Toskana: nuo vynuogynų iki meno šedevrų

Toskanos regionas bene geriausiai atspindi klasikinį Italijos peizažą: nedideli miestukai, patogiai įsitaisę ant kalvų, kiparisų ir alyvmedžių giraitės, pro plačius vynuogynus vingiuojantys keliukai. Neretai sakoma, jog norint pamatyti tikrąją Italiją, reikia važiuoti į Toskaną. Be to, šis kraštas yra ir Renensanso epochos, kurios idėjos kadaise išplito visoje Europoje, lopšys.

 

Kaimo turizmas: ką veikti Italijos kaime?

Vidurio Italijoje esantis Toskanos regionas – vienas iš mėgstamiausių kaimo turizmo ir klasikos mėgėjų tarpe. Tačiau itališkąjį kaimo turizmą derėtų suprasti kiek kitaip, nei Lietuvoje paplitusį. Mūsų šalyje kaimo turizmas neatsiejamas nuo karštos pirtelės, ežero, valties, žvejybos. Toskanoje kiek kitaip. Nors ir čia į kaimo turizmo sodybą, visų pirma, važiuojama norint pailsėti nuo miesto šurmulio, tačiau Italijoje labiau išvystytas aktyvus poilsis. O apsistojus ūkininkų sodyboje galima ne tik stebėti, kaip vykdomi ūkio priežiūros ar derliaus nuėmimo darbai, bet ir patiems į tai įsitraukti: išmokti raškyti vynuoges ar sužinoti, kaip iš jų gaminamas vynas.

Apsistojusiems kaimo sodyboje siūloma keliauti po apylinkes – pėsčiomis, dviračiais ar automobiliu, o tiems, kas mėgsta jodinėti – ir žirgais. Aplankyti nedidelius miestukus, užsukti į vienuolynus, stebėti gamtą, grožėtis bekraščiais vynuogynais, ragauti vietinio maisto.

Italai ypatingą dėmesį skiria maisto produktų šviežumui ir kokybei. Visiems žinomi tradiciniai italų patiekalai – picos, makaronai, salotos ir kt., pagaminti iš šviežių, po Toskanos saule užaugintų produktų, įgauna pasakišką skonį. O jei prie viso to dar pridursime vyną, kuris laikomas vienu geriausių Italijoje… Visame pasaulyje gerai žinomi iš Toskanos kilę Chianti Classico, Brunello di Montalcino ir Vino Nobile di Montepulciano vynai. 

 

toskana1.jpg

 

Florencija: miestas-muziejus

Toskanos sostinė Florencija – vienas gražiausių miestų Italijoje, garsus neišmatuojamais meno šedevrais ir architektūros lobiais. Kadaise šiame mieste gimė ir po visą Europą išplito Renesansas: nemažai garsių šios kultūros atgimimo epochos menininkų, mokslininkų yra kilę ar gyvenę ir kūrę Florencijoje. Visiems gerai žinomi Leonardo da Vinčio, Botičelio, Donatelo, Dantės, Mikelandželo, Galilėjo vardai.

Buvusi miesto, kaip kultūros ir meno sostinės, dvasia gyva ir šiandien. Vaikštant Florencijos gatvėmis nesunku pasijusti tarsi muziejuje po atviru dangumi: akį džiugina grakščios bažnyčios, išdailinti fasadai, įspūdingi kupolai, klasikinės skulptūros, ištaigingi rūmai, žavūs fontanai.

Florencijoje XVI a. rūmuose įsikūrusi ir viena turtingiausių pasaulio meno galerijų – Uffizi, kurią garsina tokie pasaulio genijų darbai kaip Botičelio „Veneros gimimas“ ar Mikelandželo „Šventoji šeima“.

 

TOP 10: lankytinos vietos Florencijoje 

 

toskana-florencija.jpg

 

Siena: gyva viduramžių dvasia

Kitas žavus Toskanos miestas – Siena, rodos, taip ir nepakeitęs savo veido nuo viduramžių. Pagrindinė Sienos aikštė, Piazza del Campo, neretai laikoma gražiausia visoje Italijoje. Kadaise čia vykdavo miesto turgus, o taip pat ir egzekucijos, tačiau šiandien viduramžiški namų fasadai bei jaukios kavinukės labiau vilioja turistus.

Miestas nuo seno buvo griežtai suskirstytas į kvartalus, vadinamąsias kontradas, kurių kiekviena turėjo savo pavadinimą bei simboliką. Nors administraciniu požiūriu kontrados šiandien jau nebeturi galios, tačiau išlikusi istorinė jų reikšmė. Kasmet liepos pradžioje ir rugpjūčio vidury Sienoje rengiamos žirgų lenktynės, kuriose dalyvauja visos kontrados. Lenktynes palydi iškilmingos eitynės miesto gatvėmis ir linksmybės. Tradiciškai neapsieinama ir be lažybų, o pačios lenktynės Piazza del Campo aikštėje tetrunka 90 sekundžių.

 

toskana-siena.jpg

 

Chianti: klasikinio vyno skonis

Atostogaujant Toskanoje tiesiog būtina aplankyti žymiuosius jos miestus: renesansu alsuojančią Florenciją, viduramžių dvasia pripildytą Sieną ir kitus. Tačiau ne mažiau įdomi ir Chianti sritis, nusidriekusi tarp Florencijos ir Sienos, bei garsėjanti pasaulyje pripažintu vynu. Šiame regione puoselėjamos vyndarystės tradicijos itin gilios. Teigiama, kad vynas čia buvo gaminamas dar ikiromėniniais laikais.

Net jei ir nesate vyno gurmė, verta aplankyti bent vieną iš daugybės vyno rūsių ar ūkių, kuriuose rengiamos Chianti vyno degustacijos. Vyno mėgėjams siūloma važiuoti Via Chiantigiana keliu, ties kuriuo spiečiasi pagrindiniai, žinomiausi Chianti srities vyndarystės ūkiai, tokie kaip Antinori, Rikasolis ir kt.

 

toskana5.jpg

 

Svyrančio Pizos bokšto trauka

„Trauka“ kalbant apie Pizos miesto vizitine kortele tapusį bokštą reiškia du dalykus: pirma, tai vieta, viliojanti turistus aplankyti miestą; antra, tai bokštas, kuriame žymusis mokslininkas Galilėjo Galilėjus atliko savo mokslinius bandymus, tirdamas krintančius kūnus.

Toskanos regione įsikūrusi Piza (Pisa) viduramžiais (XI-XIII a.) buvo stiprus miestas, turėjęs net savo laivyną. Piza klestėjo iš prekybos su Šiaurės Afrika ir Ispanija. Tačiau vėliau uždumblėjus Arno upei prasidėjo Pizos nuosmukis.

Garsusis Svyrantis bokštas (Torre Pendente) stovi Campo dei Miracoli, arba Stebuklų lauke. Jame taip pat yra tokie garsūs Pizos pastatai kaip Duomo (katedra) ir krikštykla bei Campo Santo kapinės. Pizos Duomo aikštė ir garsusis Svyrantysis bokštas yra įtraukta į UNESCO Pasaulio paveldo sąrašą.

Svyrančiojo bokšto istorija prasidėjo dar XII a., kuomet dar neužsibaigus jo statyboms jis ėmė svirti, kadangi gruntas buvo smėlingas ir dumblėtas. Tačiau miesto gyventojai turi ir savą versiją, kodėl bokštas yra pasviręs. Pasak legendos, dieną, kuomet naujai pastatyta kampanilė turėjo būti pašventinta, architektas, negavęs užmokesčio už savo darbą iš valdžios, nueidamas sušuko: „Eikš su manimi“. Ir staiga varpinė ėmusi svirti. Tuomet miesto konsulas ėmė atsiprašinėti architekto ir sumokėjo visą skolą, o kampanilė daugiau nebesviro.

 

toskana-piza.jpg

 

San Džiminjano bokštai

Sugrįžti į viduramžius kviečia ir San Džiminjanas (San Gimignano), ironiškai pramintas „Toskanos Manhetenu“. Iš tiesų Niujorko dangoraižius čia primena nebent virš miesto kylančių bokštų siluetai. 

San Džiminjanas klestėjo XII-XIII a., kuomet kelios kilmingos šeimos, lenktyniaudamos tarpusavyje, pastatė net 76 bokštus, kurie iš tolo pasitikdavo keliautojus. Šiandien iš šių bokštų likę tik 13. Norintys pasidairyti po apylinkes gali užkilti į Didįjį bokštą (Torre Grossa) – iš čia atsiveria ne tik rusvų miesto stogų vaizdas, bet ir Toskanos kraštovaizdžio ir Elzos upės slėnio grožis.

 

toskana-san-gimignano1.jpg

 

Livornas garsėja jūros gėrybėmis

Livornas (Livorno) – didžiausias Toskanos regiono uostas Ligūrijos jūros pakrantėje. Maždaug už 18 km į pietryčius nuo Pizos esantį uostą įkūrė Medičių giminė, o XVII a. pradžioje šis uostas buvo paskelbtas laisvuoju.

Šiandien buvusią uosto didybę mena senoji tvirtovė – Fortezza Vecchia. Italai į Livorną vyksta pavalgyti šviežių jūros gėrybių patiekalų, kuriais garsėja miestas. Tačiau be vaizdingų kanalų Livornas negali pasigirti nei ypatingais meno ar architektūros šedevrais, nei turistų antplūdžiu.

 

Tipinis Toskanos miestelis: Luka

Masyvi XVI a. pradėta statyti raudonų plytų siena supa Lukos (Lucca) senamiestį, kurio siauros vingrios gatvelės raizgosi tarsi vorantinklis. Luka – buvusi Romos kolonija, čia galima pamatyti didingo romėnų amfiteatro liekanas. Tačiau žymiausias miesto statinys – XIII a. San Martino katedra, prie kurios šliejasi kiek anksčiau gynybiniais tikslais pastatyta kampanilė. Lukoje gymė žymusis italų kompozitorius Giacomo Puccini.

 

toskana-luka.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.  

Užsisakykite oro linijų bilietus čia

Susiję straipsniai

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

5 baisiausios lankytinos vietos 2020 metams

Helovinas už kampo! Tradiciškai ši šventė, turinti Amerikos ir Švedijos ištakas, švenčiama visose šalyse. Nenustebkite jei per Heloviną autobuse susitiksite su ragana ar grįžus namo prie durų sutiksite vaikus, kaulijančius saldainių? Helovino įkvėpti dalinamės penkiomis baisiausioms vietomis, kurias verta aplankyti Europoje ir pasaulyje. Patarimas: skaitykite išjungę apšvietimą! (kad būtų dar baisiau) Paryžiaus katakombos,…

5 populiariausios atostogų vietos atostogoms su vaikais!

Šiemet atostogų planai gali atrodyti kiek kitaip, nei mes esame įpratę, tačiau tikimės, kad jie netrukus grįš į savo įprastas vėžes! Norėtumėte kuo greičiau pasiimti savo vaikus į nuostabias atostogas? Džiaugiamės galėdami suteikti Jums įkvėpimo, nes net jei šiuo metu skristi sudėtinga… ta akimirka, kai vėl laisvai galėsime keliauti, tikrai ateis. #letsmakeitflysoon.  Štai kaip…

5 populiariausi ir dažniausiai užduodami klausimai apie skrydžius su kūdikiu

Ar esate nėščia, o gal jau sėdite su mažyliu ant savo kelių ir svajojate apie nuostabias atostogas? Šiame tinklaraščio įraše raskite visus atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus apie skraidymą su kūdikiu. Geras pasiruošimas yra pusė darbo. Taigi, išnaudokite laisvas minutes ir sužinokite, kokios yra galimybės, ir tai, kaip laisvai galite keliauti su savo kūdikiu. #letsmakeitflysoon.  Kaip skristi su…

Informacija apie šioje svetainėje naudojamus slapukus

Šioje svetainėje naudojami slapukai, kurie leidžia tobulinti mūsų siūlomas paslaugas.

Rodyti daugiau
Visi slapukai Būtiniausi slapukai