Kur slidinėti Šveicarijoje?

Autorius: Kelionių manija , 2014, Sausio 14d.

Šveicarijoje žiema neįsivaizduojama be žiemos atostogų kalnuose. Būtent šioje šalyje esantis Sankt Morico kalnų kurortas laikomas pirmuoju Europoje žiemos kurortu ir žiemos turizmo Alpėse pradininku. Pateikiame didžiausių ir populiariausių Šveicarijos slidinėjimo kurortų sąrašą.

 

Gštatas 

Gštatas (Gstaad) – populiarus slidinėjimo kurortas, esantis Berno kantone, Saanenland regione. Tai vienas iš prabangiausių slidinėjimo kurortų pasaulyje. Kaimelis įsikūręs 1050 m aukštyje virš jūros lygio, o keltuvai kelia į 3000 m aukštį. Gštato apylinkėse yra ir kitų miestelių, kurie kartu sudaro Gštato kalnų slidinėjimo regioną – jame iš viso įrengta per 250 km ilgio slalomo trasų, taip pat veikia sniego parkai, rogučių ir lygumų slidinėjimo trasos, o taip pat per 200 km ilgio trasos žygeiviams. Pasakojama legenda, kad Dievas, kurdamas pasaulį, nusprendė trumpai atsipūsti. Ten, kur jis atsirėmė, susiformavo Saanenland regionas: penki rankos pirštai sukūrė penkis slėnius, kurių vidury įsitaisęs Gštatas.

Cerma

Cerma (Zermatt) kurortas įsikūręs nuostabaus grožio viršukalnių Matterhorn (4478 m) ir Monte Rosa (4633 m) papėdėje. Šis kurortas jungia Šveicariją su Italija. Cerma kurortas yra tikro šveicariško stiliaus miestelis, kuris yra įsikūręs aukščiausiai iš visų Šveicarijos kurortų. Jame yra uždraustas eismas automobiliais, čia naudojami elektra varomi automobiliai ir autobusai. Cerma regionas yra slidinėtojų rojus, kuris veikia net ir vasarą. Čia įrengta 200 km slidinėjimo trasų, be to jos jungiasi su Italijos dar 150 km trasų. Taip pat čia yra puikiai išvystytos trasos žygeiviams, o Matterhorno viršukalnė labai mėgstama alpinistų.

Sankt Moricas

Kalnuotame Graubiundeno regione esantis Sankt Moricas (St. Moritz) – vienas žymiausių pasaulyje slidinėjimo kurortų, kurį mielai renkasi pasaulio žvaigždės ir garsenybės. Sankt Moricas įsikūręs 1750 m aukštyje, o keltuvais galima užkilti į 3300 m aukštį. Be puikiai įrengtų kalnų slidinėjimo trasų čia yra ir lygumų slidinėjimo trasa, rogučių trasa, čiuožykla. Šiame kurorte jau ne vieną kartą vyko Pasaulio kalnų slidinėjimo čempionatai ir kitos svarbios žiemos sporto varžybos. Sankt Morico-Engadino kalnų regione veikia per 350 km ilgio kalnų slidinėjimo trasų.

 

slidinejimas-sveicarijjoje.jpg

 

Davosas

Rytinėje Šveicarijos dalyje, Graubiundeno kantone, į rytus nuo Kūro miesto nutolęs Davoso kurortas yra nemažas miestas. Davosas (Davos-Klosters) yra žiemos sporto centras, kur gali pramogauti slidininkai, snieglentininkai, rogučių bei šuolių su parašiutu nuo kalnų mėgėjai. Kurortas poilsiautojų ir žiemos sporto entuziastų buvo pamėgtas jau 19 a. dėl puikaus mikroklimato. Davos-Klosters regione, kurį sudaro 6 kaimeliai, įrengta apie 320 km slidinėjimo trasų. Nuo 1971 m. kasmet Davose rengiamas Pasaulio ekonomikos forumas. Tai renginys, sukviečiantis viso pasaulio elitą: valstybių vadovus, politikus ir kitus svarbius asmenis. Davose veikia Žiemos sporto muziejus.

Aroza

Graubiundeno kantone esančiame Šanfigo slėnyje įsikūręs ir dar vienas populiarus Šveicarijos slidinėjimo kurortas – Aroza (Arosa). Aroza yra įsikūrusi 1800 m aukštyje virš jūros lygio, o čia įrengti keltuvai užkelia slidinėtojus į 2653 m aukštį. Šiame kurorte įrengta apie 70 km slidinėjimo trasų, veikia 100 km ilgio pasivaikščiojimui sniegbačiais skirta trasa. Miestelis įsikūręs tarp dviejų ežerų. Žiemą, užšalus ledui, ant ežero vyksta žirgų lenktynės.

Saas-Fee

Saas-Fee slidinėjimo kurortas, pramintas Alpių perlu, įsikūręs Šveicarijos pietuose, 1800 m aukštyje. Saas slėnyje žmonės gyveno jau Geležies amžiuje, tačiau valdant Romos imperatoriui Augustui, pro šį slėnį nusidriekė prekybos keliai. Turizmo epochos pradžia Saas slėnyje laikomi 1856 m., kuomet čia buvo atidarytas pirmasis viešbutis Monte Moro. Saas-Fee kurortas pritaikytas šeimos atostogoms: čia draudžiamas automobilių eismas, o kalnuotose apylinkėse įrengta per 300 km žygeivių trasų.

LAAX

Šveicarijos LAAX žiemos sporto kurortas, kurį sudaro keli kaimeliai (Laax, Falera ir Flims) siūlo per 230 km slidinėjimo trasų bei 4 sniego parkus. LAAX įsikūręs už kelių dešimčių kilometrų nuo Kūro (Chur) miesto, Graubiundeno kantono sostinės ir vieno seniausių miestų Šveicarijoje.

Crans-Montana

Crans-Montana slidinėjimo kurortas yra Šveicarijos pietvakariuose, prancūziškoje dalyje, Valais kantone. Slidinėjimo trasos (iš viso apie 140 km) čia išsidėstę 1500-3000 m aukštyje. Kurorte taip pat yra lygumų slidinėjimo trasos, taip pat apšviestos naktinio kalnų slidinėjimo trasos.