„Penkios žemės“: žavingi pakrantės miesteliai Ligūrijoje

Autorius: Kelionių manija , 2017, Sausio 30d.

Penki pakrantėje nutūpę itališki miestukai – Riomaggiore, Manarola, Corniglia, Monterosso ir Vernazza – tai Italijos Rivjeros perlai, pavadinti Cinque Terre, arba „Penkių žemių“ vardu. Ligūrijos regiono Tirėnų jūros pakrantės pasižymi stačiais skardžiais, kurių šlaituose dramatiškai įsitaisę šie autentiški miesteliai. Tiesa, kadaise buvusios žvejų gyvenvietės šiandien verčiasi iš turizmo, tačiau savo žavesio jos dėl to neprarado. 

Automobiliu pasiekti Cinque Terre – sudėtinga. Tačiau nacionaliniu parku paskelbtoje teritorijoje vingiuoja žygeivių trasa, Sentiero Azzurro, jungianti visus penkis pakrantės miestukus. Visą 12 kilometrų ilgio trasą pėsčiomis galima įveikti per maždaug 5 valandas. Patys miesteliai vienas nuo kito nutolę po kelis kilometrus.

Na, o Manarolą su Riomaggiore jungiantis pakrantės kelias pavadintas romantišku Via dell‘Amore, arba Meilės kelio vardu. Pakrantės skardžiuose nutūpusius miestelius galima pasiekti ir plaukiant jūra ar važiuojant traukiniu. 

Istoriniai dokumentai liudija, jog keli iš šių spalvingų miestukų jau gyvavo 7-11 amžiuje, vėliau jie visi buvo genujiečių įtakoje, o dabar yra svarbus turistų traukos centras. 

Spalvingi namai, būdingi Cinque Terre regiono miesteliams, taip buvo dažomi ne šiaip sau – ryškių spalvų namus galėdavo iš tolo pastebėti žvejoti į jūrą išplaukę jų šeimininkai. Žvejyba nuo seno buvo vienas svarbiausių pragyvenimo šaltinių regione. 

 

19riomaggiore1.jpg 

Riomaggiore

 

Ilgą laiką atokioje ir sunkiai prieinamoje vietoje buvę miestukai išlaikė daug autentiškumo, ypatingai tradicinių patiekalų atžvilgiu. Šiam regionui būdinga Focaccia duona, Čia nuo seno paplitę žuvies ir jūros gėrybių patiekalai. Seniausias iš penkių Cinque Terre miestelių – Monterosso garsėja ančiuviais, gyvenvietę supa citrinmedžių sodai. Tipinis ant skardžio pakibusios Corniglia saldumynas – tai medaus skonio ledai. 

Cinque Terre regioną daugiausia raižo pakrantės skardžiai, o juose įrengtose terasose noksta vynuogynai ir žaliuoja šimtamečiai alyvmedžiai. Nuo seno čia gaminamas vietinis vynas – Cinque Terre ir Sciachetra. Taip pat tradiciškai gaminama vynuogių degtinė grapa ir citrinų likeris limoncello.

 

19corniglia-italija.jpg 

Corniglia 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.