Studentiškos atostogos žiemą (8). Dviračių žygis po Kretą ir kelionės pabaiga

Autorius: Mantas Bertulis , 2014, Balandžio 07d.

Po aktyvios dešimtosios kelionės dienos, vienuoliktąją skyrėme poilsiui. Jo mums tikrai reikėjo, kadangi kiekvieną dieną aplankome vis kitą miestą, o tai pakankamai vargina. Leidome sau pradrybsoti minkštose Chanijos viešbučio lovose iki vidurdienio, o susikrovę daiktus keliavome į autobusų stotį, iš kurios pajudėjome link Kissamos miesto. Šiaip ne taip susiradome savo viešbutį, kuriame vos už 33 litus žmogui praleisime vieną naktį. Trijų aukštų pastate – nė gyvos dvasios, išskyrus mus du. Štai taip žiemos sezonu atrodo tikroji Kreta.

Mūsų tikslas, atvykus į Kissamos, vienareikšmiškai buvo Balos lagūna. Tai Kretos perliukas, kur jūros vandens grožis atsiskleidžia begalybėje žydros spalvos atspalvių, kur jautiesi tarsi radęs rojų žemėje. Visgi, žygį į Gramvousa pusiasalį atidedame kitai dienai, kadangi iki jo žiemos sezonu jokie laivai neplaukia, o kitas transportas taip pat nekursuoja. Mūsų mintis eiti ten pėsčiomis iš karto nuveja viešbučio savininkas bei pasiūlo už 5 eurus išsinuomoti dviračius. 

Saulei aukštai pakilus į dangų paliekame viešbutį ir sėdame ant rekomenduotų dviračių. Tikra atgaiva po ilgų žygių pėsčiomis skrieti lygiais Kretos keliais lyg ant sparnų. Vietomis kelias tai išplatėja, tai susiaurėja. Vienoje kelio pusėje – milžiniškas kalnas, kitoje – skardis be atitvarų žemyn.

Važiuojant visas kelias kyla į kalną, tad paprakaituoti ir stumtis dviračius rankomis tenka ne kartą. Bet, pamačius Balos lagūną, pasimiršo visas tas vargas ir tai, kad mūsų burnos buvo nuo karščio ištroškusios vandens. Prisimenu, kaip stovėjau ant kalvos išsižiojęs. Skaičiau, kad per savo medaus mėnesį čia lankėsi gražuolė princesė Diana su princu Čarlzu. 

Gaila, neturėjome daug laiko grožėtis šiuo gamtos stebuklu, kurį skalauja net trys jūros – Egėjo, Libijos ir Jonijos, nes jau vakare mūsų laukė autobusas atgal į Chaniją. Grįžimas atgal su dviračiais užtruko dvigubai trumpiau, o leistis nuo kalno apie 70-80 km/val. greičiu buvo puiki pramoga.

Grįžome į Chaniją, iš kurios kitą dieną 14:15 val. turėjome skrydį atgal į Kiprą, Pafosą. Naktį nusprendėme praleisti, kaip jau mums tapo įprasta, oro uoste. Kitą dieną, nusileidus jau mums pažįstamame Pafose, iš karto sėdome į autobusą, keliaujantį į Limasolį – paskutinę mūsų kelionės stotelę. Pietinėje Kipro pakrantėje įsikūrusiame mieste atsidūrėme tik saulei nusileidus, tad iš karto ieškojome būdų, kaip nusigauti iki viešbučio. Tiesa, mūsų nakvynės vieta buvo visai kitame miesto gale.

Autobusai jau nebevažiavo, bet pamatėme dar vieną iš toli atvažiuojantį mums reikiama linkme. Iš karto pabandžiau jį stabdyti. Sustojo. Už vairo sėdėjo linksmas vyrukas. Paklausėme jo, ar važiuos link mūsų viešbučio pusės, tačiau atkirto, jog savo pamainą jau baigė, bet jeigu palauksime 20-30 minučių, nuveš mus iki pat reikiamo taško. Jis paliko savo autobusą šalia mūsų, išlipo ir nuėjo į gretimai stovintį pastatą. Kaip ir sakė, po 20 minučių grįžo ir lyg koks taksistas mus nemokamai nuvežė iki pat viešbučio. Iki šiol galvoju, ką būtų reikėję daryti, jeigu nebūtume sutikę tokio malonaus ir rūpestingo kipriečio.

Už 38 litus žmogui naktį praleidome trijų žvaigždučių viešbutyje, o kitą dieną neskubėdami perėjome pagrindine Limasolio arterija – Georgiou A gatve, kuri tęsiasi apie 20 km. Sėdome vėl į autobusą, ant kurio lango kabėjo užrašas „Paphos“. Būtent šiame jau trečią kartą lankytame mieste ir baigėsi mūsų žiemos kelionė po Graikiją ir Kiprą.

Prieš išvykdami išsikėlėme sau tikslą – išleisti ne daugiau nei 1509 litų. Tai tiesiog simbolinis skaičius, niekaip nesusijęs su Darbo partijos siūlomu minimaliu atlyginimu. Taigi pateiksiu truputį skaičių:

  • Už keturis skrydžių bilietus iš viso paklojome po 587 litus.
  • Už keltą iš Pirėjo (Graikija) į Kretą sumokėjome po 100 litų.
  • Už penkias naktis skirtinguose viešbučiuose sumokėjome po 187 litų (apie 54,3 euro).
  • Už dvi naktis Atėnų hostelyje piniginę suploninome po 50 litų (14,4 euro).
  • Už autobusus Kretoje ir Kipre sumokėjome po 142 litus.
  • Už įėjimą į naktinį klubą Nikosijoje teko sukrapštyti po 52 litus (15 eurai).
  • Už bilietą į Kirenijos pilį sumokėjome vos po 2,3 lito.
  • Už dviračių nuomą paklojome po 17 litų (5 eurai).
  • Už metro Atėnuose sumokėjome po 5 litus (1,4 euro).

Summa summarum iš viso gaunasi maždaug 1142 litų. Taigi maistui dviem savaitėms ir suvenyrams liko apie 367 litai. Aišku, savęs gurmaniškais patiekalais nelepinome, o ir iš Lietuvos nemažai buvome įsidėję negendančio maisto (riešutai, greito paruošimo sriubos, džiovinti ananasai, rūkyta dešra, lašiniai).

Taip pat nemažai pinigų sutaupėme, kadangi tris naktis buvome apsistoję pas mūsų draugus Nikosijoje, o visas tris naktis prieš skrydžius miegodavome oro uostose. Tad mūsų tikslas neviršyti nustatyto biudžeto – įgyvendintas!

 

Kelionių idėjos