Padūkėliškos atostogos Austrijos Alpėse

Autorius: Kelionių manija , 2017, Rugpjūčio 02d.

Lietuva labai graži šalis. Tačiau kalnų čia nėra. Kalnus būtinai reikia pamatyti, paklausyti jų atskraidinto aido, įkopti į viršūnę. O geriausia – nuo jos nusileisti slidėmis. Jei jau įsigijote slidininko kostiumą, pats metas keliauti į Austrijos Alpes.

Slidinėtojų rojus Insbruke

Austrijoje esantis Insbruko (vok. Innsbruck) regionas – tai didžiulis, visai šeimai skirtas slidinėjimo pramogų kompleksas, kuriame sau tinkamos veiklos atras tiek nedrąsus pradedantysis slidinėtojas, tiek ekstremalių pojūčių ieškantis slidinėjimo profesionalas. Galima rinktis net iš aštuonių slidinėjimo zonų, kuriose įrengta įvairaus ilgio ir sudėtingumo trasų. Slidinėjimo zonos išsidėsčiusios 40 km. spinduliu, todėl slidinėjimo pramogų scenarijų galima rinktis pagal tingėjimo važiuoti iki trasų lygį. Tarkime, į Axamer Lizum zoną iš Insbruko automobiliu ar autobusu nukaksite per 15 min. Šalia trasų dar įrengtas sniego parkas, be to, galima sau ramiai slidinėti už trasų, nesipainiojant po kojomis jau pažengusiems slidininkams. O štai apsistojus viešbutyje Kuhtai zonoje, nutolusioje 40 km nuo Insbruko, vos išėjus į kiemą galima stoti ant slidžių ir pasileisti snieguotais kalneliais. Smagu žinoti, kad pačiame Insbruko centre ir netoli nuo jo yra puikių viešbučių, o austriškai kruopšti slidinėjimo trasų priežiūra atitinka profesionalius standartus.

Cilertalio slėnis – romantika su orų valdymo pulteliu

Slidinėjimas yra nepigus malonumas. O norint paslidinėti Austrijoje, pasirenkite mokėti kiek didesnę įrangos nuomą. Čia, kai ir visur, reikalingas ir leidimas slidinėti (angl. ski pass), kurio kaina 5-6 d. laikotarpiui svyruoja apie 180 – 300 eurų. Norint kiek sutaupyti, apartamentus reikėtų užsisakyti bent prieš tris mėnesius, užbėgant už akių patiems austrams ir vokiečiams. O viskuo pasirūpinus, belieka leistis į kelionę lėktuvu į Miuncheną, o iš šio – į romantišką, kalnų upeliais čiurlenantį Cilertalio (vok. Zillertal) slėnį, žavintį kalnų šlaituose kybančiomis trobelytėmis. Norite pasirinkti orą? Prašom – Švendau (vok. Schwendau) pavasarišką šilumą galima iškeisti į Finkeberge siaučiančią pūgą arba už nosies griebiantį šaltį Hintertukse. Šis slėnis siūlo net 480 km trasų, o iki kalnų viršūnių slidininkus ir snieglentininkus kelia 180 keltuvų. Trasos, kurių aukštis svyruoja nuo 1500/1800 iki 2500 metrų, pritaikytos visų lygių slidininkams ir snieglentininkams. Čia gausu kavinių ir restoranų atsigauti po intensyvios dienos ir, gerokai įkaušus, ant stalo sušokti austrišką polką avint slidininko batais.

Silvretta Montafon – Europietiškasis Aspenas

Puriausias sniegas, kvapą gniaužiantys vaizdai ir linksmybėmis ūžiantys barai. Puikus derinys nepamirštamoms atostogoms Austrijoje! Šis slidinėjimo kurortas siūlo puikiai subalansuotą trasų įvairovę: paplušėti raginančius šlaitus, plačias snieguotas zonas bei švelniai sūpuojančias kalvas. Nepriekaištingai prižiūrėtos trasos driekiasi net 155 km. Pasirengę nuotykiams? Leiskitės ilgiausia Hochjoch Totale trasa. Tai 12 km. malonus ištisinis slydimas nuo padebesių ir medžių viršūnių iki pat pažemės. Norite tingiai pakyboti ore? Jūsų paslaugoms – 8-vietis panoraminis keltuvas, leidžiantis niekur neskubant pasigrožėti didingu Austrijos Alpių peizažu. Dėmesio, keliautojos: šio kurorto pavadinimas ne šiaip sau skamba it kilmingos damos vardas. Kol jūsų sutuoktinis, slidinėjimo maratonų meistras plušės 80 km. per slėnį vingiuojančia trasa, atžalos siaus čiuožykloje, mokydamiesi dailiojo čiuožimo pagrindų, jūs galėsite iš širdies mėgautis SPA procedūromis 4,5 žvaigždučių viešbutyje Löwen Hotel Montafon.

Pramogos Solden slidinėjimo centre

Tirolyje plytintis Oetztal (vok. Ötztal) slėnis garsus savo aukščiausiai kalnuose įsikūrusiais Austrijos kurortais. Soldenas (1377 m) yra vienas iš rekordininkų pagal lankomumą ir užima antrąją vietą pagal populiarumą po Vienos. Oetztal slėnis žavi gamtovaizdžio įvairove: lygias slėnio dalis keičia staigūs siauri tarpekliai su kalnų upėmis, o už šių matosi apledėjusios ledynų viršūnės. „Oetztal-arena“ – taip dar vadinama ta vieta – yra 90-ties „tritūkstantinių“ apsuptyje. Kalnų, kurių aukštis tarp 3 000 ir 4 000 km virš jūros lygio. Pasigėrėti tokia panorama galima toli gražu ne visur netgi Alpėse. Soldenas – vienas iš geriausių Austrijos kalnų slidinėjimo kurortų. Čia džiugina neišsenkančios natūralaus sniego atsargos ir trys slidinėjimo zonos, kuriose slidininkai ras įvairaus sudėtingumo trasų, pasižyminčių dideliu aukščių skirtumu.

Poilsis sielai Karintijoje

Karintijos (vok. Kärnten) kalnai – pietinė Alpių pusė – it žaliai sidabrinė dekoracija lydės jus kiekvieną atostogų dieną. Šiame Austrijos regione yra net keletas puikių slidinėjimo centrų. Galima rinktis bet kurį iš jų – kad ir Gerlitzen slidinėjimo centrą, vadinamą mažuoju Austrijos Kronplacu. Tai atvira viršūnė, nuo kurios atsiveria nuostabūs Karintijos regiono bei kaimyninės Italijos ir Slovėnijos vaizdai. 1000-1911 m virš jūros lygio aukštyje įsikūrusiame centre yra 39 km trasų: 10 km mėlynų (nesudėtingų), 26 km raudonų (vidutinio sudėtingumo) ir 3 km juodų (sudėtingų), įrengta 15 keltuvų. Turint energijos ir noro, slidininkų autobusu galima nuvykti į kitą, šalia Millstätter ežero esantį Goldeck slidinėjimo centrą. Viešbutyje jėgas atgauti padės pirtys ir baseinas.