Lankome Ostravos kraštą: technikos paminklai Moravijoje

Autorius: Kelionių manija , 2015, Sausio 17d.

Istorinės anglies kasyklos, unikali galimybė pabuvoti metalurgijos gamykloje, automobilių muziejaus, skanūs sausainiai ir liaudies tradicijos buities muziejuje po atviru dangumi. Šis 80 km maršrutas Šiaurės Moravijoje – tai puikus pažintinės ekskursijos planas dviems dienoms.

 

Ostrava 

Čekijos rytuose įsikūrusi Ostrava dažnai įvardijama kaip industrinis miestas. Tačiau taip pat tai ir Šiaurės Moravijos regiono architektūros ir kultūros centras. Turistus į Ostravą traukia industrinio paveldo objektai – Dolni Vitkovice kalnakasybos miestelis, Kalnakasybos muziejus. 

Dolni Vitkovice yra vienas vertingiausių modernios industrinės architektūros paminklų. Legendinėje buvusioje metalurgijos gamykloje galima iš arčiau susipažinti su geležies gamybos technologija: anglies kasimu, jos koksavimu ir galutiniu produktu – ketumi. Dolni Vitkovice yra unikali vieta, pretenduojanti patekti į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. 

Ostravos Kalnakasybos muziejus ir anglies kasykla „Michal“ kviečia susipažinti su anglies kasybos istorija nuo 18 amžiaus. Sužinosite daugiau apie kalnakasių gelbėjimo tarnybą, kasybos mašinas bei įrenginius.

 

dolni-Vitkovice.jpg 

 

Hukvaldy pilies griuvėsiai 

Maždaug už 30 km nuo Ostravos, važiuojant į pietus, ant kalvos iškilusi Hukvaldy pilis – tai buvusi stipriausia ir didingiausia Moravijos tvirtovė, pastatyta 13 amžiuje. Hukvaldy – garsaus čekų kompozitoriaus Leošo Janačko gimtinė, kurioje jis sėmėsi įkvėpimo savo kūrybai. Šiandien išlikę tik romantiški pilies griuvėsiai, nuo kurių atsiveria įspūdinga apylinkių panorama.  

 

Koprivnice 

Didžiausią čekų automobilių gamintojo „Tatra“ transporto priemonių kolekciją galima apžiūrėti „Tatra“ muziejuje. Lankytojus sudomins pirmieji šios įmonės pagaminti prabangūs limuzinai, sunkvežimiai, lenktyniniai automobiliai.    

 

Štramberkas 

Nedidelis vaizdingas Štamberko miestelis įsikūręs Beskidų kalnuose, visai netoli Koprivnice. Artėjant link Štramberko, jau iš tolo atsiveria ant kalvos stūksantys Stralenbergo pilies griuvėsiai su aukštu cilindriniu bokštu. Štramberkas žavi lankytojus savo unikalia Valakijos regiono medine architektūra. Apsilankius Štamberke nuodėmė neparagauti vietinių sausainių, vadinamų „Štramberko ausimis“. Šie medaus sausainiai yra gaminami pagal šimtmečių senumo receptą ir yra pripažinti išskirtiniu tradiciniu gaminiu.

 

stramberkas-cekija.JPG 

Rožnov pod Radhoštem 

Valakijos regiono liaudies muziejus po atviru dangumi miestelyje Rožnov pod Radhoštěm yra vienas seniausių buities muziejų Vidurio Europoje. Ekspozicija įrengta 1925 m., tačiau ir šiandien tai yra gyvas muziejus, supažindinantis su regiono tradicijomis, rankdarbiais, kultūra. Seniausia muziejaus dalis yra „Medinis miestas“ – tai iš apylinkių suvežti autentiški mediniai namai, būdingi šiam regionui. Rožnov pod Radhoštem taip pat garsėja SPA tradicijomis. 

 

roznov-pod-Radhostem.JPG 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos