Kur slidinėti Italijoje? Populiariausi slidinėjimo kurortai

Autorius: Keliautojas , 2017, Liepos 24d.

Kur slidinėti, kad siūlomos paslaugos, pramogos bei apgyvendinimo sąlygos atitiktų kainą ir visus lūkesčius? – klausimas, kylantis kiekvienam poilsiautojui. Šiomis dienomis, pasirinkimas išties didelis, tad kaip teisingai nuspręsti, kurią šalį pasirinkti tam, kad liktum daugiau nei patenkintais? Rašysime visai ne apie įprastus kurortus ir visų dažnai aplankomas šalis, o būtent apie Italiją. Pradėkime nuo to, jog Italija – viena iš tų šalių, galinčių puikuotis slidinėjimo kurortų gausa bei kokybe. Tad jeigu jau slidinėti Italijoje, tai kodėl gi ne prestižiniuose Alpių kurortuose, kurie taip giriami turistų iš viso pasaulio? Kone kiekvienas kurortas siūlo gausybę įvairaus sudėtingumo trasų, galimybę išmokti ne tik be baimės stovėti ant slidžių, bet ir puikiai jomis manevruoti, o taip pat mėgautis visomis pramogomis už labai prieinamą kainą. O ką jau kalbėti apie šalies kraštovaizdį, kultūrą bei lankytinų vietų gausą. Kiekvienas Alpių miestelis atveria savo istoriją, priima kiekvieną trokštantį pramogų ir linksmybių. Taigi, pasirinkimas atvykstantiems išties platus, tačiau apžvelgsime tik keletą didžiausių, populiariausių ir geriausiai įvertintų Italijos slidinėjimo kurortų.

Pirmasis jų – Livigno

Italijos žiemos pramogų centras, Livigno (liet. Livnjas), garsėja savo kraštovaizdžiu ir yra vienas pigiausių kurortų. Šis slidinėjimo regionas siūlo aukščiausio lygio aptarnavimą bei platų modernių trasų pasirinkimą, kurių bendras ilgis siekia net 115 km, o jose veikia net 30 keltuvų, palengvinančių slidinėtojų judėjimą. Skirtingos kurorto slidinėjimo trasos įrengtos Carosello ir Motollino šlaituose, todėl Livigno yra gana sunkiai pasiekiamas. Nemokantiems slidinėti nebus kada nusiminti, mat kurorte veikia kelios sporto mokyklos, mokančios slidinėti ir mažus, ir didelius pramogautojus. Čia galimybė pramogauti suteikta ne tik dieną, bet ir vakare, kadangi regionas siūlo įvairių barų, diskotekų, restoranų bei kavinių paslaugas.

Garsusis Madona di Kampilijo kurortas

Madona di Kampilijo – bene įspūdingiausias ir stilingiausias Italijos bei visos Europos slidinėjimo regionas, traukiantis turistus ne tik dėl savo nuostabaus kraštovaizdžio, bet ir trasų gausos bei plataus įvairių pramogų pasirinkimo. Šis kurortų kompleksas jungia per 150 km įvairaus sudėtingumo slidinėjimo trasų ir yra apsuptas gausybės neapsakomo grožio viršūnių bei šlaitų. Šiame slidinėjimo regione ypatingas dėmesys skiriamas pradedantiesiems slidininkams ir snieglentininkams. Madona di Kampilijo kurorte įrengtos specialios trasos ir rampos, turistams padedančios išmokti slidinėti bei mėgautis visomis kurorto pramogomis be baimės. Puiku ir tai, jog patyrę slidininkai gali išbandyti savo jėgas sunkiausiose kurorto trasose, o vakare visi pasilinksminti Val Rendenos miestelyje.

Visų poreikius atitinkantis Alta Badia pramogų centras

Kurortas Alta Badia, tai „Gruppo del Sella“ viršukalnių slidinėjimo zona – ypatingai traukianti šeimų dėmesį. Kaip ir daugelyje slidinėjimo kurortų, šiame ypač paklausios profesionalios mokymosi trasos pradedantiesiems, o taip pat ir įgudusiems slidininkams. Pradedančiųjų reljefas – ne vienintelis šio kurorto privalumas, apie 50 procentų trasų skirtos pažengusiems slidininkams. Alta Badia slidinėjimo regionas apima Corvara, Colfosco, La Villa/Stern, San Cassiano ir La Val kurortus, todėl rinktis vietą žiemos pramogoms tikrai yra iš ko. Alta Badia išsidėstęs dolomitinėse Alpėse pačiame Sella kalnų masyvo kampe, aplink jį kursuoja garsusis žiedinis maršrutas Sella Ronda. Šį apjungia keltuvų sistema su iš jos išeinančiais ne mažiau garsiais Gardena ir Fassa slėniais. Kurortą supa neapsakomo grožio aplinka ir kraštovaizdis, kuris sužavi ne ką mažiau, nei slidinėjimo ir poilsiavimo galimybės.

Ekstremalusis Cervinia kurortas

Cervinia, tai vienas aukščiausių Italijos kurortų, kurio bendras kalnų aukštis miestelyje ir slidinėjimo srityse siekia net 3480 km. Savo lankytojams kurortas suteikia platų rekordinio ilgio trasų pasirinkimą. Svarbiausia tai, jog šiltos Itališkos žiemos šiam pramogų slėniui ne bėda, nes kurorte nuo gruodžio iki balandžio mėnesio pabaigos garantuojamos puikios sniego ir trasų sąlygos. Be to, pramogautojų patogumui pagrindinės trasos yra puikiai suprojektuotos, prižiūrimos ir nuolatos atnaujinamos. Šis kurortas suteikia galimybę pramogauti ir slidinėti ne tik vasarą, tam pritaikytose trasose, bet ir ledynuose, todėl snieglenčių sportas čia neįtikėtinai populiarus ir viliojantis.

Neabejotinai – Cortina D′Ampezzo

Cortina D′Ampezzo turi neįtikėtiną 1000 metų istoriją, kuri traukia viso pasaulio turistus. Tai kurortas, įsikūręs 160 km nuo pačios Venecijos. Cortina D‘Ampezzo – vienas iš geriausių ir pigiausių kurortų mieste. Šis žiemos pramogų centras taip pat tituluojamas madingiausiu itališku kurortu ir kiekvieno atvykusio akį patraukia savo kraštovaizdžiu. Žinoma, jog šis kurortas yra įsikūręs plačiame ir saulėtame Ampezzo slėnyje bei turi tris pagrindines slidinėjimo zonas. Kaip ir daugelis kurortų, šis siūlo pramogas ne tik slidinėjimo zonose, bet ir miestelyje, kadangi jame gausu restoranų bei įvairių lankytinų vietų.

Italija – tarsi visiems žinoma, bet dar neatrasta lobių skrynia, siūlanti pačias įvairiausias pramogas slidinėjimo fanatikams ir paprastiems turistams, ieškantiems kažko, kas įstrigtų atmintyje ilgam. Slidinėjimo kurortai savo išskirtinėmis trasomis bei pramogų pasiūla traukia viso pasaulio žmones ir siūlo mėgautis dar neatrastomis galimybėmis bei potyriais. Bene kiekvienas Italijos slidinėjimo kurortas siūlo atostogas bei poilsį visai šeimai ne tik savo trasose, bet ir už jų ribų. Aplankyti žinomiausius Italijos kurortus tiesiog privalu tiems, kurie nori išskirtinumo, bet tuo pačiu ir paprastumo.