Romantiškas maršrutas po Pietų Bohemiją

Autorius: Kelionių manija , 2014, Lapkričio 17d.

Vaizdingi istoriniai miesteliai ir rojų primenanti gamta – taip dažnai pristatomas Pietų Bohemijos kraštas. Būtent šiame krašte įsikūrę tokie Unesco saugomi perlai kaip Česky Krumlovas ir Holašovice. Pristatome idealų maršrutą romantikos ir viduramžių gerbėjams.

 

Taboras

15 amžiuje Taboras (Tábor) buvo įkurtas kaip idealus Viduramžių miestas, kuris būtų valdomas pagal Dievo įstatymus. Miestui buvo suteiktas net ir biblinis pavadinimas pagal Taboro kalną, esantį netoli Nazareto, Izraelyje. Be to, Taboras susijęs ir su husitų veikla. Senamiestyje apstu labirintą primenančių gatvelių, be to, Tabore išvysite senąją gotikinę Rotušę, Kotnovo pilį, Jordano užtvanką, kuri yra seniausia Centrinėje Europoje. 

 

16taboras-cekija.jpg 

 

Česke Budejovice 

Tai – Pietų Bohemijos sostinė su didele karaliaus Otokaro II-ojo aikšte, Samsono fontanu ir miesto simboliu tapusiu Juoduoju bokštu. Vis tik, bene labiausiai Česke Budejovice garsina alus, kurio gamybos tradicijos čia puoselėjamos nuo pat miesto įkūrimo 13 amžiuje. Budejovicky Budvar alus darykloje įrengta ekspozicija, supažindinanti su alaus gamybos istorija ir vietinėmis tradicijomis. 

 

16ceske-budejovice.jpg 

Holašovice 

Vienas vaizdingiausių Čekijos miestelių, Holašovice, įsikūręs netoli Česke Budejovice miesto. Čia galima rasti puikiai išsisaugojusį 19 a. Pietų Bohemijai būdingos kaimiškojo baroko stiliaus architektūros pavyzdį. Holašovice yra įtrauktas į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

 

16holasovice1.jpg 

Hluboka nad Vltavou pilis 

Baltais neogotikiniais bokštais pasidabinusi pilis dažnai vadinama čekiškąja Vindzoro pilies kopija ir laikoma viena dailiausių Čekijoje. Nors pilis, kurios funkcija buvo gynybinė, buvo pastatyta dar 13 amžiuje, 19 amžiuje ji buvo rekonstruota neogotikiniu stiliumi. 

 

16hluboka-pilis.JPG 


Česky Krumlovas 

Vltavos upės vingiuose įsikūręs Česky Krumlovas – tai antras dažniausiai lankomas Čekijos miestas po Prahos. Istorinis jo senamiesis yra įtrauktas į UNESCO pasaulio paveldo sąrašą. Česky Krumlovo pilies kompleksas yra vienas didžiausių šalyje. Pilyje išlikęs unikalus baroko stiliaus pilies teatras su originaliais kostiumais ir scenos įranga. 

 

16cesky-krumlovas.jpg 

Nuotr. czechtourism.com, freeimages.com 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.