Estijos įdomybės žiemą

Autorius: Kelionių manija , 2013, Gruodžio 23d.

Nenuostabu, kad šiauriau nuo Lietuvos įsikūrę kaimynai estai ne tik turi ilgesnes ir gilesnes žiemas, bet kartais sulaukia ir gerokai ekstremalesnių sąlygų, kuomet oro temperatūra nukrinta žemiau -40°C. Šios šalies pakrantėse jūrą sukausto iki pusės metro storio ledas, o kriokliai pasipuošia įspūdingais ledo varvekliais.

 

Ledo dykuma virš jūros

Ko gero, kiekvienas esate čiuožęs ledu, tačiau ar teko vairuoti ant ledo? Kalbame ne apie vairavimą apledėjusiais provincijos keliais, bet apie kelionę po ledo dykuma tapusią jūrą, kur visai greta neužšąlančiu kanalu kursuoja keltai. Estijoje žiemą atidaromi bent šeši oficialūs ledo keliai – tiltai, sujungiantys Baltijos jūros skalaujamas Hiumos, Vormsi, Muhu ir Kihnu salas. Ilgiausias kelias nuo žemyninės Estijos iki antros pagal dydį Hiumos salos tęsiasi net 26,5 kilometrus ir žada neišdildomus įspūdžius, jei tik paisysite saugaus eismo taisyklių. Jos, beje, gerokai skiriasi nuo mums įprastų.

Nors leistis į kelionę ledu leidžiama, kai pastarojo storis įvertinamas kaip saugus, nenustebkite, jei prie įvažiavimo punkto jūsų paklaus, ar bent vienas keleivis turi mobilųjį telefoną ir primins neprisisegti saugos diržo.

Rekomenduojamas automobilio važiavimo greitis turėtų siekti iki 25 arba nuo 40 iki 70 km per valandą. Tarpinis greičio intervalas laikomas nesaugiausiu, nes gali sukelti vibraciją, kuri paskatina ledo įtrūkimus. Šiemet ledo kelius tikimasi atidaryti jau sausio mėnesį.

Gamtos sukurtos ledo skulptūros

Šiaurės rytų Estijoje šniokščia didžiausias Baltijos šalyse krioklys – Valastė. Vasarą akį džiuginantis veržlia, iš daugiau nei 30,5 metrų aukščio krintančia srove, žiemą jis aplink save kuria neeilinio grožio ledo rūmus. Purslojantys vandens lašeliai baltu rūbu apkloja viską aplinkui: miško takelius, medžius, krūmokšnius, šviestuvus, suteikdami jiems visiškai naują neįtikėtiną pavidalą. Užtenka apsidairyti aplinkui, kad suvoktum atsidūręs tyro krištolo karalystėje. Baltas ir skaidrus ledas veikia tarsi meditacija: dažnas čia ne tik pailsi, bet ir patiria tyriausius jausmus. Tai – populiari vieta, norintiems paminėti ypatingą progą ar atšvęsti sužadėtuves.

 

1valaste-krioklys.jpg

 

Laukinė ekspedicija šunų kinkiniu

Šiaurės šalys išskirtinės tuo, kad žiemą jose gyvenimas virte verda. Be įprastų žiemos pramogų – slidinėjimo, lankymosi pirtyse ir maudynių karštuosiuose telkiniuose – galima išbandyti ir egzotiškų sporto šakų. Viena populiariausių Estijoje – ekspedicija šunų kinkiniu. Ši pramoga, priklausomai nuo pasirengimo, gali trukti nuo vienos iki trijų dienų. Kiekvienas ekspedicijos dalyvis stoja į akistatą su savimi pačiu ir mokosi valdyti 3-4 šunų tempiamas roges. Tai padeda ugdyti ne tik ištvermę, bet ir valią, kantrybę ar pasitikėjimą savimi. Net jei niekada anksčiau nebandėte vadelioti kinkinio, profesionalų padedami, to galite išmokti jau per pirmąsias valandas. Kiek labiau patyrę vadeliotojai turi galimybę sudalyvauti ir kinkinių lenktynėse.

© Nuotraukos VisitEstonia

visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško kelioniumanija.lt sutikimo draudžiama. 

Kelionių idėjos