5 auksinės saugumo taisyklės kalnuose

Autorius: , 2014, Sausio 22d.

Jei neskaičiuotume marškinėlių, su kuriais kai kurie žmonės tiesiog yra gimę, saugumas kalnuose priklauso nuo dviejų sudedamųjų: mūsų pačių ir slidinėjimo kurorto, kurį renkamės. Jau ne vienerius metus žiemos sporto aistruolius į geriausius Europos kurortus skraidinantis tarptautinis kelionių organizatorius „Tez Tour“ pateikia 5 auksines taisykles, kaip elgtis kalnuose, kad saugūs būtumėte ir patys, ir esantys šalia, bei rekomenduoja geriausius, saugiausius kurortus. Taip pat atkreipia dėmesį į atostogaujančiųjų saugumui ypač svarbų aspektą – patį keliavimo būdą į slidinėjimo kurortus.

 

5 auksinės saugumo taisyklės kalnuose  

 

  1. Dėvėkite šalmą. Yra apskaičiuota, jog šalmai 50 proc. sumažina galvos traumų riziką.
  2. Įvertinkite sniego lavinų tikimybę. Esant ekstremalioms oro sąlygoms, bet kuriame kurorte yra sniego lavinų tikimybė, tad visuomet atsižvelkite į viešbučiuose ir prie bei pačiose slidinėjimo trasose esančius įspėjimus. Pavojingose vietose statomi specialūs ženklai arba vėliavos. Niekuomet nevažiuokite uždarytomis trasomis. Jei trasa uždaryta, vadinasi, joje nesaugu.
  3. Paisykite saugaus atstumo. Čiuoždami, o ypač – lenkdami kitus, laikykitės saugaus atstumo nuo tų, kurie čiuožia prieš jus. Čiuožiantys priešais jūsų nemato, todėl už save ir esančius priekyje atsakote jūs.
  4. Būkite matomas trasoje. Niekuomet nestovėkite slidinėjimo trasos viduryje ir nelipkite ja nuo kalno. Tai daryti galima tik trasos pakraščiu, kad nesukeltumėte pavojaus sau ir kitiems. Nesustokite prasto matomumo trasos vietose.
  5. Net jei čiuožiate puikiai, nepervertinkite savo galimybių.

 

Saugumui kalnuose įtakos turi ir pasirinktas kurortas, kuris ne tik rūpinasi trasų kokybe bei sužymi sudėtingesnius bei pavojingus ruožus, bet ir įspėja poilsiautojus apie oro sąlygas bei galimas sniego griūtis. Prie saugumo kalnuose prisideda ir slidinėjimo mokyklos, kurios moko ne tik slidinėti, bet ir saugaus elgesio kalnuose.

„Kuo aukštesni kurorto vertinimo reitingai, tuo jis bus ir saugesnis, – sakė „Tez Tour“ atstovė I.Aukštuolytė. – 2013-tųjų kovą, vos slidinėjimo sezonui pasibaigus, interneto svetainė Skiresort.de, kuri jau ne vienerius metus reitinguoja pasaulio slidinėjimo kurortus, paskelbė slidinėjimo kurortų TOP10, iš kurių net 7 įsikūrę Austrijoje“. „Tez Tour“ Austrijoje siūlo poilsį daugiau nei 30 slidinėjimo kurortų.

 

Taip pat skaitykite:

Saugaus elgesio slidinėjimo trasose taisyklės

Ką pasiimti vykstant į slidinėjimo kurortą