Nuo Prancūzijos Alpių šlaitų – su vėjeliu

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugpjūčio 02d.

Amerikiečių dizainerė Donna Karan yra pasakiusi: „Aš dievinu slidinėjimą, saulę, savo vaikus, anūkus, savo šeimą ir draugus … ir visa tai, ko dar nesu dariusi“. Veikliems žmonėms išties sudėtinga rasti laiko pramogoms, patirti naujų įspūdžių ir atsipalaiduoti, tačiau slidinėjimas yra būtent ta veikla, kuri geriausiai padeda atsikratyti darbinio nuovargio ir atšviežinti mintis. O šviežiausias oras ir smagiausios trasos – daugelio aplankytose ir pamėgtose Prancūzijos Alpėse.

Po kojomis – trys slėniai

Trys Slėniai (pranc. Les Trois Vallées) – tai Prancūzijos Alpių kalnų slidinėjimo kurortų regionas, įsikūręs Tarentaise slėnyje (Vallée de la Tarentaise) palei Izero upę. Šis regionas yra vienas iš didžiausių ir svarbiausių slidinėjimo centrų ne tik Prancūzijoje, bet ir visoje Europoje. Slidininkai gali išbandyti įvairaus sudėtingumo trasas, besidriekiančias daugiau kaip 600 km, veikia 200 modernių keltuvų. Saint-Bon slėnyje įsikūręs Kurševelis (pranc. Courchevel) – prabangus kurortas. Jį sudaro 600km trasų, šalia kurių įsikūrę net 10 restoranų. 66km trasų tęsiasi mišku – slidinėdami turėsite puikią galimybę pasigėrėti natūralia, žmogaus rankų neliesta gamta. Allues slėnyje esančiame Meribelyje (pranc. Meribel-Mottaret) iš 74-ių slidinėjimo trasų kelios skirtos specialiai snieglentininkams. O tame pačiame slėnyje veikiantis Brides-les-Bains yra vienas iš pigesnių Trijuose Slėniuose įsikūrusių kurortų. Taigi, pasirinkimas išties puikus, tarsi jūros gėrybių patiekalų meniu gerame prancūzų restorane.

Dviejų kalnų paunksmėje

Les 2 Alpes (“Du Alpių kalnai”) siūlo 225 km slidinėjimo trasų. Tai seniausias ir vienas didžiausių Prancūzijos kurortų. Čia veikia įspūdingas sniego parkas, o 2600 m. aukštyje įsikūrusiuose baruose ir restoranuose numalšinsite alkį ir troškulį. Apsistoti pakvies keturių žvaigždučių viešbutis “Le Goleon”, kuris išskirtinai pritaikytas slidinėtojams – pro jo langus matyti 2-jų Alpių kalnų viršukalnės ir La Muzelle ledynas. Slidinėjimo įrangos nuoma kainuoja apie 9 eurus. Šioje slidinėjimo stotyje veikia kelių rūšių keltuvai, o ski pass pusei dienos (nuo 12 val. iki vakaro) kainuoja 36 eurus. Bilietai kelioms dienoms, savaitei, sezonui parduodami su nuolaidomis, taip pat nuolaidos taikomos perkant šeimos slidinėjimo bilietus.

Istorija dvelkiantis Šamoni

Šamoni (pranc. Chamonix) yra vienas gražiausių kalnų kurortų. Šamoni slėnis, kuriame įsikūrę 16 kaimelių, išsidėstęs Prancūzijos, Italijos ir Šveicarijos pasienyje. Slėnį supa nuostabūs šlaitai, kurie garantuoja idealų sniegą bet kokiu žiemos sezono metu. Nors kurortas įsikūręs 1035 m. aukštyje, 90 proc. trasų yra daugiau nei 2000 m aukštyje, todėl sniego trasose yra visada. Nepraleiskite progos išbandyti vieną ilgiausių nusileidimų Alpėse – 20 km besitęsiantį Baltąjį slėnį. Jei tikitės čia pamatyti slidinėjimo kaimeliams įprastas medines trobeles, būsite nustebinti išvydę dailius La Belle Époque statinius ir Art Deco stiliaus siluetus. Nuobodžiauti čia neteks – didžiausias slidinėjimo kurortas Prancūzijoje turi 90 viešbučių, daugiau nei 4000 įvairaus tipo apartamentų. Kurortas poilsiautojus džiugina diskotekomis, kavinėmis, barais, daugiau nei 100 restoranų, 3 kino teatrais, 200 parduotuvių, saunomis, boulingu, keliais naktiniais klubais, kazino, sporto klubu su baseinu.

Megève sniego pasaka

Jums neužtenka tik sporto, skriejimo sniego trasa? Norite neišdildomų įspūdžių ir kalėdinio stebuklo? Jus užburs Megève siauros gatvelės, viduramžius menanti miesto aikštė, užliūliuos prabangios parduotuvės, kvies vieni geriausių Prancūzijoje naktiniai klubai. Šiame netoli Chamonix esančiame kurorte įrengtos 125 trasos driekiasi 300 km. 170 sniego patrankų leidžia Megève kurorte slidinėti