Motociklu į Pietų Prancūziją: tūkstančiai kilometrų iki Žydrosios pakrantės

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2014, Liepos 11d.
Fotografas Lukas su drauge Monika iki šiol dažniausiai keliaudavo automobiliais. Su didele draugų kompanija susiburdavo į grupę ir patraukdavo į kurį nors dar nematytą Europos tašką. Šį kartą pora išbandė naują transporto priemonę – motociklą.
Kaip ir visuomet, keliauti pasikvietė draugus, tačiau, kaip sakoma: mes planuojame, Dievas juokiasi. Taip nutiko ir šį kartą. Likus savaitei iki kelionės Lukas ir Monika liko dviese. Draugams, dėl darbinių priežasčių, išvykos teko atsisakyti.
„Aš jaučiausi ramiau, žinodamas, kad su mumis važiuos draugai, nes vienas jų – profesionalus motociklininkas, o man juk ši kelionė buvo pirmoji. Iki tol daugiausiai vienu ypu buvau nuvažiavęs tik 200 kilometrų“, – keliautojų portalui kelioniumanija.lt dar pokalbio pradžioje prisipažino Lukas, o jo mergina nusijuokė: „Kadangi Lukas apsimetė, kad nebijo, tad nebijojau ir aš.“

Laimei, poros kelionė buvo ideali – jokių nesklandumų, gedimų ar kitų problemų. Priešingai, iš pradžių maršrutą planavę labai atsargiai, galiausiai jie jį kardinaliai pakeitė. „Kai pamatėme, kad galime labai paprastai nuvažiuoti 600 kilometrų, viską pasukome kitaip“, – apie kelionę sakė Lukas.

 

1prancuzija2.jpg 

Tikslas – Pietų Prancūzija
Iš Klaipėdos į Kylį keltu plaukę keliautojai pirmiausia patraukė link Hanoverio, kur pernakvojo pakelės motelyje, o kitą dieną pasuko link Grenoblio. Ten įsikūrė už 50 kilometrų nuo miesto esančiame kempinge.
„Kempingus rasdavome labai lengvai. Visi jie yra rodomi navigacijoje. Žinoma, ji rodo geresnius, turinčius kelias žvaigždutes, o mažesnių ir paprastesnių nerodydavo, tad kartais tiesiog pasukdavome iš kelio ir važiuodavome, kol rasdavome kempingą. Juose nakvynės kainuoja labai įvairiai. Už pigiausią mokėjome 7 eurus, o brangiausias atsiėjo 29 eurus. Tai kaina už du žmones, palapinę ir motociklą“, – pasakojo pora.

Anot Monikos, vidutinė kempingų kaina – 20 eurų ir jie būna įsikūrę labai gražiose vietose, kalnuose ar prie ežero, kartais turi baseinus. Išsimiegoję ir pailsėję, keliautojai sėdo ant motociklo ir patraukė tame krašte garsiu Napoleono keliu, vedančiu į Kanus. Jis – kalnuotas, pilnas siaurų kelių, tačiau labai gražus ir įspūdingas.

 

1prancuzija3.jpg 

 

Šis kelias populiarus tarp motociklininkų, mat juos galima sutikti dažniau nei važiuojančius automobiliais. Ir jie visi pravažiuodami būtinai iškels ranką ir pasisveikins. „Matėme net porą, kurie motociklo priekaboje šone vežėsi du mažus vaikus su šalmais“, – juokėsi pora.  

„To kelio viduryje sustojome kempinge, kuriam priklausė ir mažas restoranėlis. Tai pats savininkas ten ir valgyti gamino, ir padavėju dirbo, ir už baro šeimininkavo“, – sakė Lukas, o Monika pridūrė: „Anksčiau ten turbūt buvo apsilankę lietuviai, nes jis susirado čekį ant kurio lietuviškai buvo parašyta „Skanaus“, tad jis mums ne kartą to linkėjo.“ 

 

1prancuzija4.jpg 

Prabangusis San Tropezas ir dar prabangesnis Monakas
Tačiau keliautojai iki pačių Kanų nevažiavo, o patraukė tiesiai į San Tropezą, vieną madingiausių Žydrosios pakrantės (pranc. Côte d'Azur) kurortų. Paklausti, kokį įspūdį paliko miestas, visame pasaulyje garsėjantis prabanga ir nesibaigiančiais vakarėliais, pašnekovai patys nusistebėjo, kad San Tropezas jiems pasirodė visai kitoks – mažas ir jaukus. „Žinoma, nuolat matai „Dior“ ar „Cavalli“ kavines“, – portalui kelioniumanija.lt pasakojo Monika ir Lukas.
Tačiau būtent šiame mieste jie užtruko su gyvenamosios vietos paieškomis. Trims naktims apsistoti norėję keliautojai apsilankė net keliuose kempinguose, tačiau nerado tinkamo. „Vienas buvo prigrūstai kaip kokie Gariūnai, net normalios žolės nebuvo. Kitas – labai prabangus, kur vienas namelis kainuoja apie 1 tūkst. eurų.
„Tada radome kitą kempingą ant jūros kranto, kur ir išsinuomojome namelį. Už tris naktis sumokėjome 210 eurų. Namelyje buvo du kambariai, virtuvė, o požemine gatve galėjai patekti tiesiai prie jūros“, – sėkmingai rastu kempingu džiaugėsi pora.
Vakarais motociklu ar vietiniu autobusu jie važiuodavo iki pačio miesto, tačiau namo grįždavo anksčiau, nei spėdavo susipažinti su tikru naktiniu San Tropezo gyvenimu.
Iš San Tropezo pakrante pašnekovai keliavo link Kanų, o vėliau – link San Remo, kur apsistojo dar kelioms naktims. „Vienintelis kelionės motociklu minusas, kad nulipęs nuo jo negali eiti pasivaikščioti, nes vilki odinius rūbus, su kuriais labai karšta, o persivilkti irgi negali, nes daiktadėžėse nėra vietos jiems palikti“, – prisipažino Monika.

Iš italo San Reme išsinuomoję namelį, vieną dieną keliautojai nusprendė aplankyti netoliese esantį Monaką. „Jis tikrai įspūdingas ir kvepia prabanga. Gatvėmis važinėja tokie automobiliai kaip „Ferrari“ ar „ Bentley“. Matai nesveiko prabangumo jachtas“, – apie vieną prabangiausių ir brangiausių pasaulio šalių pasakojo pašnekovai.

 

1prancuzija1.jpg 

Planuose – tik dar daugiau kelionių motociklu
Atgal link namų Lukas ir Monika keliavo per Šveicariją. Būtent ši šalis merginai paliko didžiausią įspūdį savo gamta. Vienu metu pora netyčia ne ten nusuko ir pradėjo kilti į kalną, kur netrukus pasiekė… sniegą!
Nors visos kelionės metu pašnekovai motociklu nuvažiavo 4,5 tūkst. kilometrų, tačiau abu tikina, kad nė kiek nepavargo. „Kas 150 kilometrų sustodavome, nes paprasčiausiai nuo sėdėjimo nutirpsta užpakalis, pasivaikštome 10 minučių, atsigeriame kavos ir toliau važiuojame“, – kelionės niuansais dalijosi Lukas.

Paklausti, kiek atsiėjo tokia kelionė, pašnekovai neslėpė, kad kiekvienam ji kainavo po 3100 litų. Daugiausiai pinigų kainavo kuras, ilgesnės nakvynės bei keltas į ir iš Kylio. „Tačiau mums negaila, buvo labai smagu“, – patikino Monika, o Lukas pridūrė: „Tik kitą kartą norėčiau važiuoti su nameliu ant ratų ir priekaboje vežtis motociklą. Nusižiūrėjau tai nuo kitų keliautojų.“

 

1prancuzija.jpg 

Nuotraukos iš asmeninio archyvo 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.