Kristiansandas: atrakcijos Norvegijos pietuose

Autorius: Kelionių manija , 2014, Liepos 31d.

Pietų Norvegijos sostinė – Kristiansandas, mėgiama norvegų vasaros atostogų vieta, kurios pakrantė patraukli žvejybai ir buriavimui. Tai penktasis pagal dydį Norvegijos miestas, kurio senamiestį, Posebyen, sudaro baltų medinių namų virtinės. Kristiansande taip pat įsikūręs Muziejus po atviru dangumi, kuriame eksponuojami senoviniai šio regiono pastatai ir galima susipažinti su krašto tradicijomis. 

 

Kristiansando zoologijos sodas ir nuotykių parkas

Šis zoologijos sodas yra viena populiariausių lankytinų vietų Kristiansande. Zoologijos sodas ir nuotykių parkas įsikūręs vos už 10 km nuo Kristiansando centro. O čia jūsų laukia ne tik Šiaurės gyvūnų safari parkas su briedžiais ir vilkais, bet ir egzotiški gyvūnai – liūtai, tigrai, žaismingos beždžionėlės, žirafos, zebrai ir daugybė kitų. Čia taip pat yra net kelios teminės nuotykių zonos – Piratų šalis, Kardamono miestas, Vandens pramogų parkas.

 

Kristiansando patrankų muziejus

Už 8 km nuo miesto centro, Moviko forte įsikūręs patrankų muziejus. Pakrantės apsaugos tvirtovė šioje vietoje buvo pastatyta Antrojo pasaulinio karo metu vokiečių. Čia galima išvysti antrąją pagal dydį pasaulyje patranką, kurios ilgis – 20 m, svoris – 337 tonos, o šūvis skrieja daugiau nei 50 km. 

 

Setesdalsbanen

Setesdalsbanen – tai norvegiškasis „siaurukas“, t.y. istorinis siaurasis geležinkelis, kuriuo jau per 100 metų kursuoja garvežio traukiamas traukinys. Setesdalsbanen siaurojo geležinkelio linija driekiasi apie 8 km nuo Grovane iki Royknes. Vasaros mėnesiais galima šiuo traukiniu pasivažinėti – ne tik išbandyti istorinę transporto priemonę, bet ir pasigrožėti vaizdingomis apylinkėmis. 

 

Lindesnes švyturys

Lindesnes švyturys, iškilęs 1656 m., yra seniausias Norvegijos švyturys. Piečiausiame Norvegijos taške esantį Lindesnes švyturį nuo labiausiai į šiaurę nutolusio šios šalies taško Nordkapp skiria net 2500 km! Lindesnes nuo Kristiansando nutolęs apie 80 km į vakarus.

 

1lindesnes-svyturys.jpg 

 

Evje mineralų parkas

Įspūdinga mineralų ir kristalų kolekcija sukaupta Evje mineralų parke, esančiame už 55 km nuo Kristiansando. Mineralai eksponuojami požeminiame tunelyje, kuris primena senovinę kalnakasių šachtą. Čia siūloma daugybė atrakcijų vaikams. 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.