Žiemos pramogos: kur ieškoti įspūdingiausių čiuožyklų?

Autorius: Kelionių manija , 2014, Gruodžio 14d.

Jei atsivertėte šį straipsnį, greičiausiai jau esate ne kartą stovėję ant pačiūžų. Anot mokslininkų, pirmosios pačiūžos buvo išrastos jau prieš 3 tūkstančius metų dabartinėje Suomijoje. Vis tik, šiuolaikiškų pačiūžų išradėjais yra laikomi olandai – jų dėka 13-14 amžiuje pradėtos naudoti metalo ašmenis turinčios pačiūžos, o čiuožinėjimas čia iki šiol yra ypatingai mėgiamas. Tačiau atėjus žiemai čiuožyklos įrengiamos ne tik Nyderlanduose, bet ir kitose šalyse.

 

Nyderlandai

Olandai ypatingai garsėja savo pomėgiu čiuožinėti. Šalį išraizgiusiuose kanaluose paspaudus šaltukui nusidriekia virtinės ledo gerbėjų. Tačiau bene įspūdingiausia yra 5 km ilgio FlevOnice dirbtinio ledo trasa, esanti maždaug už 70 km į rytus nuo Amsterdamo.

 

Budapeštas, Vengrija

Kasmet žiemą Vengrijos sostinėje Budapešte įrengiama keletą čiuožyklų, tačiau bene įspūdingiausia yra Miesto parko čiuožykla po atviru dangumi, Varosligeti Mujegpalya. Priešais Vajdahunyad pilį tyvuliuojantis ežeras vasarą vilioja pasiirstyti valtelėmis, o žiemą tampa viena didžiausių čiuožyklų visoje Europoje.

 

Hamburgas, Vokietija

Didžiausia Vokietijos čiuožykla po atviru dangumi įrengiama Hamburge. Jau lapkričio mėnesį Indoo Eisarena čiuožykla sukviečia pirmuosius ledo gerbėjus, o savo dydžiu lenkia net tris ledo ritulio aikšteles. Bendras Indoo arenos plotas sudaro 4300 kv.m.

 

Kopenhaga, Danija

Danai, panašu, taip pat yra nemaži ledo gerbėjai, mat Kopenhagoje kasmet įrengiama ir visą žiemą veikianti Genforeningspladsen čiuožykla yra didžiausia Šiaurės Europoje.

 

15ciuozyklos-europoje1.jpg

 

Paryžius, Prancūzija

Šarmingoji Prancūzijos sostinė vilioja ne tik mados, stiliaus, gero skonio gerbėjus. Paryžius niekuomet nesiliauja stebinęs. O vienas iš būdų tai padaryti – įrengti čiuožyklą bene žymiausiame šio miesto statinyje, t.y. Eifelio bokšte. Šio bokšto pirmajame aukšte, 57 m aukštyje virš Paryžiaus stogų, įrengta 190 kv.m ploto čiuožykla.

 

Viena, Austrija

Austrijos sostinė Viena prieš Kalėdas tampa tikra žiemos pasaka su Kalėdų mugėmis ir įspūdingais kalėdiniais papuošimais. Tačiau tikrus stebuklus žada Wiener Eistraum, arba „Vienos ledo sapnas“ – tai didžiulė čiuožykla, įrengiama priešais miesto rotušę. Sušalti neleis čia pat parduodamas tradicinis karštas vynas.

 

Londonas, Jungtinė Karalystė 

Londoniečiai taip pat žiemą mėgsta čiuožinėti, o Londone kasmet pridygsta čiuožyklų. Čia galite pasirinkti, ar norite čiuožinėti gėrėdamiesi spindinčia Londono akimi (London Eye), ar grožėdamiesi Hampton Court Palace rūmais, o galbūt įsijausti į žiemos stebuklus Hyde parke (Winter Wonderland in Hyde Park).

 

Kelionių idėjos