Marokas: aštrių kvapų, mažų kainų ir kontrastų šalis

Keturios nuotykių pasiilgusios merginos išvyko pažinti egzotiškąją Afrikos valstybę Maroką. Grįžo su lagaminu nuotykių, saulės, pažinčių ir gabalėliu pamilti spėtos Afrikos. Apie šią baimės, džiaugsmo, įspūdžių kupinų akimirkų kelionę pasakojusi Ilona pažadėjo: „Į Maroką dar būtinai sugrįšiu!“

 

Kodėl savo kelionės tikslu pasirinkote Afrikos valstybę Maroką?

Mintis nuvykti į Afriką kirbėjo jau seniai, o Marokas dar ir ne taip toli. Norėjau nuvykti toliau už Europos ribų, be to, Maroke labai žemos kainos. Net mums, kuriems viskas atrodo brangu, buvo pigu. Atrodo, kad daugybę lagaminų prisikrautum ir išsivežtum pusę turgaus. (Juokiasi.) Tai buvo galimybė susipažinti su visiškai nauja kultūra, nes, keliaujant po Europą, viskas pakankamai vienoda ir beveik nestebina. Bet kai esi musulmonų šalyje Afrikoje, lengvą šoką gausi bet kokiu atveju.

 

Kokius kelionės tikslus išsikėlėte – pailsėti ar pamatyti, kuo daugiau šalies?

Kai iki kelionės liko savaitė, nutarėme, kad reikia galvoti, kur keliausime, ką norime pamatyti, kokį planą susidarysime. Susitikome porą kartų ir nusprendėme, kad mūsų planas – jokio plano. Jeigu viską susidėlioji pagal tam tikras datas ir maršrutus, riboji save su nuotykiais. Kai esi čia ir dabar bei turi nuspręsti, kas toliau, nuotykiai patys ateina pas tave. (Šypsosi.)

 

Tad visiškai nieko neplanavote? Net kur apsistosite?

Ne, nieko. Turėjome nusipirkę „Lonely Planet“ knygą, nes joje yra net mažų miestelių žemėlapiai, daug informacijos. Norėjome keliauti nuo šiaurės iki pat pietų, tačiau to nebuvo įmanoma padaryti per 12 dienų, nes labai dideli atstumai. Nusprendėme, kad trauksime į Atlanto vandenyno pakrantę, labiau į pietus, kad pasidžiaugtume saule, vandenynu ir pailsėtume.

 

marokas3.jpg

 

Koks pirmasis įspūdis, kai išlipote iš lėktuvo ir atsistojote ant Afrikos žemės?

Mes su Dovile (drauge keliavusi mergina – aut.) išsigandome. Tikėjausi, kad, kai nusileisime, švies saulė, bus labai karšta, visi šypsosis. Juk Afrika! Bet… Nusileidome, buvo apsiniaukę, tvyrojo rūkas, buvo tvanku. Nors Marakešo oro uostas turbūt gražiausias, kokį esu mačiusi, tačiau visi buvo labai pikti. Marokiečiai tokie – jei jiems duodi informacijos, emocijų ar pinigų, jie bus labai šilti, malonūs ir šypsosis, bet kai tik išgirsta žodį „ne“ – susiraukia. Jie gąsdinantys. Iš pradžių labai jautėsi aštrūs kvapai – mėšlas, dirbiniai iš kupranugario odos, smilkalai, prieskoniai… Jie buvo tokie aštrūs, kad net kėlė galvos skausmą.

 

Prieš jūsų kelionę Alžyre ir pačiame Maroke vyko politiniai neramumai. Negąsdino galimybė papulti į patį įvykių sūkurį? 

Vieno susitikimo metu buvo užsiminta apie tai, kokia ten situacija politinė ar kas ten vyksta. Tačiau net tada, kai situacija Alžyre buvo gerokai įtempta, nusprendėme, kad bet kokiu atveju keliausime į nuotykius. Kai atskridome, buvo labai mažai turistų, nes dvi savaites prieš mūsų kelionę Marakešo centrinėje aikštėje Medinoje įvyko sprogimas. Tai labai jautėsi turistų atžvilgiu, nes mieste gyvena milijonai gyventojų, o turistų buvo vos vienas kitas.

 

Ir kada prasidėjo nuotykiai?

Vos atvykus. (Šypsosi.) Moterys, kurios paišo chna tatuiruotes, gatvėje pagauna turistą už rankos ir pradeda piešti. Būdama kultūringa lietuvė nepradėsi juk šūkauti, nors ir neprašei paišyti. Kai jos pasigauna turistą gatvėje, jų akys žiba, jos paišo ir sako: čia seksui, čia meilei, čia draugystei… Paišo ir pasakoja, o kai baigia, visiškai pasikeičia – tampa piktos, niūrios, agresyvios ir paprašo pinigų. Man atsitiko taip, kad tuo metu neturėjau smulkių, bet ji vis tiek prašė. Turėjau gal tik du dirhamus, todėl juos jai ir atidaviau, bet ji buvo nepatenkinta, nes prašė 10-ties. Jie taip dirba, siūlo viską, ką tik gali ir daro tai labai įkyriai. Turi arba agresyviai atsakyti „ne, ačiū“ arba paprašyti atstoti, arba bėgti. Turistas jiems – pajamų šaltinis. Juokaujama, kad jiems pirmoje vietoje – Alachas, antroje – karalius Mohammedas VI, trečioje – turistai. (Juokiasi.)

 

marokas7.jpg

 

Ar pasitaikė ir daugiau lupikautojų?

Taip! Iš karto atsirado vaikinų, kurie klausė, ar turime kur nakvoti. Aišku, mes neturėjome, mat būtų nelogiška iš anksto užsisakyti, nes yra begalė vietų pernakvoti. Be to, iš anksto užsisakydamas nakvynę – permokėsi. Juk labai smagu viską daryti čia ir dabar. Kai atėjome į vieną viešbutuką, mums parodė kambarius, kurie buvo šviesūs, su balkonu, patalyne, TV, dušu bei šiltu vandeniu. Labai apsidžiaugėme, nes kainavo tik po 5 eurus. Jei nori prabangesnio kambario ar maitinimo, kaina, aišku, didesnė. Kuprines jau buvome pasidėjusios, pasiskirstėme kambarius ir staiga darbuotojai pareiškė, kad kambario kaina – 10 eurų. Buvome jau beveik besirašančios dokumentus, tad jie norėjo „nusukti“ dar pinigų. Aišku, nemokėjome, kiek paprašė, nes prieš kelionę skaičiau daug „blog‘ų“ bei kelionių aprašymų, kur parašyta nemokėti už nakvynę daugiau nei 5 eurų.

 

Kur patraukėte iš Marakešo?

Po to pajudėjome į Todrą Gorą. Važiavome kalnų takeliais, buvome debesyse. (Juokiasi.) Vaizdai kelionės metu šokiravo, nes viskas labai žalia ir šviežia. Ten susipažinome su vietiniu vaikinu, kuris netoliese gyveno, tad buvome apgyvendintos viešbutyje, kuriame jis dirbo. Kaimelis yra tarp kalnų, šalia teka upelis, viskas žalia, gaivu, tokia truputėlį mistika. (Šypsosi.) Kontrastai tokie, jog atrodo, kad į kitą šalį atkeliavome.

 

marokas14.jpg

 

Kur praleidote didžiąją savo kelionės dalį?

Daugiausiai laiko, keturias dienas, praleidome prie vandenyno, Mirleft miestelyje, kuris turi septynis paplūdimius. Susipažinome su vietiniais vaikinais, o vakare prie palapinių kartu su jais gaminome nacionalinį šalies patiekalą – tadžiną. Beje, ten niekas nevalgė su peiliais ir šakutėmis. Laužėme gabalėlį jų vietinės duonos ir juo kabinome maistą. Buvo labai malonus artumo jausmas, kai visi sėdi šalia, iš vienos lėkštės rankomis valgo. Marokiečiai taip pat labai muzikalūs, tad visą vakarą dainavome, žaidėme įvairius žaidimus, kalbėjomės, pasakojome „bajerius“.

 

Spėju, dėmesio iš vyriškosios giminės baltaodės merginos sulaukia nemažai.

Vyrų dėmesys perdėtas. Negalėjome iki galo atsipalaiduoti, nes mus nuolat stebėjo. Vėliau pradėjome ant galvų dėvėti turbanus bei mautis plačias kelnes, kad atkreiptume mažiau dėmesio. Tačiau ne viskas taip blogai. Buvau labai nustebinta ir sužavėta, nes marokiečiai vyrai labai romantiški. Lietuviams romantika yra labai svetima, jie turbūt nebemoka tokie būti, nes į moters širdį eina kitokiais keliais, o Maroke vyrai labai gražiai prisipažįsta, kad jaučia simpatiją. Taip pat, jie labai mandagūs, bet jiems visiškai neįdomi moteris, kaip asmenybė. Ką veiki, ko sieki, kuo gyveni – jiems nerūpi. Taip pat jie labai nepatenkinti, kai moterys vadovauja. Aišku, didesniuose miestuose gyvenantys marokiečiai moteris vertina kaip asmenybes.

 

marokas2.jpg

 

Ar buvote papuolusios į ekstremalias situacijas?

Taip, kai mus beveik užpuolė. Keliavome keturios merginos, o jau vien tai yra labai ekstremalu. Turėjome vykti į dykumą, bet paskaičiavome, kad pinigų nebeužteks, bet tuo metu mus pasigavo vietinė miestelio „mafija“. Papasakojo viską apie kelionę ir pavyko suderėti mums priimtiną kainą. Tačiau išgąsdino tai, kad jie labai spaudė mus priimti sprendimą. Mes niekuo nepasitikėjome, todėl pasakėme „ne“ ir jie iš karto pasikeitė. Nusprendėme, kad reikia išvažiuoti iš miesto ir nuėjome į autobusų stotelę. Bet vėl pradėjo tai vieni, tai kiti kalbinti, paimdavo už rankos ir nepaleisdavo. Vienos draugės vos nenusitempė. Vos ne vos pabėgome.

 

Kokių patarimų galėtum duoti nusprendusiems keliauti į šią šalį?

Jei norite nuotykių, merginos, keliaukite vienos, nes budrumo jausmas, nepasitikėjimas duoda adrenalino. Aišku, galbūt per baimę daug ką prarandi, bet juk galima bet kada grįžti į Maroką. Taip pat, nuėję į viešbutį būtinai pažiūrėkite, ar yra karštas vanduo, nes jie visada pasakys tai, ką norite išgirsti.

 

Nuotraukos iš Ilonos asmeninio archyvo

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

 

Užsisakykite oro linijų bilietus čia

Susiję straipsniai

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai