Geriausi slidinėjimo kurortai Švedijoje

Autorius: Laura Naimovičiūtė | Alfa.lt , 2011, Lapkričio 21d.

Skandinavijos šalių gyventojai mėgsta pajuokauti, kad jie jau gimė su slidėmis. Posakyje yra dalis tiesos, nes šiose snieguotose šalyse vaikai nuo pat mažens jau stojasi ant slidžių, todėl nenuostabu, kad Švedijoje yra tiek daug slidinėjimo kurortų.

Švedijos kurortai tarp kalnų slidininkų galbūt nėra tokie populiarūs kaip kurortai Alpėse, tačiau visais kitais atžvilgiais jie nenusileidžia netgi analogiškiems kurortams Šveicarijoje, o gal net ir pranoksta. Patys švedai labai mėgsta savo slidinėjimo kurortus ir netgi sudarė populiariausių iš jų sąrašą.

 

Are

Tai pats stambiausias ir labiausiai išvystytas Šiaurės Europos sportinis kurortas.Jūs rasite čia viską, ko jums reikia, nes Are galima išbandyti praktiškai visas žieminio sporto ir aktyvaus poilsio rūšis.

Are kurortas yra idealus visiems poilsiautojams, nepriklausomai nuo jų fizinio pasirengimo ar patirties. Tai ir gniaužiančios „juodosios“ trasos, ir ypatingo sunkumo nuokalnės patyrusiems slidininkams, o vaikams ar naujokams, pirmą kartą atsistojusiems ant slidžių, siūlomos lygumų, vidutinio sunkumo trasos.

Kurortas pritraukia ir daugybę snieglentininkų, jiems čia įrengtas specialus snieglenčių parkas. O nusiėmus slides Are kurorte dar galima išbandyti daugybę kitų pramogų, tokių kaip pasivažinėjimas sniegomobiliais, pasivažinėjimas rogutėmis, traukiamomis šunų kinkinio, poledinė žūklė ir daugelis kitų.

 

Riksgrensenas

Jeigu Are – didžiausias kurortas Šiaurės Europoje, tai Riksgrensenas – pats šiauriausias kalnų slidinėjimo kurortas pasaulyje. Jis garsėja dviem puikiomis trasomis snieglentininkams.

Į šį kurortą kasmet renkasi geriausios snieglentininkų komandos, laimėjusios aukso ir sidabro medalius daugelyje varžybų. Nenuostabu, nes čia yra viskas, ko reikia ekstremalaus poilsio mėgėjams: kalnai, tarpekliai, snieguotos viršūnės. Riksgrensene yra viešbutis, du restoranai, baras ir stotis.

 

Kebnekaisė

Tai dar viena vieta snieglenčių sporto ekstremalams. Kebnekaisė – tai pati aukščiausia kalnų viršūnė Švedijoje. Sudėtingos trasos, akinančiai baltas sniegas ir mėlynas dangus virš galvos – visa tai Kebnekaisės kurorte.

Tiesa, kalnų stotis yra gana nutolusi nuo civilizacijos, už 12 mylių nuo artimiausio kelio, tačiau yra visi patogumai, reikalingi geram poilsiui kalnuose: viešbutis, restoranas, sauna. Tarp kitų kalnų slidinėjimo kurortų Švedijoje, kuriuose dažnai apsilanko patyrę slidininkai, yra paminėti Abisko, Hemavanas, Vemdalenas. Į pačius aukščiausius kalnus ekstremalaus sporto mėgėjai gali nusigauti sraigtasparniais. Slidinėjimo kurortai Švedijoje yra puiki alternatyva dažnai turistų „perkrautiems“ alpių kurortams.

 

Taip pat skaitykite:

Australija – vieta, kur kengūrų daugiau nei gyventojų

 

Alfa.lt-logo1-1.gif

Lankytinos vietos