Netradicinės žiemos pramogos – kur jų ieškoti?

Autorius: Kelionių manija , 2014, Sausio 22d.

Kelione į kalnų slidinėjimo kurortą jau nieko Lietuvoje nenustebinsi. Kita vertus, kitų stebinimas ir neturėtų tapti tikslu. Tačiau ieškantiems unikalių žiemos pramogų turime idėjų.

 

Terminiai šaltiniai, Islandija

Dauguma keliautojų Islandiją renkasi vasarą – ir stengiasi suspėti, nes vasara šioje atšiaurioje šalyje itin trumpa. Tačiau trokštantys unikalių potyrių į Islandiją turėtų keliauti žiemą – bene įstabiausias reginys, laukiantis šios šalies lankytojų, yra Šiaurės pašvaistės. Be to, žiemą Islandijoje populiarios maudynės karštosiose versmėse. Netoli Reikjaviko telkšanti Žydroji lagūna yra viena populiariausių tokių vietų, vandens temperatūra čia paprastai siekia +37-39°C.

 

Eskimų nuotykiai, Pizol, Šveicarija

Šveicarijos šiaurės rytuose esantis Pizol slidinėjimo kurortas siūlo netradicinę nakvynę eskimų stiliaus iglu nameliuose iš sniego. Tiesa, tokius iglu prieš įsikuriant tektų patiems ir pasistatyti iš sniego luitų. Eskimų stovyklavietė įsikūrusi apie 2226 m aukštyje Šveicarijos Alpėse. Eskimų kaimelio apylinkėse rengiami žygiai po kalnus sniegbačiais.

 

sveicarija-pizol.jpg

myswitzerland.com nuotr.

 

Ledo kelias virš jūros, Estija

Estijos krantus sukaustantis ledas nėra retenybė. Kone kasmet vasario pradžioje jūrai pasidengus storu ledu Estijos pakrantėse įrengiami ledo keliai, kuriais iš žemyninės Estijos galima pasiekti salas. Ledo keliai atidaromi ledo storiui pasiekus 22 cm storį. Važiuojantiems ledo keliu rekomenduojamas greitis – iki 25 km/h arba nuo 40 iki 70 km/h. Taip pat draudžiama privažiuoti prie kito automobilio arčiau nei 250 m.

 

estija-ledo-kelias.jpg

visitestonia.com nuotr.

 

Santuokos ceremonija ledo koplyčioje, Rovaniemis, Suomija

Laplandijoje, Rovaniemyje įsikūręs ne tik Ledo viešbutis Arctic Snowhotel, bet ir Ledo koplyčia, kurioje ledo ir šalčio supami jaunieji gali duoti santuokos įžadus. Po santuokos ceremonijos dalis susituokusiųjų apsistoja jaunavedžių apartamentuose Ledo viešbutyje, kuriame oro temperatūra laikosi apie -5°C – 0°C. Tikra romantika!

 

laplandija.jpg

arcticsnowhotel.fi nuotr.

 

Slidinėjimas Sicilijoje, Italija

Sicilija tikrai nėra populiariausia vieta slidinėjimui, tačiau ši Viduržemio jūros sala turi vieną svarų kozirį – galimybę nusileisti slidėmis nuo ištisus metus rūkstančio, o kartais ir ugnimi besispjaudančio Etnos ugnikalnio. Etna yra vienas didžiausių pasaulyje veikiančių ugnikalnių ir aukščiausias Europoje ugnikalnis (3320 m). Slidinėjimo sezonas čia prasideda lapkritį ir trunka iki kovo pabaigos.

 

etna.jpg

sxc.hu nuotr. 

 

Ski Dubai, Dubajus, Jungtiniai Arabų Emyratai

Pirmasis uždaras slidinėjimo kurortas Artimuosiuose Rytuose, Ski Dubai, pasirengęs nustebinti ir visko mačiusius. Čia įrengtos 5 slidinėjimo trasos, iš kurių ilgiausia yra 400 m ilgio. Slidinėjimo trasos veikia ištisus metus, net kai lauke oras įkaista iki +40°C!

 

ski-dubai.jpg

skidubai.com nuotr.

Kelionių idėjos