Kur slidinėti Austrijoje?

Autorius: Kelionių manija , 2013, Spalio 29d.

Austrijoje įsikūrę bene populiariausi Europos slidinėjimo kurortai, kasmet pritraukiantys milijonus slidinėjimo entuziastų. Šioje Alpių šalyje priskaičiuojama per 600 kaimelių ir gyvenviečių, kuriose yra įrengti keltuvai žiemos sporto entuziastams.

Slidinėjimo atostogos Austrijoje turėtų patikti tiems, kurie mėgsta tradicijas, mat dauguma slidinėjimo kurortų įsikūrę tradiciniuose kaimeliuose, šalyje nedaug yra specialiai pastatytų slidinėjimo kurortų. Taigi, kalnų kurortai čia paprastai yra gerokai mažesni ir jaukesni, nei, pavyzdžiui, Prancūzijoje ar Italijoje.

Tie, kas jau lankėsi Austrijoje, turbūt pastebėjo, kad net ir apgyvendinimas šios šalies slidinėjimo kurortuose dažniausiai siūlomas autentiško stiliaus mediniuose namuose su tradicinėmis langinėmis.

Apžvelgsime keletą didžiausių ir populiariausių Austrijos slidinėjimo kurortų.

austrija1-mazas.jpg
Išglas (Ischgl)

Išglas – tai populiarus kalnų kurortas, įsikūręs netoli Austrijos – Šveicarijos sienos, 1400 m aukštyje virš jūros lygio. Kadaise tai buvo pakankamai uždara ir nuo pagrindinių kelių nutolusi kalnų ūkininkų gyvenvietė.

Kurortas dažnai vadinamas slidininkų bei snieglentininkų „Meka“. Čia įrengta daugiau nei 60 slidinėjimo trasų, ilgiausia iš jų siekia 11 km, o visos kartu sudaro apie 238 km. Kurorte įrengti 44 keltuvai ir per 1000 sniego patrankų.

Slidinėjimo sezonas kurorte trunka nuo gruodžio iki gegužės pradžios. Kurorte įrengtos 4 km rogių trasos, įrengtomis pasivaikščiojimų trasomis galima leistis į žygį pėsčiomis.

Išglo gyventojų skaičius tesiekia 1500, tačiau žiemos metu vien slidinėjimo zonoje dirba 700 žmonių.

Išgle vienos dienos slidinėjimo bilietas 2013-2014 m. sezoną suaugusiems kainuoja 43,50 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 247,50 EUR.

Svarbiausi šio sezono renginiai Išgle:

  • 2013-11-30 Sezono atidarymas su Nickelback grupės koncertu
  • 2013-12-05 Krampus Run – tradicinis bėgimas su kaukėmis
  • 2014 m. sausio 6-10 d. Sniego skulptūrų paroda-konkursas
  • 2014 m. balandžio 3-5 d. World Rookie Finanls – snieglentininkų šou

http://www.ischgl.com/

 

2austrija-slidinejimas11.jpg
Zeldenas (Sölden)

Zeldenas įsikūręs Tirolio regione 1377 m aukštyje virš jūros lygio. Šis kurortas populiarus tiek žiemą, tiek vasarą. Zeldeno apylinkėse – net kelios daugiau nei 3000 m iškilusios kalnų viršūnės. Šis kalnų slidinėjimo kurortas garsėja ilgiausiomis regione slidžių trasomis.

Čia gausu laisvalaikio pramogų: kavinių, restoranų, teniso aikštynų, saunų, barų, diskotekų. Kurorte įrengti 33 keltuvai, taip pat 5 km ilgio apšviestos rogių trasos, 16 km ilgio lygumų slidinėjimo trasos. Kurorte kursuoja nemokamas autobusas, vežantis iki pat keltuvų.

Netoli Zeldeno galima aplankyti du ledkalnius, Rettenbach ir Tiefenbach. Zeldene natūrali sniego danga išsilaiko nuo lapkričio iki gegužės mėnesio, kadangi dauguma slidinėjimo trasų yra 1350 m – 3340 m aukštyje. Ledkalnio teritorijoje slidinėti galima ištisus metus. Bendras trasų ilgis – 144 km (iš jų 67 km – mėlynos, 48 km – raudonos). Ilgiausia slidinėjimo trasa Zeldene yra 15 km ilgio, o jos aukščių skirtumas yra 1880 m.

Zeldene vienos dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja apie 48 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 246-273,50 EUR.

http://www.soelden.com/

 

2austrija-slidinejimas.jpg
Gastein slėnis

Gaštaino slėnis – Aukštutinio Tauerno Alpėse esantis slidinėjimo regionas, kurio didžiausi slidinėjimo centrai įsikūrę Dorfgastein, Bad Hofgastein ir Bad Gastein miesteliuose.

Slidinėjimo sezonas šiame regione paprastai trunka nuo gruodžio vidurio iki balandžio pabaigos. Bendras trasų ilgis viršija 220 km, veikia apie 50 keltuvų.

Be žiemos sporto malonumų Bad Gastein miestelyje, kuris įsikūręs 1000 m aukštyje, galima pasimėgauti karštosiomis versmėmis, kurių vanduo turi gydomųjų savybių. Dėl šių terminių versmių kurortas buvo populiarus jau XIX a., kuomet garsas apie gydomąsias šio miestelio terminių šaltinių savybes pasklido Europos šalių aristokratų tarpe. Miestelyje trykšta 17 karštųjų versmių. Bad Hofgastein miestelis nuo Bad Gastein įsikūręs vos už 7 km.

Gastein slėnyje galima aplankyti požemines radono galerijas. Radchausberg kalne kadaise buvo išgaunama aukso rūda. Tačiau vėliau mokslininkai įrodė, kad šių kalno galerijų mikroklimatas turi gydomąjį poveikį.

Įdomi atrakcija Gastein slėnyje – tai 2400 m aukštyje virš jūros lygio pakibęs 140 m ilgio pėsčiųjų tiltas Stubnerkogel. Taip pat verta aplankyti Glocknerblick apžvalgos aikštelę.

Gašteino slėnyje 1,5 dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja apie 80 EUR, 6 dienas galiojantis bilietas – 227 EUR.

http://www.gastein.com/
Zell am See – Kaprunas   

740 metais šalia Zell ežero įkurtas miestas yra vienas iš seniausių šiame regione. Viduramžiais miestas garsėjo kaip prekybos centras, gyventojai vertėsi druskos kasimu. Tik XIX a. čia ėmė klestėti turizmas.

Miesto istoriniame senamiestyje – pėsčiųjų zona, kurioje gausu kavinių ir parduotuvių. Kurorto įžymybės – Prilaj tvirtovė, Šv. Ipolito katalikų bažnyčia.

Zell am See ir greta esantis Kaprun sudaro Europos sporto regioną ir yra svarbiausias Austrijos slidinėjimo regionas ir viena iš populiariausių slidinėjimo Europoje vietų.

Zell am See tinka ir pradedantiesiems, ir patyrusiems slidininkams. Ilgiausia kurorto slidinėjimo trasa – net 6,2 km ilgio. Regione įrengta per 138 km trasų, veikia apie 60 keltuvų.

Kapruno slidinėjimo kurortas yra maždaug už 15 km nuo Zell am See kalnų slidinėjimo centro. Kurorte yra čiuožykla, veikia 5 slidinėjimo mokyklos. Kapruno įžymybė – viduramžių pilis.

Zell am See – Kapruno slidinėjimo zonoje 1 dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja apie 46 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 216-246 EUR.

http://www.zellamsee-kaprun.com/
Zillertal

Zillertal – tai pietvakarių Austrijoje esantis slidinėjimo kurortas, apimantis keletą miestelių (Zell am Ziller, Mayrhofen, Finkenberg, Tux, Hipach). Populiariausias iš minėtų miestelių yra Mayrhofen.

Iš viso Zillertal regione įrengta per 487 km įvairaus sudėtingumo trasų, tinkančių tiek pradedantiesiems, tiek ir profesionaliems slidininkams. Iš viso šiame slidinėjimo regione veikia per 170 keltuvų.

Zillertal slidinėjimo regione 2 dienų slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja apie 92 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 254 EUR.

http://www.zillertal.at/
Pitztal

Vienas iš aukščiausiai įsikūrusių Austrijos kalnų kurortų – Pictalis, esantis 1500 m aukštyje. Tirolio regione esančiame kurorte sniego būna nuo rugsėjo iki pat gegužės mėnesio. Šiame slidinėjimo kurorte įrengta apie 40 slidinėjimo trasų, veikia 22 keltuvai.

Pictalio kurortas apima keletą slidinėjimo centrų: Pitztaler Gletscher, Rifflsee, Hochzeiger ir Imst.

Pitztal slidinėjimo regione 1 dienos slidinėjimo bilietas suaugusiems kainuoja apie 36 EUR, 7 dienas galiojantis bilietas – 211-234 EUR.

http://www.pitztal.com

 

2austrija-slidinejimas2.jpg

 

Taip pat skaitykite:

Kur slidinėti Italijoje?

Slidinėjimas. Kaip ir nuo ko pradėti?

Pavojingiausios slidinėjimo trasos Europoje