Žymūs maršrutai: Atlanto kelias ir Trolių laiptai Norvegijoje

Autorius: Kelionių manija , 2014, Balandžio 21d.

Nesižavėti Norvegijos gamtos grožiu turbūt neįmanoma – ši šalis apdovanota vaizdingaisiais fiordais, kuriuos paįvairina nuo viršukalnių skubantys kalnų upeliai, virstantys žaismingais kriokliais, neįtikėtinose vietose įsitaisę spalvingos žemdirbių trobelės ir vaiskia žaluma nusidažę kalnų slėniai. Šalis yra didelė, o norint pasimėgauti gražiausiais vaizdais reiktų pasirinkti tinkamą maršrutą. Vieni iš vaizdingiausių Norvegijos maršrutų – tai Atlanto kelias ir Trolių laiptai. 

Tarp Kristiansundo ir Moldės vingiuojantis kelias, tarsi žiogas šokinėjantis nuo salos link salos, kurias jungia įspūdingi tiltai, yra pramintas Atlanto keliu. Nors ši atkarpa yra vos 8 km ilgio, tačiau apie ją yra girdėję visi, kas keliavo po „fiordų Norvegija“ vadinamą šios šalies dalį, More og Romsdal regione. 

Dėl neįtikėtinų vaizdų ir įspūdingų tiltų, zigzagais jungiančių pakrantėje išsibarsčiusias salas Atlanto kelias yra pelnęs nacionalinio turistų maršruto statusą. Iš viso šis kelias driekiasi per 7 tiltus – vienas už kitą dramatiškesnius. Vis tik, bene įspūdingiausias yra Storseisunden tiltas, kurio kilpa, audros metu plaunama Atlanto bangų, yra tarsi šio kelio vizitinė kortelė. Nemažai smalsuolių netgi atvyksta čia specialiai audros metu, kuomet įniršusios bangos ritasi virš tilto. 

 

5atlanto-kelias-norvegija.jpg 

 

Netoli šio kelio galima aplankyti Kverneso medinę bažnyčią (stavkirke), kuri buvo pastatyta 14 amžiuje, o taip pat čia įsikūręs Kverneso kaimo muziejus, kuriame eksponuojami senoviniai norvegų būstai. 

Važiuojant toliau į pietus link Andalsneso vaizdingų vietovių netrūksta. Ties Andalsnes prasideda 63 numeriu pažymėtas kelias, pramintas Trollstigen, arba Trolių laiptais. Šis kelias įspūdingais vingiais užkelia į Stigrora kalno viršų ir toliau veda link Geirangerio miestelio, įsikūrusio bene įspūdingiausio Norvegijos Geirangerio fiordo pakrašty. 

Geiranger-Trollstigen maršruto ilgis yra 106 km. Kelias vingiuoja pro šniokščiančius krioklius, stačius kalnus ir gilius fiordus. Keliaudami šiuo maršrutu neskubėkite pralėkti kuo greičiau – ties Trollstigen keliu įrengtos 6 apžvalgos aikštelės. Prie pat Geirangerio fiordo leidžiasi bene stačiausia šio maršruto dalis – Ornevegen, arba Erelių kelias. Didžioji dalis Trollstigen kelio žiemą uždaroma. 

 

5trollstigen-troliu-laiptai.jpg

Kelionių portalo informaciją atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško sutikimo draudžiama.