Savaitgalis Milane, arba ko trokšta merginos

Milanas – Europos, o gal net ir viso pasaulio mados sostinė bei širdis. Su tuo sutinka ir mūsų pašnekovė vilnietė Ilona, neseniai grįžusi iš nuotykių kupino savaitgalio Milane. „Italai yra pamišę dėl mados, jiems patinka prieiti prie vitrinų ir grožėtis naujausiomis kolekcijomis. Ar Lietuvoje pastebėjote taip darant lietuvius? Dažniausiai, jei žinai, kad kažko nepirksi ar tau to nereikia, tam laiko ir neskiri. Tačiau tik ne ten”, – žavėjosi mergina.

Gimtadienio kelionė

Savo keliones po platųjį pasaulį Ilona pradėjo ne kur kitur, o Italijos sostinėje Romoje bei įspūdingojoje Venecijoje. Mergina dar iki šiol atsimena tuomet patirtus įspūdžius, skanautą maistą, sutiktus žmones, žemėlapį rankose ir šypsenas vietinių veiduose. Šį kartą vykdama į Italiją Ilona turėjo vieną tikslą – atšvęsti savo gimtadienį. „Radau pigų skrydį į Bergamo oro uostą, kuris yra tik 40 minučių nuo Milano centro. Tad kodėl gi neišgėrus itališkos kavos, nepasidžiaugus saule ir nepabėgus nuo rudenėjančio Vilniaus?” – intrigavo mergina, tačiau, kaip sakoma „mes planuojame, Dievas juokiasi”. Pašnekovės planas neišdegė. Gimtadienį jai teko sutikti Lietuvoje, tačiau ta proga Ilona nedvejojo ir pasidovanojo sau išsvajotą dovaną – bilietą į Italiją lapkričio mėnesiui. O ir gimtadienį pavyko atšvęsti. Tiesa, ne savo, o kartu keliavusios draugės.

„Ne vienas draugas bei pažįstamas yra buvęs Milane, tačiau daug pagyrų šiam miestui neišgirdau, kaip ir jokių įdomių rekomendacijų. Galiu iš karto pasakyti, tai, kad Milanas yra mados sostinė – ne stereotipas, tačiau tik jį pamačius galima tuo įsitikinti”, – neslėpė Ilona. Mergina prieš kelionę pasidomėjo galimybe aplankyti šalia esančius miestus. O galimybių, pasirodo, apstu. Traukiniu galima pasiekti daugumą Italijos miestų, nuo Veronos iki Venecijos ir dar toliau. Viskas priklauso tik nuo galimybių – laiko ir pinigų. „Verona – Italijos meilės miestas, iki kurio vos dvi valandos traukiniu”, – patirtimi dalijosi mergina bei pasidžiaugė, kad traukiniu keliauti nėra brangu, nes už bilietą į abi puses vilnietė sumokėjo 40 eurų. Iš anksto savo kelionės planus žinantiems Ilona rekomenduoja bilietus pirkti internetu, nes taip – pigiau.

3milanas-italija3.jpg

Nakvynės medžioklė

Milane ir Veronoje su draugėmis praleidusi beveik tris dienas, mergina netikėjo, kad galiausiai viskam pamatyti ir patirti pritrūks laiko. Tačiau džiaugiasi – reiškia, kad į šiuos miestus ji dar sugrįš. „Kelios dienos tikrai mažai, jei nori pamatyti miestą ir tuo pačiu pasimėgauti itališko gyvenimo ritmu. Mes taip ir gyvenome – niekur neskubėdamos ir nieko per daug neplanuodamos”, – pabėgimą iš rudeninės Lietuvos prisimena Ilona ir priduria, kad vien pažinčiai su Milanu reikėtų trijų dienų, mat miestas gan išsibarstęs, tad šiaip vaikštinėjant gatvėmis atradimų tikėtis sunku.

Paklausta, kur Milane gyveno kartu su savo trimis draugėmis, vilnietė nusijuokė, jog su nakvyne jai pasisekė labiau nei labai. „Kadangi keliavome keturios panelės, net nedvejodamos pradėjome ieškoti nakvynės per „Couchsurfing’ą”. Tačiau tos paieškos prasidėjo likus dviems savaitėms iki kelionės pradžios. Savaitę trukusios paieškos jokių rezultatų nedavė – nei vienas asmuo negalėjo (nenorėjo) priimti keturių turisčių”, – nieko gero nežadančią paieškos pradžią prisiminė Ilona.

Likus savaitei iki kelionės, merginos pradėjo ieškoti nakvynės po dvi, tačiau ir tai nebuvo lengva. Italijoje labai populiaru savaitgaliais vykti pas tėvus ar tiesiog išvykti iš Milano. Tai savo atsakymuose ir rašė italai. Likus vienai dienai iki išvykimo keturios keliautojos neturėjo jokių pasiekimų – nakvynės vis dar neturėjo. „Aišku, visada galima nakvoti viešbutyje arba hostelyje, tačiau čia jau buvo planas „F”.

Laimei, man ir draugei pasisekė ir pagaliau gavome teigiamą atsakymą, kad esame laukiamos ir kad galime apsistoti visoms trims dienoms”, – džiaugsmu netvėrė Ilona. Merginas priimti sutikęs Stefano studijuoja literatūrą ir turi savo muzikos grupę „Shell’s”, su kuria groja baruose. Pašnekovė prisipažino, kad ne tik turėjo progą jų paklausyti ar paprašyti padainuoti mėgstamą dainą, tačiau ir padainuoti kartu. O gyveno lietuvės su italu ir dviem jo kambariokais vos 15 minučių, važiuojant metro, nuo centro.

Mados ekskursija

„Tai pirmieji mano pažįstami italai – draugiški, paslaugūs, komunikabilūs, turintys puikų humoro jausmą, aktyvūs, pozityvūs, besišypsantys, taikūs. Galėčiau vardyti ir vardyti“, – juokėsi Ilona ir pridūrė, kad italų ir jų draugų dėka jautėsi lyg savo mieste. Vilnietė taip pat pridūrė, kad nebuvo jokių nepatogių situacijų ar nesusipratimų, kas dažnai pasitaiko esant svetimame mieste su nepažįstamais žmonėmis. „Jautėme aplinkos šilumą, šypsenas ir norą bendrauti. Jiems patinka kalbėti, dalintis, pasakoti. Iš tikrųjų, jie labai atviri, panašu, kad gali diskutuoti bet kokia tema“, – pagyrų sutiktiems italams negailėjo Ilona.

Su naujais draugais lietuvės leido tik vakarus, o dienos metu visi gyveno savais reikalais. Tai, ko nepavyko pamatyti dieną, merginos išvydo vakare – naktinį mados Milaną. Vienas iš Stefano kambariokų, Michele, yra pamišęs dėl mados. Tuomet Ilona ir suvokė, kur atsidūrė ir kodėl Milanas tituluojamas mados sostine. „Italai yra pamišę dėl mados, jiems patinka prieiti prie vitrinų ir grožėtis naujausiomis kolekcijomis. Ar Lietuvoje pastebėjote taip darant lietuvius? Dažniausiai, jei žinai, kad kažko nepirksi ar tau to nereikia, tam laiko ir neskiri. Tačiau tik ne ten, ir tik ne su Michele”, – italų meile madai žavėjosi mergina.

Naktinės mados kelionės po Milaną metu italas viešnias supažindino su naujausia rudens-žiemos mada, neaplenkė nei vienos vitrinos be komentaro. „Tačiau mažas pastebėjimas – stilingų, išskirtinai atrodančių italų taip ir nepamatėme. Gal neteisingose vietose lankėmės? – juokėsi pašnekovė. – Taip, visi su vardinių parduotuvių „maišiukais“, tačiau visi lyg pilka minia – tvarkingi, gal madingi, tačiau tikrai ne stilingi.“

Politinių įvykių liudininkės

Italai labai didžiuojasi Milane tyvuliuojančiu Como ežeru, todėl norintys pabėgti nuo miesto šurmulio gali pusdienį praleisti gamtoje bei surengti pikniką. Šalis nėra brangi, tačiau, pašnekovės nuomone, reikia nusiteikti, kad net ir savaitgalio išvykai teks paišlaidauti.

Tuo metu, kai lietuvės viešėjo Italijoje, vyko itin svarbūs ir neabejotinai į šalies istoriją įeisiantys įvykiai, o tiksliau vienas – premjero Silvijaus Berluskonio atsistatydinimas. „Buvo šeštadienis. Grįžome namo po pusdienio, praleisto vaikščiojant po miestą, ir radome savo naujuosius draugus žiūrinčius televizorių. Visi buvo lyg jo užhipnotizuoti. Paaiškėjo, kad S. Berluskonis pasitraukė iš valdžios. Nustebino, kad jiems tai yra taip aktualu. Ypatingai jauniems italams”, – lygindama juos su mūsų jaunuoliais, vangiai sekančiais politinius įvykius, stebėjosi Ilona.

Tačiau italai įdėmiai klausė žinias, sekė informaciją ir galiausiai nusprendė, kad reikia nueiti į Duomo aikštę, jei kartais atsirastų švenčiančių šį įvykį. „Nors į Duomo aikštę ir pavėlavome, tačiau sutikti praeiviai reiškė savo džiaugsmą dėl įsigalėjusių pokyčių”, – tuometines vietinių nuotaikas prisiminė mergina.

Prakalbus apie linksmesnius dalykus, pavyzdžiui, mums pavydą keliantį orą, Ilona nesikuklino – su orais labai pasisekė. Švietė saulė, lauke buvo +14 laipsnių, vakarais tik kiek atvėsdavo. „Man nėra nieko blogiau, kaip vykti į kelionę sezono metu – turistų srautai labiau nei vargina. Todėl, manau, geriausias metas keliauti yra tada, kai sezonas baigiasi. Italijoje pats pikas prasideda gegužės mėnesį, o tęsiasi iki spalio. Tad ruduo arba pavasaris yra puikiausias metas keliauti, kai turistų nėra tiek daug, orai dar pakankamai malonūs leisti dienas gryname ore”, – tikino mergina.

3milanas-italija.jpg
Naujai atrasta Italija

Baigdama pokalbį, Ilona prisipažino – per šią kelionę Italiją atrado iš naujo ir gali drąsiai sakyti, kad ši šalis jai Nr. 1 Europoje – lyg Ispanijos ir Prancūzijos mišinys. „Ragavome pačią skaniausią kavą Milane, valgėme pačią skaniausią picą Veronoje, vaikščiojome jaukiomis gatvėmis, bendravome su pačiais maloniausiais žmonėmis”, – kelionės nuotaikomis vis dar gyveno vilnietė. Ją sužavėjo, kad, jei italas metro pamatys atsegtą kito asmens kuprinę, jis tikrai apie tai pasakys, o tada prasidės tam tikra diskusija ir galiausiai kartu išėję iš traukinio šnekučiuosis lyg geri pažįstami. Nors anglų kalba nėra stiprioji italų pusė, tačiau jie dėl to barjero nejaučia – viską aiškina gestais, laužyta anglų kalba ar sava italų.

„Ar jus yra kada nors aptarnavusi pensinio amžiaus moteris? Manęs ne. Iki Italijos. Ten tai yra visiškai įprasta. Šeimos verslas klesti, todėl, jei tik jame yra vietos, kiekvienas, jaunas ar senas, turės darbo, –pokalbį baigė Ilona ir atsisveikindama nusišypsojo, – noriu grįžti atgal.”

 

Nuotraukos iš Ilonos asmeninio archyvo

 

Taip pat skaitykite: 6 svarbiausios lankytinos vietos Milane

baneris Milanas-1.jpg

Užsisakykite oro linijų bilietus čia

Susiję straipsniai

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai