Nuotykiai Amerikoje: kaip suderinti darbą ir keliones?

Autorius: Rūta Juozapaitytė | Kelionių manija , 2013, Rugsėjo 30d.
Kasia Tarejlis visą savo gyvenimą dievino keliones, tačiau niekada nepagalvojo, kad dar būdama studentė su draugėmis galės nuvažiuoti į Ameriką. Tačiau šiemet 21 metų vadybos ir ekonomikos trečio kurso studentės svajonė išsipildė.

Kasia pasakojo apie gyvenimą ir darbą Amerikoje bei aplankytas vietas. Šioje kelionėje mergina tikino supratusi ne vieną tiesą: net ir lengvai atrodantis darbas gali būti sudėtingas, žmonių draugiškumas neturi ribų, o atsikračius baimės per trumpą laiką galima pamatyti daugybę nuostabių dalykų.

 

Darbas nemaloniai nustebino
Mergina programoje „Work&Travel“ nusprendė dalyvauti paraginta pusbrolio, nes nusprendė, kad užteks klausytis nuostabių pasakojimų – Ameriką ji nori pamatyti savo akimis. Čia jos kelyje ir pasitaikė vienintelė galimybė dar būnant studente išvykti į Ameriką. Dalyvaudama programoje ji svečioje šalyje galėjo pasisvečiuoti, užsidirbti ir pakeliauti. 
„Tai tokia šalis, kurią matome nuo vaikystės per televizorių: filmai, programos. Manau, daugelis iš mūsų norėtų ten nuvykti. Nesakau, kad JAV yra vienintelė valstybė, kurią norėjau ir noriu pamatyti, bet džiaugiuosi, kad turėjau galimybę ten apsilankyti būdama studente. Esu įsitikinusi, kad būčiau nuvažiavusi ten ateityje, bet smagu pabūti ten dabar. Ir ne tik pakeliauti, bet taip pat pamatyti, kaip žmonės šioje šalyje užsidirba pinigus. Ši patirtis yra labai labai vertinga, nes dirbdama sunkų darbą pradėjau labiau vertinti pinigus ir patį darbą“, – pasakojo mergina.
Ji viešbutyje dirbo kambarine. Kasia atviravo, jog niekada gyvenime nemanė, kad tvarkyti kambarius yra taip sunku. Kartais jai tekdavo tokie kambariai, kad net nežinodavo, nuo ko pradėti ir kaip viską tvarkyti. Vieną kartą merginai teko tvarkyti kambarį, kuriame ką tik buvo švęstas mergvakaris.

„Visada atrodė, kad tai vos ne pats lengviausias darbas, bet iš tikrųjų taip nėra. Kambarinės darbas nėra sudėtingas, bet jis sunkus. Dabar tikrai žinau, kad jeigu kažkur keliausiu, visada paliksiu arbatpinigių“, – supratingai šyptelėjo mergina.

 

3kelione-amerika4.jpg 

Maistas klaikus, bet žmonės – draugiški
Ji pasakojo, kad žmonės Amerikoje – labai draugiški. Su neprastu mandagumu ji susidūrė vos atvykusi į Niujorką. Kadangi ji vežėsi didžiulius lagaminus, žmonės, net neprašyti pagalbos, daiktus paimdavo ir nunešdavo ten, kur reikia.

„Pats keisčiausias dalykas buvo tas, kad visi sveikinasi ir klausia, kaip sekasi. Eini sau gatve į darbą ir žmonės šypsosi, sveikinasi. Po kurio laiko, mes jau irgi sveikinomės su visais. Buvo keista sugrįžti į Lietuvą ir pamatyti, kad žmonės čia elgiasi visai kitaip: nesišypso, nesisveikina. Bet gal čia dėl blogų orų“, – ironiškai šyptelėjo Kasia.

 

3kelione-amerika2.jpg 

Ji pasakojo, kad labiausiai kelionėje jai patiko gyventi savarankiškai, o nustebino švarūs ir sutvarkyti miestai. Tačiau labiausiai ją gąsdino vietinis maistas. Mergina pasakojo niekaip negalinti suprasti, kaip žmonės gali valgyti tiek pusfabrikačių.
„Eini į didžiausią parduotuvę ir nežinai, ką nusipirkti, nes lentynos pilnos pusfabrikačių“, – apgailestavo Kasia.

Bene labiausiai jai patiko valgytas omaras. Tačiau ne dėl skonio, o dėl paties valgymo proceso. 

 

3kelione-amerika3.jpg 

Tikisi važiuoti ir kitąmet
Pasibaigus darbo sutarčiai Kasia su draugais nusprendė pakeliauti. Ji aplankė Los Andželą, Las Vegasą, Vašingtoną ir Niujorką.
„Turistui tikrai patarčiau pamatyti tuos miestus, kuriuos išvardijau aukščiau. Patarčiau apsilankyti ir Bostone. Jeigu reikėtų gyventi JAV, tikrai gyvenčiau Bostone. Tas miestas yra tiesiog tobulas. Labai gaila, bet šiais metais nepavyko pamatyti Didžiojo kanjono ir Niagaros krioklių. Bet tikrai pasiūlyčiau ten nuvažiuoti, jeigu pavyks, pati planuoju kitais metais šias vietas aplankyti. Žmonėms, kurie mėgsta lošti, siūlau būtinai nuvykti į Las Vegasą. Šis miestas naktį atrodo tobulai, viešbučiai yra didžiuliai ir labai gražūs, manau, niekas neliks abejingas šiam miestui. Vašingtonas yra tarsi didelis muziejus, todėl tikrai siūlau ten nuvykti ir pamatyti, vis dėlto tai yra sostinė. Labai gražūs pastatai ir švarus miestas. Ir, kaip turbūt ir priklauso sostinei, toks rimtas miestas. Niujorke nuo dangoraižių galva apsisuko, tokių pastatų dar nemačiau gyvenime – kiekvienas skirtingas. Laisvės statula, vaizdai iš „Empire State Building“ užgniaužia kvapą. O Los Andželas – tai žvaigždžių ir brangių parduotuvių miestas, kuris irgi paliko labai gerą įspūdį“, – apie Amerikoje patirtus įspūdžius pasakojo mergina.
Kasia pripažino, kad tikisi į Ameriką nuvažiuoti ir kitais metais. Na, o studentams, kurie ieško savęs ir nori pakeliauti bei užsidirbti, mergina pataria nebijoti galimų nesėkmių.

„Studentams, kurie galvoja, bet bijo važiuoti, sakau, kad nėra, ko bijoti. Tai yra nepakartojamas laikas, naujos pažintys, daug įspūdžių ir nepamirštamų akimirkų“, – palinkėjo mergina.

 

3kelione-amerika1.jpg 

Nuotraukos iš Kasios asmeninio archyvo

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.