Livigno – žiemos atostogoms Italijoje

Autorius: Kelionių manija , 2013, Spalio 22d.

Livinjas. Jei nors sykį esate bandę nusileisti nuo kalno slidėmis ar snieglente, tai šis vardas turbūt jums nėra naujiena. Ir visai nesvarbu, ar ant slidžių jaučiatės kaip namie, ar kojos vis dar dreba pamačius priešaky statesnį šlaitą, vienas didžiausių ir populiariausių slidinėjimo kurortų Italijoje žada malonias žiemos atostogas.

Ties siena su Šveicarija, apie 1800 m aukštyje įsikūręs Livinjas (it. Livigno) pirmuosius sniego ir kalnų mėgėjus pasitinka jau lapkričio vidury. Iki pat balandžio skirtinguose kalno šlaituose – Carosello ir Motollino – vėžes sniege raižo slidininkai ir snieglentininkai. Slidinėjimo trasos kyla į 2800 aukštį iš viso sudarydamos per 110 km nepamirštamas emocijas garantuojančių maršrutų.

Livinjo pavadinimas kilo nuo vokiško žodžio, reiškiančio sniego laviną. Šis kalnų miestelis yra „duty free“ zona, kurioje veikia daugiau nei keli šimtai neapmokestinamų prekių parduotuvių. Be to, čia gausu restoranų, barų, diskotekų. Laisvalaikį galima leisti ir rogučių trasoje ar ledo čiuožykloje, siūloma pasivažinėti sniego motociklais.

Netoliese esantį Bormio kalnų slidinėjimo kurortą verta aplankyti ne tik tuomet, jei Livinjo trasos pasirodė per ankštos, bet ir norint pasilepinti terminiais šaltiniais. Čia esančiame Bagni Vecci SPA komplekse galima išbandyti įvairias SPA pramogas – nuo senovinių romėniškų pirčių iki maudynių atvirame baseine.

 

2slidinejimas-livinjas1.jpg

Lankytinos vietos