Pabėgimas nuo Barselonos šurmulio – mažų miestukų žavesys

Autorius: Astra Petkūnaitė | Kelionių manija , 2014, Rugsėjo 25d.
Vilniečiai Dovilė ir Robertas į Ispaniją vyko švęsti draugo gimtadienio, tačiau pasinaudojo proga aplankyti ir keletą miestelių netoli šurmulingosios Barselonos. Keliautojų portalui kelioniumanija.lt jie papasakojo, kurios vietos paliko didžiausią įspūdį ir kur, jų nuomone, gražiausia vieta Ispanijoje. 

„Kelionę į Barseloną su sužadėtiniu planavome tris mėnesius. Tiek laukimo, ruošimosi, nusiteikimo ir planų todėl, kad važiavome švęsti draugo jubiliejaus. Kadangi Barselonoje buvome ne vieni ir mūsų kelionės tikslas buvo švęsti draugo gimtadienį, nespėjome aplankyti visų tradicinių vietų. Tačiau per 5 dienas aplankėme penkis skirtingus miestus. Į kai kurias vietas grįžome net kelis kartus“, – apie neseniai vykusią kelionę pasakojo Dovilė. 

 

Tai kurgi nusidriekė jūsų kelionės maršrutas?
Buvome apsistoję Lloret De Mar miestelyje, kuris yra vienas iš populiariausių kurortų Kosta Bravos pakrantėje. Jis yra 40 kilometrų nuo Žironos, kurioje taip pat lankėmės, ir 75 kilometrai nuo Barselonos, todėl yra lengvai pasiekiamas automobiliu. Automobilį šioje šalyje nuomotis – būtinybė, nes keliaudamas Ispanijos pakrantėmis gali pamatyti daug daugiau. Greitkelis nuo Barselonos iki Lloret De Mar yra mokamas – į vieną pusę kainuoja apie 5 eurus, tačiau galima važiuoti ir aplinkkeliais, tačiau užtruksite ilgiau. Lloret De Mar turi pagrindinį paplūdimį, tikriausiai vieną iš populiariausių Kosta Bravoje paplūdimių, tačiau ten lankėmės tik kartą. Ir gyvenome ne pačiame miestelyje, o kiek atokiau esančioje viloje su dideliu baseinu ir nuostabiu vaizdu į jūrą. Pats miestelis labai gyvybingas, ypač vakarais. 

Tačiau labiausiai mus sužavėjo Tossa De Mar miestas ir jo paplūdimys, kurio pakrantėje stovi didžiulė pilis, o krantuose plaukioja laivai, jachtos, ten gali stebėti nuo uolų šokinėjančius drąsuolius. Mūsų nuomone, tai pats gražiausias Ispanijos kampelis. 

 

Kokius miestelius dar aplankėte?

Taip pat lankėmės Figueres miestelyje, garsaus menininko Salvadoro Dali gimtinėje. Mūsų tikslas buvo aplankyti jo paties sukurtą muziejų, kuris pritraukia daug lankytojų. Jo gerbėjams tikrai verta čia apsilankyti, pamatyti jo kūrinius ir pasigrožėti jo sukurtais juvelyrikos darbais.

 

Kuo mažesni miestukai žavesni už didmiesčius? 

Man ir mano draugui mažesni miestukai, kaip tarkim Tossa de Mar arba Lloret de Mar, žavesni savo siauromis gatvėmis, senais pastatais ir kokybišku maistu. Tikriausiai dėl to, jog ten nėra didelio žmonių šurmulio, gali atsipalaiduoti ir niekur neskubėti. Tiek aptarnavimas ir kainos patenkino visus mūsų lūkesčius. O turistinio šurmulio mes nepajautėm, galbūt tik kai lankėmės Figueres miestelyje, Salvadoro Dali muziejuje. Tai buvo vienintelė vieta, kurioje sutikome daug žmonių, taip pat turistų iš Rusijos. 

 

18barselona.jpg 

Visgi, to turistinio šurmulio teko paragauti Barselonoje. Ką aplankėte šiame turistų pamėgstame mieste?
Barselonoje aplankėme dvi katedras, pagrindinę katedrą ir gerai žinomą Sagrada Familia. Jos įstabus grožis ir didingumas pranoksta visas mūsų iki šiol matytas bažnyčias. Deja, į vidų nepatekome, tačiau pasidomėjome, jog bilietus galima įsigyti pigiau internetu iš anksto ir taip pat vertėtų žinoti, kad kiekvieno mėnesio pirmąjį sekmadienį visi muziejai Barselonoje yra nemokami. Būtinai apsilankykite, nes įspūdį paliks visam gyvenimui. 
Lankėmės ir Montjuic, pagrindinėje Barselonos aikštėje, kurioje beveik kas vakarą susirenka apie pusšimtį žmonių pasigrožėti šokančiais ir grojančiais fontanais. Fontanai įjungiami kas vakarą nuo ketvirtadienio iki sekmadienio. 
Barseloną pamatyti dieną ir vakare labai svarbu, nes dieną atsiveria visas architektūros grožis, o naktį gyvenamieji namai ant kalvų žiba kaip pabarstytos žvaigždės. Ir kiekvieno kalno viršūnė turi dar ir po savo istoriją – įbestą į žemę vėliavą arba po pilį. 
Taip pat patarčiau rasti laiko ir aplankyti Parc de la Ciutadella parką, kuriame yra keli muziejai ir zoologijos sodas. Šiame parke žmonės atsipalaiduoja ir išreiškia save kaip tik moka ir gali – vienoje parko pusėje užsiimama gimnastika, kitoje pusėje pučiami muilo burbulai ir linksminami praeiviai. Su sužadėtiniu sportuojame, labai mėgstame bėgioti, todėl greitai atkreipėme dėmesį į labai aktyviai gyvenančius Barselonos gyventojus. Susidarėme įspūdį, jog čia gyvenantys žmonės yra labai laimingi ir besišypsantys kiekvienam praeiviui. 
Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama. 

 

baneris Barselona-1.jpg