Geriausi Šveicarijos slidinėjimo kurortai

Autorius: Kelionių manija , 2014, Lapkričio 30d.

Populiarus kalnų slidinėjimo portalas skiresort.info išrinko šio sezono geriausius slidinėjimo kurortus. Apžvelgiame geriausius Šveicarijos kalnų slidinėjimo kurortus, kurie, remiantis portalo tyrimu, 2014 m. surinko nuo 4,3 iki 4,5 balų iš 5 galimų. Reitinguojant slidinėjimo kurortus, portalas atsižvelgia į 18 kriterijų, tokių kaip kurorto dydis, trasų kokybė ir įvairovė, keltuvai, higiena, automobilių stovėjimo aikštelės, personalas ir netgi apres-ski pasiūla.

 

Arosa-Lenzerheide

Graubiundeno kantone esantis Arosa-Lenzerheide slidinėjimo kurorto trasos įrengtos 1229 m – 2865 m aukštyje. Iš viso slidžių gerbėjų čia laukia 225 km trasų, iš kurių pusė yra lengvos, pažymėtos mėlyna spalva. Arozoje taip pat įrengta 100 km ilgio pasivaikščiojimui sniegbačiais skirta trasa. Pats Arozos miestelis įsikūręs tarp dviejų ežerų. Žiemą, užšalus ledui, ant ežero vyksta žirgų lenktynės. Dienos bilietas suaugusiems kainuoja 69 CHF (apie 57 EUR).

 

 
St. Moritz/Corviglia

Sankt Moricas (St. Moritz) yra vienas žymiausių pasaulio slidinėjimo kurortų, kadangi tai vienas pirmųjų kurortų kalnuose, kuriame turistai ėmė lankytis ne tik vasarą, bet ir žiemą. Sankt Morico slidinėjimo trasas renkasi pasaulio žvaigždės ir garsenybės, o 1750 m aukštyje įsikūrusio miestelio gatvėse apstu ne tik boutique stiliaus parduotuvių, bet ir turtuolių. Aukščiausia kalnas regione yra Piz Nair (3057 m), nuo kurio atsiveria kalnų didybė. Be kalnų slidinėjimo trasų (iš viso – 163 km) Sankt Morice galima mėgautis ir lygumų slidinėjimo trasa, rogučių trasa, čiuožykla. Dienos bilietas suaugusiems kainuoja 73 CHF (apie 61 EUR).

 

 
Ischgl-Samnaun (Silvretta Arena)

Kurorto trasos išsidėstę Austrijos-Šveicarijos pasienyje, tad pravartu turėti pasą. Per 230 km ilgio trasos driekiasi 1377 m – 2872 m aukštyje. Kurorte didžioji dalis trasų (155 km) yra pažymėtos raudona spalva. Dienos bilietas suaugusiems kainuoja 45 EUR.

 

Laax-Flims-Falera

Šveicarijos LAAX kalnų slidinėjimo kurortas, kurį sudaro keli kaimeliai (Laax, Falera ir Flims), siūlo išmėginti per 230 km slidinėjimo trasų bei 4 sniego parkus. LAAX įsikūręs už kelių dešimčių kilometrų nuo Kūro (Chur) miesto, Graubiundeno kantono sostinės ir vieno seniausių miestų Šveicarijoje. Trasos driekiasi 1020 m – 3018 m aukštyje. Slidinėjimo sezonas čia prasideda jau spalio pabaigoje ir trunka iki balandžio pabaigos. Dienos bilietas suaugusiems kainuoja 75 CHF (apie 62 EUR).

 

Les Quatre Vallées

Les Quatre Vallées, arba Keturių slėnių kalnų slidinėjimo kurortas apima net keletą kaimelių ir yra didžiausias Šveicarijoje – trasos čia sudaro apie 400 km! Kurortas yra populiarus pažengusių slidinėtojų tarpe, kadangi čia vyrauja statūs šlaitai, o mėlynos trasos sudaro vos ketvirtadalį visų trasų. Dienos bilietas suaugusiems kainuoja 71 CHF (apie 59 EUR).

 

Les Portes du Soleil

Šis kalnų slidinėjimo kurortas yra vienas didžiausių pasaulyje, jį sudaro apie 650 km slidinėjimo trasų, kurios išsidėstę Prancūzijos ir Šveicarijos teritorijoje, maždaug už valandos kelio nuo Ženevos. Ilgiausia kurorto trasa Chamossière-Morzine driekiasi net 11 km. Vienos dienos slidinėjimo bilietas šiame kurorte kainuoja 48,50 EUR.