Ką pasiimti vykstant į slidinėjimo kurortą

Autorius: Kelionių manija , 2014, Sausio 20d.

Pagaliau ilgai lauktos žiemos atostogos! Pakuojam lagaminus ir… pirmyn į slidinėjimo kurortą! Bet ar tikrai žinome, ko reikėtų nepamiršti įsidėti į lagaminą norint, kad atostogos nevirstų kančia? Pateikiame būtiniausių daiktų sąrašą, praversiantį ypač tiems, kurie į sniegu nuklotus kalnus susiruošė pirmą kartą.

 

Apsauga nuo saulės

Lietuvoje nesame pripratę žiemą saugotis nuo saulės, gal dėl to, kad ji šaltuoju metų laiku mus džiugina gana retai. Tačiau vykstant į Alpes ar kitus kalnus būtina pasiimti apsauginį kremą nuo saulės, patartina – specialų, tinkantį šaltoms oro sąlygoms ir užimantį nedaug vietos, telpantį į kišenę. Kalnuose net ir viduržiemį saulė yra kaitri, o dėl aplink vyraujančios baltos spalvos – ir itin gerai atspindima, tad kur kas pavojingesnė. Verta pasiimti ir lūpų balzamą.

Nuo saulės reiktų saugoti ne tik veido odą, bet ir akis. Tam pravartu dėvėti specialius slidinėjimo akinius. Jų būna įvairių – pritaikytų saulėtoms dienoms, pritaikytų apsiniaukusiam orui (gerinančių matomumą) ar tinkančių įvairiomis oro sąlygomis.

 

Šilti rūbai

Prieš išvykdami į slidinėjimo kurortą, pasidomėkite, kokios ten oro sąlygos. Bet kokiu atveju, geriau yra pasiimti daugiau šiltų rūbų. Atminkite, jog žiemą galioja taisyklė – kuo daugiau sluoksnių, o ne kuo storesni rūbai. Tad pasiimkite papildomų apatinių marškinėlių, kelnių, kojinių. Pasidomėkite, kokių naujovių siūlo specialių slidinėjimui skirtų rūbų gamintojai – šie rūbai turi būti lengvi, pralaidūs orui (kvėpuojantys), tačiau neapsunkinantys judesių slidinėjimo trasoje. Ypatingą dėmesį atkreipkite į pirštines – jei termometro stulpelis nukritęs gerokai žemiau nulio, verčiau pasiimkite kumštines pirštines. Puiku, jei pirštinės yra nepralaidžios vandeniui. Jei prognozuojami vėjuoti, šalti orai ar žada snigti, pravartu pasirūpinti specialia veido kauke.

 

Fotoaparatas ar video kamera

Pasiimkite nedidelį, į kišenę telpantį fotoaparatą, kuriuo galėsite įamžinti ne tik juokingus momentus, kurių netrūksta slidinėjant su draugais, bet ir kvapą gniaužiančius kalnų vaizdus.

 

Maudymosi kostiumas

Vargu, ar visiems šauna į galvą keliaujant į kalnus pasiimti maudymosi kostiumą. Pasidomėkite, ar jūsų ketinamame aplankyti kalnų kurorte yra baseinas ar SPA centras. Jei dar nesate to išbandę – po kelių slidinėjimo dienų kelios valandos ar pusdienis vandenyje yra tikras malonumas, padėsiantis atsipalaiduoti raumenims, ypač jei nesate pratę prie intensyvaus fizinio krūvio.

 

Pirmosios pagalbos vaistinėlė

Vykstant į kalnų kurortą reiktų pasiimti vaistų nuo skausmo, tepalo nuo sumušimo, vitaminių.