Kur slidinėti Slovakijoje?

Autorius: Kelionių manija , 2013, Lapkričio 19d.

Slovakijos Aukštieji ir Žemieji Tatrai bei juose įsikūrę kalnų slidinėjimo centrai lietuviams pažįstami gana neblogai. Lyginant su Alpių slidinėjimo kurortais, Slovakijoje slidinėjimo atostogos bus kur kas pigesnės, nors kai kurie kurortai nebe daug atsilieka savo siūlomų paslaugų gausa ir kokybe nuo populiarių Alpių kurortų. Vis tik, sniego tikimybė, priklausomai nuo žiemos, gali būti ir mažesnė. Kita vertus, Tatrų kalnai yra puikus pasirinkimas pradedantiesiems ir šiek tiek pažengusiems slidininkams. Slovakijoje veikia kone 100 slidinėjimo centrų, kuriuose žiemos sporto entuziastus aptarnauja per 1000 keltuvų.

Aukštuosiuose Tatruose populiariausi yra Stary Smokocev, Štrbske Pleso ir Tatranska Lomnica kalnų slidinėjimo kurortai. Aukštųjų Tatrų kurortuose ir Jasne kurorte (Žemuosiuose Tatruose) galioja vienas slidinėjimo bilietas – GoPass, kurį galima pasipildyti internetinėje parduotuvėje Gopass.sk.

Žemuosiuose Tatruose sniego būna šiek tiek mažiau, nei Auktuosiuose, tačiau visuose kurortuose įrengtos sniego patrankos.

 

Stary Smokovec

Stary Smokocev – seniausias ir didžiausias slidinėjimo kurortas Aukštuosiuose Tatruose. Jaukus Stary Smokovec miestelis įsikūręs 1010 m aukštyje virš jūros lygio, o slidinėjimo trasos išsidėstę 800-1500 m aukštyje.

Šį kurortą itin pamėgę šeimos su vaikais, kadangi dauguma trasų yra nesudėtingos ir tinkamos pradedantiesiems. Tačiau pažengusiems slidinėtojams jos gali greitai pabosti. Bendras trasų ilgis – 7 km, o ilgiausia trasa – net 3 km ilgio.

Be slidinėjimo, Stary Smokovec kurorte galima išbandyti apšviestą rogučių trasą, kurios ilgis – 2,5 km, be to yra čiuožykla, uždari baseinai. Kurorte taip pat yra balneologinių procedūrų centras, kuriame gydomos kvėpavimo takų ligos.

 

2slidinejimas-slovakija.jpg

Nuotr. Regiontatry.sk

 

Štrbske Pleso

Slovakijos Aukštųjų Tatrų kurortas Štrbske Pleso įsikūręs vaizdingoje vietoje ant ežero kranto 1355 m aukštyje virš jūros lygio. Čia dažnai rengiamos įvairios žiemos sporto rungtynės. Kurorto mikroklimatas turi unikalių savybių, dėl to čia yra įrengta keletas sanatorijų, jose daugiausiai gydomos kvėpavimo takų ligos.

Štrbske Pleso slidinėjimo trasos, kurių bendras ilgis 4,5 km, išsidėstę 1380-1850 m aukštyje virš jūros lygio. Taip pat yra įrengtos lygumų slidinėjimo trasos, tramplinai, veikia čiuožykla.

 

Tatranska Lomnica

Dar vienas Aukštųjų Tatrų slidinėjimo kurortas – tai Tatranska Lomnica, vienas seniausių regione. Šiame kurorte, kuris kartu yra ir Aukštųjų Tatrų nacionalinio parko centras, bendras slidinėjimo trasų ilgis sudaro apie 7,8 km, o 8 trasos išsidėstę 785-2200 m aukštyje virš jūros lygio. Čia galima ne tik slidinėti, bet ir važinėtis rogutėmis, čiuožinėti pažiūčomis. Lankytojus kviečia Lomnickij Štit kalno viršūnė (2632 m), kurioje įrengta apžvalginė aikštelė. Nuo jos galima grožėtis puikia kalnų panorama. Už keliolikos kilometrų nuo Tatranska Lomnicos, Poprados miestelyje įsikūręs modernus vandens pramogų parkas „Aquacity“.

 

1slidinejimas-slovakija2.jpg

 

Ždiaras

Ždiaras – kalnų slidinėjimo kurortas Slovakijoje, Aukštuosiuose Tatruose, šiaurinėje šalies dalyje netoli Lenkijos sienos. Ždiaras yra įsikūręs vaizdingame Bella slėnyje ir žavi savo medinės architektūros namukais, išpuoštais tradiciniais ornamentais.

Ždiaro-Strednicos slidinėjimo zona įskūrusi 950-1050 m aukštyje virš jūros lygio. Ždiaro-Bachledovo slidinėjimo zona veikia 820-1180 m aukštyje. Bendras trasų, kurias itin pamėgę pradedantieji slidininkai, ilgis – apie 3 km. Iš viso kurorte įrengta 12 trasų ir veikia 10 keltuvų.

 

Jasna

Didžiausias Slovakijos kalnų slidinėjimo kurortas Jasna įsikūręs Žemuosiuose Tatruose ir yra laikomas vienu garsiausių kurortų Rytų Europoje. Jasnos kurorte yra įvairaus sudėtingumo slidinėjimo trasų, kurios įrengtos 950-2024 m aukštyje esančiuose Chopok kalno šlaituose. Bendras trasų ilgis sudaro apie 58 km, veikia 22 keltuvų.

Šiame kurorte taipogi yra įrengtos trasos lygumų slidinėjimo mėgėjams, o ekstremalių pramogų entuziastai gali apsilankyti sniego parke. Yra įrengtos specialios trasos vaikams, taipogi dvi apšviestos trasos veikia ir naktį.

Netoliese esančiame Liptovsky Mikulaš miestelyje atidarytas modernus vandens pramogų parkas „Tatralandija“.

 

1slidinejimas-slovakija3.jpg

Nuotr. http://www.jasna.sk/

 

Drienica

Drienica – tai kalnų slidinėjimo kurortas rytinėje Slovakijos dalyje, Čergovo kalnų masyve. Bendras slidinėjimo trasų ilgis Drienicoje siekia per 13 km, čia veikia 11 keltuvai. Drienicoje įrengtos kalnų slidinėjimo trasos tinka pradedantiesiems ir vidutinio lygio slidininkams, be to, čia įrengta apie 8 km ilgio lygumų slidinėjimo trasos.

Drienicos-Lysos turizmo regionas aktyvus ne tik žiemą, bet ir vasarą, kuomet poilsiautojai čia atvažiuoja pailsėti kalnuose: populiarus važinėjimas dviračiais, vaikščiojimas kalnų takeliais, įrengta infrastruktūra stovyklavimui, galima žvejoti.

 

Taip pat skaitykite:

Kur slidinėti Prancūzijoje? | Kur slidinėti Italijoje? | Kur slidinėti Austrijoje? | Kur slidinėti Latvijoje?

Patarimai slidininkams: kaip išsirinkti slidinėjimo kurortą?