Lankytinos vietos Maltos saloje

Autorius: Kelionių manija , 2012, Birželio 28d.

Valeta

 

Didžiausia Maltos archipelagui priklausanti sala vadinasi taip, kaip ir visa valstybė – Malta. Joje įsikūrusi šalies sostinė, be to, yra ir daugiau įdomių lankytinų vietų. 


Valeta

Maltos salos šiaurės rytiniame krante esanti šalies sostinė Valeta kartu yra ir pagrindinis uostamiestis bei kultūros ir verslo centras. Mieste gyvena tik apie 7000 gyventojų. Valetos, kuri buvo įkurta XVI a., pavadinimas kildinamas nuo miesto įkūrėjo, Šv. Jono ordino magistro Jean Parisot de la Valette, vardo. Valeta 1980 m. buvo įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Miestą supa įspūdinga gynybinė siena ir bastionai. Be to, Valeta laikoma pirmuoju Europos miestu, kuris buvo suplanuotas „popieriuje“: gatvelės čia, nors ir siauros, bet tiesios ir lygiagrečios. Valetoje verta pamatyti didingus Maltiečių ordino magistrų rūmus, kuriuose įsikūrę Maltos Parlamento rūmai, XVI a. iškilusią Šv. Jono katedrą, Šv. Povilo bažnyčią, kurioje saugomos šio šventojo relikvijos. Pagrindinė Valetos gatvė yra Respublikos gatvė, Triq ir-Repubblika.


Mdina

Maltos saloje ant kalvos įsikūrusi Mdina – tai nedidelis miestas, senoji Maltos sostinė, dažnai vadinama tyliuoju miestu, kadangi gyvenimo tempas čia labai lėtas, ir laikoma vienu gražiausių salos miestų. Mdinoje, kurią juosia gynybinė siena, rekomenduojama aplankyti katedrą, paklaidžioti itin siauromis tyliomis gatvelėmis. Miesto apylinkėse yra keletas pilių. Netoli Mdinos galima aplankyti Šv. Pauliaus katakombas. Tai tipinis tarpusavyje sujungtų požeminių kapaviečių kompleksas, naudotas iki IV a. Katakombos buvo įkurtos netoli senosios romėnų sostinės, kadangi romėnų teisė drausdavo laidoti miesto ribose.


Marsaxlokk žuvų turgus

Marsaxlokk miestelis garsėja tradiciniu žuvų turgumi. Maltos salos pietrytinėje pusėje įsikūręs uostas yra vienas iš pagrindinių Maltos žvejybinių uostų. Iš čia žuvis tiekiama visai šaliai. Čia šviežių jūros gėrybių galima įsigyti tiesiai iš žvejų, o pagrindinė turgaus diena yra sekmadienis. Įsimintinas Marsaxlokk reginys – tai spalvingos tradicinės valtys, vadinamos luzzu, išsibarsčiusios po visą uostą. Iki šiol tikima, kad akys, nupieštos ant luzzu valčių, apsaugo jas nuo pavojų.

 

0malta-luzzu.jpg

 


Ħaġar Qim ir Mnaidra

Ħaġar Qim, arba Hadžar Ymas, yra neolito epochos megalito ansamblis. Už keleto šimtų metrų esančioje Mnaidros vietovėje išlikę dar trijų megalito šventyklų griuvėsiai. Šventyklos Maltos saloje iškilo daugiau nei prieš 5000 metų. Maltos megalito šventyklos yra vienos seniausių religinių vietovių pasaulyje.


Hal Saflieni požemis

Vienas paslaptingiausių pasaulio statinių atrastas prieš daugiau nei šimtmetį Maltoje. Paolos mieste esančią požeminę šventyklą-nekropolį, sudaro apie 20 tarpusavyje sujungtų patalpų. Šiuose urvuose, kurių bendras plotas viršija 500 kv.m, buvo rastos krūvos žmonių kaulų.Trijų aukštų požemį sudaro iš vientisos uolos iškaltos patalpos, tarpusavyje sujungtos koridoriais, paįvairintos kolonomis, nišomis. Giliausiai esanti patalpa yra maždaug 10 metrų giliau žemės paviršiaus.Iki šių dienų nėra tiksliai žinoma, kokia buvo šių po žeme iškaltų taisyklingų formų urvų, pasižyminčių gera akustika, funkcija. Spėjama, jog čia maždaug prieš 5500 metų buvo įsikūręs salos orakulas.

 

0malta-megalito-sventykla.jpg

Nuotr. sxc.hu

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.