Šveicarijoje atidarytas aukščiausiai Europoje kabantis pėsčiųjų tiltas

Autorius: Kelionių manija , 2012, Gruodžio 12d.

Jei bent sykį žingsniavote kabančiuoju tiltu, žinote, jog tokia konstrukcija siūbuoja. O jei visa tai vyksta 500 m aukštyje? Tokią atrakciją siūlo kvapą gniaužiančiame aukštyje pakibęs naujasis Titlio tiltas, pretenduojantis į baisiausio pasaulyje tilto titulą.

Šių metų vasarą Šveicarijos Alpėse pradėtas statyti kabantis tiltas gruodžio pradžioje pakvietė pirmuosius lankytojus, norinčius išmėginti savo drąsą. Engelberg-Titlis kalnų regione įrengtas tiltas pakibęs apie 500 metrų virš prarajos. Šis siaurutėlis 100 metrų ilgio tiltas jungia apžvalgos aikštelę ir lyninį keltuvą.

 

titlis-kabantis-tiltas1.jpg

 

Titlis Cliff Walk kabantis tiltas buvo įrengtas siekiant paminėti Engelberg–Gerschnialp funikulieriaus veiklos šimtmetį. Naujasis pėsčiųjų tiltas kabo 3020 m aukštyje virš jūros lygio. Anot tilto statytojų, nepaisant aukščio ir vėjuoto Alpių klimato, tilto konstrukcija neįsisiūbuoja tiek, kad būtų pavojinga juo žingsniuoti.

Šveicarijos centrinėje dalyje esantis Engelberg-Titlio regionas yra žiemos sporto mėgėjų rojus, mat čia įrengta per 80 slidinėjimo trasų, o taip pat siūlomos ir kitos pramogos: galima išbandyti 3,5 km ilgio rogučių trasą, pasivaikščioti sniegbačiais ar išmėginti lygumų slidinėjimo trasas.

Žiemos ir sniego mėgėjai gali apsistoti 1800 m aukštyje kalnuose prie Trübsee ežero įkurtame ledo viešbutyje, Iglu Dorf. Panašūs ledo viešbučiai žiemą (nuo gruodžio pabaigos iki balandžio) veikia ir kituose Šveicarijos kalnų kurortuose: Gstaad, Zermatt, Davos-Klosters.

Dar viena įdomybė Engelberg-Titlio kalnuose yra Titlio ledo urvas, kuris įsikūręs apie 20 m po ledynu. Šis maždaug 150 m ilgio maršrutas vingiuoja pro šalčiu žaižaruojančią ledo karaliją.

Šveicarijoje taip pat galima aplankyti ilgiausią Europoje kabantį pėsčiųjų tiltą – tai 374 m ilgio Sattel-Hochstuckli tiltas.

 

iglu.jpg

Nuotraukos iglu-dorf.com, titlis.ch