Slidinėjimo pramogos Gruzijoje

Autorius: Loreta Puskunigė , 2016, Sausio 11d.

Slidinėjimas – viena smagiausių žiemos veiklų, tačiau mūsų šalyje sniego ne visada pakanka. Norintys patirti daugiau įspūdžių gana dažnai nusprendžia rinktis slidinėjimo kurortus,  o tuomet, jei ieškoma nebrangios kelionės, puikiai pasiteisins slidinėjimas Gruzijoje, Gudauri kurorte. Tai – didžiausias slidinėjimo kurortas Gruzijoje, įsikūręs Kazbegi regione. Trasos nusidriekusios daugiau nei  50 kilometrų, galima rasti trasų pradedantiesiems ir pažengusiems slidininkams (iš viso suskaičiuojamos 22 trasos). Įspūdingi gamtos vaizdai tikrai nepaliks abejingų, o išsiilgę ekstremalių pramogų galės turiningai praleisti laiką.

 

Kada vykti slidinėti?

 

Gudauri kurorte slidinėjimo sezonas prasideda gruodį ir tęsiasi iki  pat balandžio. Slidinėjimą  populiariausiame Gruzijos kurorte galima planuoti ir lapkričio bei gegužės mėnesiais, tačiau šiuo laikotarpiu  galima rinktis ne visas slidinėjimo trasas.

 

Kelionė į Gruziją

 

Į Gruziją nuvyksite iš Vilniaus. Žiemos metu skrydžiai yra organizuojami kartą per savaitę, todėl kelionę planuokitės septynioms dienoms. Jei ieškote pigių skrydžio bilietų, palanku  bilietais pasirūpinti  dar iš anksto, nes tokiu atveju galėsite rasti skrydžio bilietų tikrai palankia kaina. Dar viena galimybė – iš Vilniaus skristi į Gruzijos sostinę Tbilisi. Iš čia pasiekti Gudauri slidinėjimo kurortą galima greičiau, tačiau skrydžių kainos paprastai yra didesnės nei  skrendant įKutaisi. Taigi, ieškantys pigaus kelionės pasiūlymo nesuklys pasirinkdami skrydžio kryptį Vilnius-Kutaisi.

 

Transportas Gruzijoje

 

Atstumas nuo Kutaisi iki Gudauri slidinėjimo regiono – 295 km. Galėsite pasirinkti jums patogiausią transportą:  galite iš anksto pasirūpinti pervežimu (1-4 žmonėms kainuos apie 70 eurų), arba pasinaudoti taksi paslaugomis. Vairuotojai oro uoste dažnai siūlo savo paslaugas, nustatytos kainos gali gerokai skirtis, tačiau visada galima derėtis. Su taksistais dėl pervežimo kainos tarkitės iš anksto – nėra nustatytų konkrečių tarifų.

 

Dar viena galimybė – tai automobilio nuoma,  tačiau įvertinkite, ar atostogų metu teks pakankamai daug važinėti.  Keliautojai, kuriems yra tekę lankytis Gruzijoje, paprastai teigia, kad šioje šalyje vairuojama gana… chaotiškai, tad tam nusiteikite iš anksto. Nors iš anksto rezervuoti automobilį paprastai galima tik Batumi ar Tbilisi, tačiau Kutaisi oro uoste kartais taip pat yra siūloma galimybė išsinuomoti transporto priemonę.

 

Viešbučiai slidinėjimo kurorte

 

Viešbutį visada palanku rezervuoti iš anksto: ieškodami tinkamiausio pasiūlymo įvertinkite, kokie siūlomi patogumai, ar yra vaizdas į kalnus, ar įskaičiuotas maitinimas (taip pat galima rinktis viešbutį su virtuvėle), ir t.t. Gruzijoje nakvynės kainos tikrai nėra didelės – dvivietis kambarys parai gali kainuoti nuo 20 iki 200 eurų, todėl galėsite išsirinkti tokį, kuris geriausiai atitiktų jūsų finansines galimybes.

Rezervuoti viešbutį palanku dar prieš vykstant į kelionę, tai galima atlikti internetu.  Pasirinkę tam tikrą nakvynės viešbutyje intervalą galėsite rezervuoti pasirinktą viešbučio kambarį. Jei vyksite su didele bičiulių kompanija, palankiu pasirinkimu gali būti buto arba namo nuoma. Oficialioje Gudauri kurorto internetinėje svetainėje galėsite rasti gana nemažai tokių nuomos pasiūlymų.

 

Slidinėjimas

 

Keltuvu galėsite pasiekti norimą trasos vietą. Tai padaryti galėsite 10-17 valandomis. Slidininkai gali pasirinkti norimus slidinėjimo bilietus: slidinėjimas kurorte kainuos 30 larių (11,56 €), slidinėjimo bilietas visai savaitei kainuos 174larius (67,03 €). Vaikams taikomos nuolaidos.

 

Keltuvai veikia nuo 10 iki 17 valandos, tačiau  yra galimybė slidinėti ir naktį – 21 valandą keltuvai vėl veikia. Keliautojai teigia, kad slidinėjimas naktį leidžia patirti dar daugiau įspūdžių –prieblanda kalnams suteikia dar daugiau paslaptingumo.

 

Slidinėjimo įrangos nuoma kainuos 30 larių dienai (11,52 €). Jei norėsite išsinuomoti šalmą, pirštines ir akinius, papildomai tai kainuos 5 larius (1,92 €). Jei slidinėjimo įrangą nuomositės trims dienoms, bus pritaikoma trisdešimties procentų nuolaida.  Norintys mokytis profesionalaus slidinėjimo, gali kreiptis į daug pasiekusius instruktorius – su jais galima susisiekti dar iš anksto.

 

Pramogos kurorte

 

Gudauri slidinėjimo kurorte rasite kavinių ir restoranų, kuriose galėsite atsikvėpti ir pasimėgauti nuostabiais gamtos vaizdais. Kainos restoranuose yra gana nedidelės, todėl  galite nesibaiminti, kad teks plačiai atverti piniginę.  Šiame kurorte siūloma ne tik slidinėti: išsiilgę ekstremalių pojūčių galės rinktis siūlomas pramogas, atgauti jėgas galėsite apsilankę saunoje, na, o mažieji slidinėjimo kurorto lankytojai visada galės rasti labiausiai patinkančių pramogų.Gudauri kurorte visada yra ką veikti, tad galite neapsiriboti vien tik slidinėjimu.

 

Ką pamatyti netoli Gudauri?

 

Iš Gudauri kurorto galima nuvykti apžiūrėti Pasanauri ar Ananuri pilis, kurios keliautojams palieka didelį įspūdį, taip pat galite rinktis išvyką į Stepancmindą,  nedidelį miestelį, esantį Rusijos pasienyje. Keliautojus čia traukia Kazbegikalnas, į kurį galima pakilti pėsčiomis arba pasinaudoti taksistų paslaugomis. Pakilimas į šio kalno viršūnę pareikalaus šiek tiek laiko ir fizinių pastangų (reikės įveikti daugiau nei penkis kilometrus). Vietiniai gidai jums galės pagelbėti,  ir viršūnę pasieksite saugiai.

 

Netoli Stepancmindos galima aplankyti Sno slėnį, esantį šalia senovinio Džutos kaimelio. Vaizdingos trasos džiugina lankytojus ištisus metus, todėl galima pasvarstyti apie galimybę apsilankyti šiame slėnyje.

Dar vienas – Truso slėnis yra vienas įspūdingiausių Gruzijoje, tačiau ši vieta nėra labai populiari. Slėnis taip pat yra visai šalia Stepancmindos. Čia  turistus žavi Mėnulio peizažai – mineralinių šaltinių suformuoti balti druskų laukai, kurie atrodo tarsi sniegas.

 

Išvykas iš Gudauri gali pasiūlyti viešbučio personalas ar agentūros, organizuojančios ekskursijas. Pasiūlymų apsižvalgyti Gudauri apylinkėse galite sulaukti ne taip ir mažai, todėl palanku kelias dienas paskirti ekskursijoms.

 

Slidinėjimas Gudauri kurorte žavi nuostabiais vaizdais, įspūdingomis trasomis, ir, žinoma, palankiomis kainomis. Kasmet į slidinėjimo kurortą atvyksta daugybė turistų, norinčių išbandyti siūlomas trasas. Turistams didelį įspūdį palieka ir tai, kad galima slidinėti laisvu nusileidimu – nebūtina rinktis oficialias trasas.  Nors kurortas jau pamėgtas slidininkų, tačiau  palyginus su kitais slidinėjimo kurortais, Gudauri yra vienas ramiausių. Čia galima atvyti su visa šeima – kiekvienas ras patinkančių pramogų, kuriomis bus galima pasimėgauti kurorte ar už jo ribų.

Lankytinos vietos