Geriausi Italijos slidinėjimo kurortai

Autorius: Kelionių manija , 2014, Lapkričio 05d.

Italijos slidinėjimo kurortai, visų pirma, mėgstami dėl saulėto klimato. Dauguma šios šalies slidinėjimo centrų įsikūrę Italijos šiaurėje baltuojančiose Dolomitinėse Alpėse.

Vardijame geriausius Italijos slidinėjimo kurortus, kurie remiantis įtakingo slidinėjimui skirto portalo skiresort.info tyrimu, 2014 m. surinko nuo 4,2 iki 4,6 balų iš penkių galimų.

Reitinguojant slidinėjimo kurortus, portalas atsižvelgia į 18 kriterijų, tokių kaip kurorto dydis, trasų kokybė ir įvairovė, keltuvai, higiena, automobilių stovėjimo aikštelės, personalas ir netgi apres-ski pasiūla.

Val Gardena / Gröden

Pagrindiniai šio Italijos slidinėjimo kurorto miesteliai – S.Cristina, St. Ulrich/Ortisei ir Selva Gardena. Bendras slidinėjimo trasų ilgis sudaro apie 175 km, iš jų 52 km yra mėlyna spalva pažymėtos trasos. Vienos dienos slidinėjimo bilietas kainuoja 49 EUR.

 

Kronplatz (Plan de Corones)

Saulėtasis Kronplaco kurortas tenkina net pačių reikliausių slidinėjimo entuziastų norus. Čia įrengta apie 116 km slidinėjimo trasų, apie pusė jų yra lengvos. Kronplaco kurortas apima kelis miestelius – tai Riskonė, Brunikas ir San Stefano. Vienos dienos slidinėjimo bilietas kainuoja 50 EUR.

 

Livinjas   

Livinjas (Livigno) kartais dar vadinamas Italijos sniego karalyste. Snieguotos trasos į Šveicarijos pasienyje įsikūrusį kurortą slidininkus kviečia nuo lapkričio pabaigos iki pat gegužės. Bendras trasų, išsidėsčiųsių skirtinguose šlaituose – Carosello ir Motollino – ilgis sudaro 115 km, iš jų mėlyna spalva pažymėta 30 km trasų. Vienos dienos slidinėjimo bilietas kainuoja 43,50 EUR.

 

Madonna di Campiglio-Pinzolo-Folgarida-Marilleva

Šiame Italijos kalnų kurorte siūlomos ne tik kalnų slidinėjimo trasos, bet taip pat galima išbandyti ir kitas žiemos sporto rūšis. Bendras slidinėjimo trasų ilgis sudaro 150 km (50 km – lengvos trasos). Vienos dienos slidinėjimo bilietas kainuoja 48 EUR.

 

Via Lattea

Via Lattea, arba Paukščių tako slidinėjimo kurorte vyko 2006 m. Turino žiemos olimpinės žaidynės. Bendras trasų ilgis čia sudaro apie 400 km ir apima teritoriją nuo Sestriere Italijoje iki Montgenevre Prancūzijoje. Trasos išsidėstę 1350-2820 m aukštyje. Vienos dienos slidinėjimo bilietas kainuoja 47 EUR.