Kaip išsirinkti snieglenčių batus

Autorius: Xteam.lt , 2012, Lapkričio 13d.

Kompanijų, gaminančių snieglentininkams skirtą avalynę, yra daugybė, tačiau renkantis naujus batus reikia atkreipti dėmesį į kai kuriuos ypatumus.

Pagrindinis naujos avalynės patogumo ir funkcionalumo kriterijus yra medžiaga, iš kurios ji pagaminta, batų svoris, aukštis. Su naujais batais turite jaustis komfortiškai. Atminkite, kad patogi avalynė leis greičiau išmokti naujų triukų ar šuolių, nevargins kojos.

Snieglenčių batai yra minkšti ir kieti. Labiau komfortiškais laikomi minkšti modeliai, tačiau kieti batai optimaliai fiksuoja koją. Kieti batai labiau tinkami „kietoms“ trasoms, dideliam greičiui. Dar vienas kietų batų privalumas – stipriau fiksuota koja ne taip greitai pavargsta. Kitas, ne mažiau svarbus privalumas – kietuose batuose labiau apsaugomos nuo traumų kulkšnys, t.y. rečiau patiriami lūžiai, išnirimai ir kiti rimti sužeidimai. Nereikia užmiršti, kad su snieglenčių batais teks ir vaikščioti. Šiuo atveju koja patogiau jausis minkštesnėje avalynėje. Juos labiau mėgsta naujokai bei čiuožinėjantys snow parkuose.

Tačiau batų pasirinkimas priklausomai nuo jūsų mėgstamo čiuožimo stiliaus yra tik sąlyginis. Dažniausiai tai kiekvieno raiderio pripratimo reiklalas. O tiems, kurie niekaip negali apsispręsti, kokius (minkštus ar kietus) batus įsigyti, kai kurie gamintojai siūlo „pereinamojo“ tipo avalynę. Tai pakankamai kieti batai su minkštais įdėklais kulkšnies srityje.

Renkantis naujus batus reiktų atkreipti dėmesį, iš kokių medžiagų jie pagaminti ir kiek sveria. Tai vienas nuo kito priklausantys faktoriai. Odinė avalynė – tai 1-2 papildomi kilogramai ant kojų. Tai pajusite vos pradėję slidinėti. Nors odinė avalynė ir labai patvari, ji greičiau sugeria drėgmę. Būtent dėl to šlapi odiniai batai sveria žymiai daugiau nei sausi. Be to, sušlapusi oda palaipsniui praranda savo formą. Šiuolaikinės sintetinės, vandeniui atsparios medžiagos, iš kurių gaminama dauguma snieglenčių batų, yra gana lengvos, tokiuose batuose koja gerai „kvėpuoja“.

Dar vienas svarbus akcentas – vidinis batas. Nuo jo priklauso, kaip patogiai jūsų koja jausis naujuose batuose. Vidinė dalis paprastai gaminama iš neopreno bei termoizoliacinės medžiagos. Svarbus jų ypatumas – maža deformacija. Tai leidžia pakankamai gerai fiksuoti koją, kol medžiaga neišsidėvi. Termoizoliacinė medžiaga, po to. kai sušyla, išsiformuoja pagal jūsų kojos formą. Specialūs, iš PVC plastiko pagaminti įdėklai kulkšnių srityje kojai papildomai suteikia komfortiškumo.

Reiktų atkreipti dėmesį į bato padą ir į tai kaip lengvai naujus batus apsiaunate bei nusimaunate. Matuodamiesi pavaikščiokite su jais, lankstykite koją lyg čiuožtumėte su snieglente.

Dauguma snieglentininkų prieš įsigydami naujus batus svarsto, kokie batai geresni – įprasti, suvarstomais ar paskutiniu metu ypač išpopuliarėję – fiksuojamais raišteliais. Kiekvienas modelis turi savų privalumų. Suvarstomi raišteliai ne taip greitai nusidėvi, juos lengviau pakeisti, tačiau daugiau laiko sugaištate tokius batus apsiaudami. Fiksuojamais raišteliais avalynę patogiau ir greičiau apsiauti, tačiau žymiai kebliau pakeisti nutrūkusius raištelius ar jų detales. Todėl pasirinkimas yra labai individualus, dažniausiai tai vėlgi kiekvieno snieglentininko pripratimo reikalas.

Xteam.lt