Kur slidinėti Lietuvoje?

Autorius: Kelionių manija , 2017, Sausio 12d.

Netikėtai, nors gal tikėjomės ir anksčiau, bet Lietuvoje sulaukėme tikros žiemos ir sniego. Galbūt pats laikas pasimėgauti žiemos pramogomis? Ir nors palyginti nedidelės Lietuvos kalvos neatstos nei Alpių, nei Tatrų, savaitgalį praleisti su gera kompanija ant slidžių – tikras smagumėlis. Linkime gero nusileidimo!

 

Vilnius, Liepkalnis
Šiemet atsinaujinęs, bendradarbiaujantis ir besisemiantis patirties iš didžiausių Latvijos kalnų slidinėjimo centrų „Milzkalns“  ir „Riekstukalns“, Liepkalnis iš naujo atveriamas žiemos sporto entuziastams. Kol kas šioje trasoje neįvykdytos visos planuotos naujovės, kurių palaukti teks iki kito sezono, tačiau ir šiemet Liepkalnio lankytojai pastebės tam tikrus pasikeitimus. Pirmiausia, atvykę ras gerokai daugiau vietos automobiliams, pasikeitusį kalno reljefą, nuo trukdžiusių medžių išvalytas ir praplatintas trasas, taip pat ir didesnį, visiškai naujos, nuomai skirtos, įrangos pasirinkimą. Jau nuo penktadienio (sausio 17 d.) pradeda veikti pradedančiųjų trasa, kurią galima išbandyti nemokamai. Taip pat veiks kavinė bei nuomos punktas. O greitu metu laukiama ir kitų trasų atidarymo! Liepkalnis darbo dienomis veikia iki 23 valandos, o savaitgaliais – iki 24 val. Vienos valandos slidinėjimo kaina suaugusiems darbo dienomis – 25 Lt., savaitgaliais – 30 Lt.

 

slidinejimas-liepkalnis.jpg

 

Druskininkai, „Snow Arena“
Snow Arena Druskininkuose – pirmasis ištisus metus veikiantis žiemos pramogų kompleksas Baltijos šalyse. 8 ha teritorijoje įrengtos 3 slidinėjimo trasos, skirtos kalnų slidinėjimo ir snieglenčių sportui. Snow Arena įrengti naujausi šveicariški kalnų keltuvai: krėslinis keturvietis, tempiamas „bugelinis“ bei juostiniai. Pradedantiesiems pasikelti keltuvu padės kvalifikuoti instruktoriai. Po aktyvių pramogų arenoje pasistiprinti ir sušilti galima čia pat esančiame savitarnos restorane arba „Bo“ bare. Dviejų valandų slidinėjimo kaina suaugusiems darbo dienomis – 35 Lt., savaitgaliais – 55 Lt.

 

Anykščiai, Kalitos kalnas

Naujovės neaplenkė ir Anykščiuose esančio Kalitos kalno. Šiais metais lankytojus pasitinka išplėsta slidinėjimo zona, dar vienas slidininkų keltuvas, naujas ir modernus sniego trasų paruošimo įrenginys bei šildomos patalpos. Atsinaujinęs Kalitos kalnas jau šį savaitgalį suburs visus, neabejingus aktyvioms žiemos pramogoms, o sausio 19 d. (sekmadienį), čia numatomas renginys pasaulinei sniego dienai paminėti. Trasos darbo laikas – iki 22 val., 1,5 val. kaina darbo dienomis suaugusiems – 20 Lt., savaitgaliais – 25 Lt.

 

slidinejimas-kalitos-kalnas.JPG

Nuotr. „Anykštos“ redaktoriaus – Jono Junevičiaus
Ignalina
Aktyviam poilsiui žiemą Ignalinoje įrengtos ir veikia 4 kalnų slidinėjimo trasos su 4 keltuvais, su 2 sniego gaminimo sistemomis. Yra ir speciali kalnų slidinėjimo trasa su keltuvu, skirta vaikams ir pradedantiesiems, dvi trasos yra skirtos mėgėjiškam slidinėjimui, o dar viena – pritaikyta varžyboms bei mėgėjiškam slidinėjimui. Šalia slidinėjimo centro veikia inventoriaus nuoma, teikiamo slidinėjimo instruktorių paslaugos. Sušilti ir pasistiprinti galima šalia esančioje kavinėje, o apsistoti ilgiau svečius kviečia viešbutis. Šiais metais pagrindinę trasą atidaryti planuojama sausio 18 d. 1 val. slidinėjimo kaina suaugusiems – 15 Lt.  Darbo laikas savaitgaliais – nuo 12 iki 20 val.
Plungė, Mortos kalnas
Plungėje esančios pagrindinės slidinėjimo trasos ilgis 270 m, o aukščių skirtumas – 47 m. Čia taip pat įrengtas modernus slidinėjimo parkas ir vaikų kalnelis, kur nemokamai gali slidinėti mažiausieji bei mažiausiai patirties turintys slidinėjimo entuziastai. Nuo šio sezono įrengtos dvi lyguminio slidinėjimo trasos: 1,5 km ir 0,5 km ilgio. Šiomis trasomis iškritus natūraliam sniegui galima bus slidinėti nemokamai. Slidinėjimo trasos atidaromos sausio 18 d. Keltuvo kaina savaitgaliais (1,5 val.) suaugusiajam – 25 Lt. Inventoriaus nuomos kaina taip pat 25 Lt.

 

slidinejimas-lietuvoje.jpg
Birštonas, Sniego kalnas
Sniego kalnas Birštone įsikūręs šalia Vytauto piliakalnio. Esant pakankamai šalčio, čia yra eksploatuojamos dvi kalnų slidinėjimo trasos (raudonosios ilgis – 160 m, mėlynosios – 300 m) su keltuvu ir dirbtinio sniego danga. Aukštis – 40 m. Sniego kalne yra ir atskiras kalnelis vaikams, kuriuo galima leistis rogutėmis arba slidinėti. Tamsiu paros metu sniego kalnas apšviečiamas, yra lauko kavinė. Visos dienos inventoriaus kaina suaugusiems savaitgaliais – 30 Lt., vieno pakilimo keltuvu kaina savaitgaliais – 2 Lt. Slidinėjimo sezonas Birštone dar neatidarytas.
Taip pat skaitykite:
Kur slidinėti Latvijoje

Kur slidinėti Lenkijoje

 

Kelionių idėjos