Medaus mėnesio – į Sardinijos salą

Jaunavedžiai Aliona ir Stanislavas Sabaliauskai nėra tradicinė pora, svajojanti apie ramų poilsį prie baseino, nuo A iki Z suplanuotas atostogas ir juo labiau apie medaus mėnesį „turkijose“, geriant kokteilius ir snaudžiant gultuose. Aktyvų gyvenimo būdą propaguojantys sutuoktiniai medaus mėnesiui pasirinko Sardinijos salą, o kad nebūtų nuobodu – išsinuomojo automobilį ir pažino salą tokią, kokią turistams parodytų reta kelionių agentūra.

 

Kodėl būtent Sardinija?

Aliona: Mūsų medaus mėnesio vieta turėjo atitikti daugybę reikalavimų. (Šypsosi.) Kai sprendėme, kur vykti, norai buvo tokie: tai turėtų būti sala, nes prieš tai nesame atostogavę saloje, graži laukinė gamta, šilta jūra su smėlėtu paplūdimiu ir olomis, kalnai, turėtų būti turizmui pritaikytas kraštas, turintis daug įdomių lankytinų vietų, bet ne per daug turistų. Taip pat norėjome, kad būtų išsaugotas kultūrinis savitumas, papročiai, nacionalinė virtuvė ir žinoma nebrangūs lėktuvo bilietai.

Abu mėgstame aktyvų gyvenimo būdą, daug sportuojame, todėl gulėti visą dieną prie baseino – tikrai nebuvo mūsų svajonių atostogos. (Juokiasi.) Norėjome nuotykių, buvome nusiteikę pamatyti kuo daugiau. Kadangi buvome girdėję daug gerų atsiliepimų apie Sardiniją ir vyras pasiūlė praleisti medaus mėnesį būtent šioje saloje, net nesvarstėme alternatyvų.

 

Kaip planavote kelionę? Ką norėjote pamatyti/pajausti/patirti/išbandyti ir kodėl keliavote automobiliu? Juk medaus mėnesiui daug kas renkasi suplanuotą poilsį, kai nereikia judinti nė piršto.

Aliona: Iš tiesų, prieš vestuves turėjome nemažai įvairių ne tik su vestuvėmis susijusių darbų, tad kelionę planavo vyras. Aš buvau girdėjusi apie neapsakomai gražią Sardinijos gamtą, paplūdimius, uolas, tad labiausiai troškau išvysti šį grožį. Neturėjau, kada svajoti apie medaus mėnesį, bet ko gero ši kelionė pranoko visas svajones. (Šypsosi.)

Į Sardiniją skridome lėktuvu, o po salą keliavome automobiliu. Kadangi norėjome, kuo daugiau pamatyti, buvome užsibrėžę tikslą – apkeliauti visą salą. Deja, pritrūko poros dienų, bet sprendimas keliauti, o ne apsistoti vienoje vietoje, buvo lemiamas veiksnys, padaręs šias atostogas nepamirštamas. Kodėl keliavome automobiliu, o ne rinkomės suplanuotą poilsį, kai nereikia judinti nė piršto? Tekėdama už savo vyro žinojau, kad galiu pamiršti tokias atostogas. (Kvatoja.)

O kalbant rimtai, nemanau, kad verta mokėti didelius pinigus ir keliauti į Sardiniją, kad pagulėtumei paplūdimyje ar prie baseino. Tam yra patogesnių ir pigesnių variantų, pvz., Turkija – ten panašias paslaugas įmanoma gauti daug pigiau. Automobilį išsinuomojome internetu dar Lietuvoje, tad atvykę per kelias minutes užpildėme dokumentus ir rankose turėjome automobilio raktelius.

Stas: Planuodamas kelionės maršrutą, daugiausiai naudojausi internete pateikiama informacija, tačiau reikia pastebėti, jog informacijos apie šią salą tikrai nėra daug. Gal kiek daugiau vokiečių ir anglų kalbomis. Peržiūrėjau daugybę vietinių miestelių informacinių tinklapių ir rinkausi labiausiai patikusias vietas. Kas ieško gražios gamtos, savitos kultūros ir aktyvaus poilsio, tikrai tai ras Sardinijoje, tačiau, jei norite naktinio gyvenimo ir linksmybių, tai nėra pati tinkamiausia vieta. (Juokiasi.) Kadangi Sardinija laikoma prabangiu kurortu, turistinių agentūrų siūlomos kelionės yra labai brangios, o siūlomas poilsis yra vienoje vietoje, tad tokio kelionės varianto net nesvarstėme.

 

sardinija3.JPG

 

Kokia pasirodė Sardiniją išlipus iš lėktuvo? Ar tokią ir įsivaizdavote?

Aliona: Mes skridome į Alghero miestelį ir žinojome, kad oro uostas yra ne prie pat jūros ir įspūdingų vaizdų nesitikėjome. Mus pasitiko švelnus šiltas vėjelis, palmės ir prie kelio žydinčios aguonos.

Stas: Oro uoste stovėjo tik juokingai maži lėktuvėliai, o kai išėjome iš oro uosto, pamatėme daug mažų mašiniukų. (Juokiasi.) Pasirodo, gatvelės yra tokios siauros, jog dažnai dideliam automobiliui tiesiog neužtektų vietos apsisukti. Kartais tekdavo užlenkti veidrodėlius tam, kad pravažiuotume.

 

Kur patraukėte pirmiausia?

Aliona: Kadangi į Sardiniją atvykome jau po devintos valandos vakaro, pirmiausia patraukėme į viešbutį. Interneto svetainėje pirmoms trims paroms buvome užsisakę nakvynę. Labai pravertė booking.com puslapis, kurio dėka užsitikrindavome, kad rezervuotoje vietoje mūsų tikrai lauks. Kadangi Sardinijos miesteliams būdingos siauros gatvelės, daug kur su vienpusiu eismu, labai pravertė iš Lietuvos pasiimtas GPS, nes kitaip turbūt būtume klaidžioję labai ilgai. Mus pasitiko labai draugiška šeimininkė ir čia pat parodė, kur vietiniai vakarieniauja. Jau pirmą vakarą nuostabiai skaniai ir santykinai pigiai pavakarieniavome bei paragavome vietinio vyno.

 

sardinija7.JPG

 

Ką veikdavote per dienas? Ar lankėtės įvairiose turistinėse vietose ar ten, kur dažniausiai turistų niekas neveda?

Aliona: Kadangi nežinojome, kiek ilgai norėsime vienoje ar kitoje vietoje pasilikti, nakvynę užsakinėdavome keliaudami po Sardiniją. Dažnai vietinių žmonių, dažniausiai šeimininkų, pas kuriuos buvome apsistoję, prašydavome nurodyti gražiausiais aplinkines vietas bei geriausius restoranėlius, kuriuose jie patys lankosi, nors nemažai lankytinų vietų buvome nusižiūrėję dar besiruošdami kelionei. Iš tiesų buvo labai įdomu. Būtent vieno vietinio dėka atradome nepakartojamo grožio paplūdimius.

Stas: Dieną planavome maždaug taip: ryte atsikeldavome, keliaudavome aplankyti šalia esančių vaizdingų vietų, popietę leisdavome paplūdimyje, o vakarais keliavome pasižvalgyti po miestą. Dieną užbaigdavome vakarieniaudami vietinių rekomenduotame restoranėlyje.

 

sardinija6.JPG

 

Kokias vietas aplankėte? 

Aliona: Pradėjome nuo Alghero – nuostabaus grožio miestelio, kuriame galima rasti tiek smėlėtų, tiek uolėtų paplūdimių. Taip pat šalia Alghero esantį nepakartojamai gražų Neptūno urvą – gražiausią ir didžiausią Sardinijoje. Iš tiesų, tai įspūdingas gamtos kūrinys, kurį galima pasiekti jūra arba ilgais laiptais. Vėliau pakrante pro Bosa keliavome į Barumi, kur aplankėme įžymųjį Nuragi – vieną iš  daugiau kaip prieš 3000 metų iš didžiulių akmenų pastatytą 20 metrų aukščio tvirtovę. Vaizdas išties didingas.

Stas: Iš ten keliavome į Capo San Marco iškyšulį, kuriame pasijunti kaip laukinėje Meksikoje – aplink dykuma, kaktusai, kiek apleistos kavinukės su vienu kitu lankytoju ir į tolį vingiuojantis takelis, vedantis prie jūros. Atsigaivinę jūroje, patraukėme į Cagliarį, Sardinijos sostinę. Ten verta pamatyti flamingus bei gražų senamiestį. Paskutines kelionės dienas leidome prie Dorgali miesto esančiame Cala Gononė, pasižyminčiu pasakiško grožio paplūdimiais, į kuriuos galima patekti tik laivu. Galbūt dėl to šie paplūdimiai yra tokie švarūs ir jose nėra per daug žmonių.

 

Kokie vietiniai žmonės – temperamentingi, ramūs, malonūs, užsidarę…?

Aliona: Pirmas dienas sunku priprasti prie garsių jų pokalbių, mat vienas su kitu jie kalbasi per gatvę. (Juokiasi.) Dauguma vietinių yra labai malonūs, bendraujantys, bet nekalba angliškai, tad Sardinijoje, labiau nei kur kitur, išmokau susikalbėti gestais, kadangi anglų ir vokiečių kalbų žinios retai praversdavo. Grįžę net mokėjome pagrindinius itališkus žodžius. Smagu, kad jie saugo savo kultūrą, aplinką ir net viešbučiai siekia išsaugoti savitą architektūros stilių. Labai gražu! Nėra įsiterpusių labai modernaus stiliaus statinių, kurie nederėtų prie aplinkos. Visur jaučiama Sardinijos dvasia. Net namai renovuojami taip, kad išliktų jų savitumas. To mes tikrai galėtume iš jų pasimokyti.

 

sardinija1.JPG

 

Ką rekomenduotumėte pamatyti kiekvienam vykstančiam į šią salą?

Aliona: Sunku išskirti kažką vieną. Sardinijoje juntama ypatinga atmosfera, kurią kuria jos žmonės, gamta, architektūra bei kultūra. Tai vieta, kurioje net nesuprasdamas kalbos, jautiesi gerai. Sala yra be galo skirtinga: vienur plyti lygumos, kitur – kalnai, vienur – uolėtos pakrantės, kitur – mums Lietuvoje įprastas smėliukas, kopos. Iš tiesų, kartais net kyla mintys: ar tikrai vis dar esu toje pačioje saloje?

Stas: Rekomenduotume apsilankyti Flamingo Kaljari ežerėliuose. Įspūdingi paplūdimiai plyti vakarinėje Sardinijos pusėje Dorgali apylinkėse Cala Ganone, į kuriuos galima patekti tik iš jūros pusės.

 

sardinija4.JPG

 

Ką patartumėte keliautojams? Gal kažko paragauti, kažko nedaryti ar nesakyti?

Aliona: Pirmiausiai, tikrai patariu neapsistoti vienoje vietoje visą laiką. Siūlau pasirinkti bent 2-3, tikrai nenusivilsite. Be to atminkite, jog nuo 12 iki 18 val. galite negauti pavalgyti, nes siesta yra šventa. Tad maistu rūpinkitės iš anksto. Iš pradžių keista, bet vėliau pripranti. (Šypsosi.)

Pusryčiai Sardinijoje, kitaip nei mums įprasta, yra kuklūs – kava ir kruasanas. „Europietiški“ pusryčiai, kurių metu dar gausite sūrio, kumpio ir kiaušinį, kainuoja papildomai, bet užtat vakarienę sudaro 3 patiekalai, tad ne dažnas tiek įveiks.

Kitas patarimas – jei teks pabuvoti turguje ar kažką pirksite iš gatvės prekeivių – visuomet derėkitės! Kainos dažnai sumažėja perpus.

Jei keliaujate, nakvynę užsisakinėkite internetu per panašias sistemas, kaip booking.com ar bent sutarkite prieš dieną telefonu. Jei atvyksite ir nakvynės ieškosite vietoje, sezono metu gali tekti nakvoti automobilyje. Net sostinėje Cagliaryje nakvynę surasti vienai parai mums buvo problema, o galiausiai išgelbėjo internetas. Bet siekiant išvengti bereikalingų rūpesčių, siūlau neieškoti nakvynės vietoje, nes čia ne Palanga, bobutės su lentelėmis nelaukia. (Juokiasi.)

Dar vienas patarimas – būkite budrūs, meniu anglų kalba ne visada būna išversti teisingai. Galite gauti ne tai, kas parašyta.

Stas: O man ypač patiko pagaminta ant grotelių vyne marinuota Dorado žuvis.

 

sardinija5.JPG

 

Ar sala išpildė jūsų lūkesčius, juk važiavote medaus mėnesio? Ar ši vieta tam tiko?

Aliona: Tiko, patiko ir viršijo visus mūsų lūkesčius! Neįsivaizduoju geresnio pasirinkimo!

Stas: Jei tektų dar kartą važiuoti į Sardiniją, norėtųsi pakeliauti ne tik automobiliu, bet ir išvykti į automobilių transportu nepasiekiamas vietas dviračiu.

 

Nuotraukos iš Alionos ir Stanislavo asmeninio albumo

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.

Užsisakykite oro linijų bilietus čia

Susiję straipsniai

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai