavėlavę į keltą ir praradę pinigus. Buvo didžiulis galvos skausmas, ką daryti, bet galiausiai nusprendėme važiuoti tol, kol važiuojame. Žinoma, automobilis kelyje nuolat strigdavo. Kai persikėlėme į Batumį ir važiavome iki Kabulečio miestelio, mersedesas visiškai „užlūžo“.

03gruzija-automobiliu4.jpg

 

Tačiau automobilį suremontavote, taip?

Taip, bet tik vietinių pagalba. Vietinis Leo mums labai padėjo. Tą dieną, kai tvarkė mūsų automobilį ir ieškojo jam detalių, gruzinas net nėjo į darbą! Šis mersedesas gedo keturis ar penkis kartus, bet visada labai dėkingose vietose – šalia serviso ar žmonių, kurie gali padėti. Ir visur spėjome! Nesigailime, kad išvažiavome su sugedusia sankaba. (Šypsosi.)

Ar nepavargote per tokią kelionę? Juk tai ne tas pats, kas gulėti Turkijos kurorte ir saulės atokaitoje gurkšnoti gaivinantį kokteilį.

Mes specialiai tokį keliavimo būdą ir rinkomės. Esu įsitikinęs, kad, kol esi jaunas, gali pavargti kelionėje. Tokia kelionė kartą per metus ar dvejus būtinai turi būti.

 

Pakeliui pravažiavote ne vieną šalį. Ar spėjote jas pažinti?

Per Baltarusiją mes tik pravažiavome, bet buvo labai nemalonu. Atvažiuodavome į kokią degalinę įsipilti degalų, o žmonės susiraukę ir pikti. Tiesa, prieš įvažiuojant į Baltarusiją, reikėjo sumokėti kyšį, nes mano automobilis buvo registruotas tėčio vardu, o tai yra labai blogai, nes reikia įgaliojimo. Kai atvažiavome prie Baltarusijos-Ukrainos sienos papuolėme į didžiulę eilę. Tada atvažiavo vietiniai. Vienas jų stovėjo judančioje eilėje, kitas – jos gale ir pardavinėjo tą vietą priekyje. (Juokiasi.) Už vieną automobilį teko mokėti 35 dolerius, bet atsidūrėme beveik pačiame priekyje.

Ukrainoje buvo visiškas palengvėjimas, nes šalis atrodo europietiška. Vakare atvažiavome į Kijevą, o ten kaip tik vyko futbolo čempionato finalas. Visas miestas ūžė! Nors buvome pavargę, išėjome pasižiūrėti, kuo mietas gyvena, o ryte patraukėme į Odesą. Ten praleidome dvi naktis. Bet man ten nelabai patiko, toks šiukšlinėlis… Sakė, kad geriau važiuoti į Krymą, o ne į Odesą. Vėliau keliavome keltu, jame praleidome tris paras. Ten, išskyrus valgymą, nėra, ką veikti. (Juokiasi.) O tada pasiekėme Gruziją. Smagu, kad pamatėme ir kalnų regioną, nes tai visai kas kita. Beje, ten gyvenantys gruzinai yra ne tokie, kokius mes žinome. Jie ten piktoki ir nelabai mėgsta užsieniečius. O kiti gruzinai yra tikrai tokie, kaip ir kalbama – labai svetingi.

03gruzija-automobiliu8.jpg

 

Ar buvote apsistoję pas vietinius gruzinus?

Kai persikėlėme keltu į Batumį, visi viešbučiai buvo užsakyti, tad važiavome į Kabulečio miestelį. Pirmoje degalinėje sustojome paklausti, kur būtų galima apsigyventi. Iš karto prisistatė vietiniai ir pradėjo siūlyti nakvynes. Už nakvynę vienam žmogui mokėjome apie 20 litų. Nuvažiavome pas vietinius būdami labai pavargę, tačiau dar norėjome nueiti į parduotuvę nusipirkti vietinio vyno. Bet šeimininkai pakvietė mus prie stalo ir vaišinimas vynu niekaip nesibaigė. (Juokiasi.) Tada norėjome eiti nusipirkti valgyti ir staiga iš visų kampų pradėjo lįsti moteriškės su didžiausiomis lėkštėmis. (Šypsosi.) Kitą dieną jie dar pagamino savo firminių šašlykų.

03gruzija-automobiliu.jpg

 

Kaip jiems atsilyginote? Ar tik sumokėjote sutartą sumą už nakvynę ir viskas?

Žinoma, kad susimokėjome, net šiek tiek daugiau, tačiau palikome ir dovaną. Vienas iš vietinių, kurį jau minėjau, Leo mums labai padėjo, o vienas mūsų bendrakeleivis vežėsi suvenyrų iš Lietuvos. Turėjo didelę sagę su gintaru, tačiau draugas nusprendė ją padovanoti ne Leo, o jo mamai, kuri buvo ką tik po avarijos, gulėjo lovoje. Tai buvo kaip padėka už tai, kad tokį gerą sūnų užaugino. (Šypsosi.)

 

Ar kelionės metu lankėte kokias įžymias vietas, ar tiesiog apžiūrėdavote miestus?

Turistinio maršruto nesirinkome. Tbilisyje labiausiai norėjome pamatyti Vilniaus skverą. Visų taksistų klausinėjome, bet niekas jo nežinojo. Laimei, vėliau viename žemėlapyje radome šį skverą.

03gruzija-automobiliu2.jpg

 

O kalbant apie pinigus, kiek tokia kelionė tau kainavo?

Aš asmeniškai viskam – linksmybėms, kelto bilietams, automobiliui ir jo remontui – išleidau 4,5 tūkst. litų. Bet dar šiek tiek pinigų grįžo, kai grįžę pardavėme vieną iš mersedesų.

 

Ką kitą kartą keliaudamas darytum kitaip?

Na, jei kas nors galvoja apie tokią kelionę, patarčiau važiuoti su šiek tiek naujesniu automobiliu. Labai sunkiai radome kai kurias detales. Be to, buvo labai karšta, o automobilyje nėra kondicionierių.

03gruzija-automobiliu5.jpg

 

Nuotraukos iš Luko asm. archyvo

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Užsisakykite oro linijų bilietus čia

Susiję straipsniai

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai