Wild Atlantic Way – gražiausios Airijos pakrantės

Autorius: Kelionių manija , 2014, Gegužės 09d.

Pakrantės kelias, vingiuojantis pro gražiausias Airijos vietoves, skardžius, įlankas ir miestelius, oficialiai Wild Atlantic Way pavadintas tik šiemet. Apie 2500 km nuo labiausiai į šiaurę nutolusio Inishowen pusiasalio Donegalo grafystėje iki pat Kinseilio miesto šalies pietuose besidriekiantis maršrutas garantuoja vaizdingas panoramas ir turtingą kultūrinę patirtį.

 

Šiaurė: Donegalo grafystė, Sligo ir Mayo

 

Slieve League skardis 

Slieve League skardį populiarumu lenkia vaizdingasis, daugybę turistų pritraukiantis Mohero skardis. Tačiau Slieve Leage, kurio uolos kyla į 600 metrų aukštį, yra vienas aukščiausių Airijos saloje – kone tris kartus aukštesnis už Mohero uolas. 

 

4Slieve-League.jpg 

 

Benbalbinas

Benbalbino (Ben Bulben) kalnas stūkso Airijos šiaurinėje dalyje, netoli Sligo. Žaliais šlaitais pasipuošęs kalnas, lyg užtiestas gyvu kilimu, riogso vidury laukų, tarsi neįsipaišydamas į apylinkių kraštovaizdį. Plokščia kalno viršūnė iškilusi apie 500 m virš lygumos. Keistos formos kalną suformavo slenkantis ledynas prieš 320 mln. metų. Iš pietinės pusės, kurioje šlaitai ne tokie statūs, galima užkopti į kalną ir pasidairyti po vaizdingas apylinkes.

 

Downpatrick Head

Downpatrick Head – tai Mayo grafystėje esanti atodanga, netoli Ballycastle gyvenvietės. Manoma, jog šiai vietovei prigijęs pavadinimas „Downpatrick“ išlikęs iš tų laikų, kai pats Šv.Patrikas, Airijos globėjas, šioje vietoje įkūrė bažnyčią. Iš bažnyčios likę tik menki griuvėsiai, tačiau tikintieji vis dar atvyksta į šią šventą jiems vietą. Pakrantėje išsibarstę keletas mažulyčių salų, o bene labiausiai akį traukia vieniša pakrantės uola, Dun Briste, tarsi stulpas iškilusi virš Atlanto bangų.  

 

4downpatrick.jpg 

 

Keem Strand

Keem Strand – tai natūralaus grožio paplūdimys didžiausioje Airijai priklausančioje saloje Achill. Vakarinėje salos pakrantėje besidriekiantį smėlio paplūdimį supa vaizdingos uolos. Šį paplūdimį yra pamėgę vandens sporto entuziastai, o taip pat ramaus poilsio mėgėjai. 

 

Vakarai: Galway, Clare, Limerick grafystės

 

Konemara 

Romantišku kraštovaizdžiu garsėjanti Konemara (Connemara) yra Golvėjaus grafystės vakaruose, Atlanto pakrantėje. Išvertus iš airių kalbos, krašto pavadinimas reiškia „jūros įlankėlės“. Iš trijų pusių vandenyno skalaujama Konemaros pakrantė tarsi juvelyro ranka išraižyta siauromis vaizdingomis įlankomis. Viena iš pagrindinių Konemaros įžymybių – vaizdingasis Dangaus kelias (Sky Road). Keliaujant šiuo stačiu ir siauru 11 km nusidriekusiu maršrutu galima iki valios grožėtis kvapą gniaužiančiais apylinkių vaizdais. Čia išvysite ir Dvyliką Benų – viršukalnių, kurios dažniausiai skendi rūke. Aukščiausia iš dvylikos viršūnių iškilusi į 729 m. aukštį.

 

4konemara.jpg 

 

Burenas

„Didžiąja uola“ pramintas pilkšvas laukas plyti  Airijos šiaurės vakaruose, Klario (Clare) grafystėje. Čia išvysite tik skurdžią augaliją, kovojančią dėl vietos po saule tarp pilkų kalkakmenio uolų. Niūrioje vietovėje praktiškai nėra medžių. Neįprastas Bureno kraštovaizdis susiformavo vykstant erozijos procesams. 

 

Mohero skardžiai

Vakarinėje Airijos pakrantėje stūksantys Mohero skardžiai (Cliffs of Moher arba Aillte an Mhothair) – vienas įspūdingiausių reginių šioje saloje. Virš Atlanto vandenyno uolos iškilusios apie 200 metrų, o ši pakrantė driekiasi apie 8 km. 

 

Atlanto bangas pasitinkantys Mohero skardžiai 

 

4mohero-skardis.jpg 

 

Arano salos

Ties vakarine Airijos pakrante prisiglaudusi trijų salų grupė, Arano salos. Šios salos yra mėgiamos turistų, o jų gyventojai yra išlaikę senąsias airių tradicijas. Arano salose yra archeologinių ir istorinių vietovių, tokių kaip Dun Aengus fortas, kuris ant skardžio iškilo dar Bronzos amžiuje, ir O'Brien's pilis, statyta 14 a. 

 

Loop Head švyturys

Loop Head – tai kyšulys, esantis Klario (Clare) grafystėje, Airijos vakarinėje pakrantėje. Kyšulyje nuo 1670 m. stovi švyturys, tapęs šios vietovės vizitine kortele. Dabartinis 23 m aukščio švyturys iškilo 19 a. viduryje. 

 

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.