Afrika – tai vienas iš paslaptingiausių žemynų, kuriame plyti bekraštės dykumos, savanos, stūkso išraiškingi kalnai, o floros ir faunos įvairovė vilioja laukinės gamtos mylėtojus.
Viktorijos krioklys
Viktorijos krioklio, kuris yra Zambezės upėje, tarp Zimbabvės ir Zambijos, šniokštimas girdisi jau už 30 km. 1,6 km pločio krioklio vanduo krenta iš 108 m aukščio. Viktorijos krioklyje yra daug salų, kurios jį dalija į daugybę mažų atšakų. Anglų keliautojas D. Livingstonas buvo pirmasis europietis, aptikęs šį gamtos stebuklą 1855 m. Jis kriokliui suteikė Anglijos karalienės Viktorijos vardą.
Sacharos dykuma
Sachara – didžiausia ir karščiausia tropinė dykuma Žemėje. Beribiai smėlynai, akmeningosios dykumos driekiasi vienuolikos valstybių teritorijose. Keliaujant po dykumą kupranugariais arba visureigiais galima aplankyti jaukias oazes, paganyti akis po lakiuosius smėlynus, o sustojus įsiklausyti į paslaptingą dykumos tylą.
Masai Mara nacionalinis parkas, Kenija
Šiandieną Masai Mara yra vienas populiariausių laukinės gamtos parkų pasaulyje, čia atvyksta daugybė safari mėgėjų. Parko platybėse gyvena šimtai tūkstančių laukinių gyvūnų – liūtų, buivolų, zebrų, dramblių, antilopių ir daugybė kitų. Parko teritorijoje taipogi galima sutikti vietinių gyventojų – masajų, tebegyvenančių klajoklišką gyvenimo būdą.
Dead Vlei, Namibija
Namibo dykumoje esantis Dead Vlei, arba „miręs slėnis“, – tai kadaise čia telkšojusio ir išdžiūvusio ežero dugnas. Niekas jau nebeprisimena, kada slėnyje apskritai būta vandens. Tad nenuostabu, kad kraštovaizdis apsiriboja begalinėmis smėlio platybėmis ir smėlio kopomis. Vis dėlto, čia galima išvysti ir gyvų būtybių – stručių, vabzdžių. Šio nacionalinio parko kopos, kylančios į 300 m aukštį, laikomos aukščiausiomis pasaulyje. Įspūdį sustiprina raudona smėlio spalva.
Spalvotasis kanjonas, Egiptas
Spalvotasis kanjonas, esantis Sinajaus kalnuose, tokį žaismingą pavadinimą gavo dėl jį sudarančių įvairių uolienų, kurios esant skirtingam apšvietimui keičia spalvas. Apie 5 km nusidriekęs tarpeklis susidarė prieš milijonus metų, kuomet žemės drebėjimo metu suskilo žemės pluta ir tokiu būdu atsivėrė raudonojo smiltainio kanjonas. Per tūkstančius metų vėjas minkštoje uolienoje išraižė įvairiausius raštus.
Drakeno kalnai, PAR
Didingi kalnai, upių išgraužti tarpekliai ir kriokliai – tai Drakeno kalnų, esančių Mpumalanga vietovėje Pietų Afrikos Respublikoje, puošmenos. Lankytojams siūlomi įvairius norus bei fizines galimybes atitinkantys maršrutai kalnuotomis ir vaizdingomis vietovėmis.
Okavango delta, Botsvana
Okavango delta, kurią sudaro Kuito ir Kubaro upės, susijungiančios į Okavangos upę, yra didžiausia sausumos delta pasaulyje. Deltą sudaro pelkynai, salpos, salelės ir vandentakiai. Okavango delta yra puiki vieta laukiniam safariui, kadangi gamta šioje Afrikos šalyje yra beveik nepaliesta žmogaus. Čia klajoja daugybė įvairių gyvūnų – tai liūtai, gepardai, panteros, begemotai, drambliai ir kt. Smarkių liūčių metu delta užlieja nemažą dalį Kalahario dykumos. Tuo metu čia atsiranda migruojančių vandens oazių.
Griaučių krantas, Namibija
Namibijoje, Atlanto vandenyno pakrantėje iki pat Angolos besidriekianti įspūdinga vandenyno ir smėlio kopų sandūra ne veltui gavo Griaučių kranto (Skeleton Coast) vardą. Nuo civilizacijos nutolę spalvingieji beribiai vėjo pustomi smėlynai garsėja jūros išmestomis laivų nuolaužomis, čia mėtosi išbalę banginių kaulai. Šis paplūdimys, nuolat skendintis rūkuose, yra labai pavojingas laivybai. Daug laivų sudužo dėl čia vyraujančių stiprių srovių, daug gyvybių pražudė klastingoji pakrantė. Vietiniai bušmenai šią vietovę vadina „vieta, kurią sukūrė įpykęs dievas“, o portugalų jūreiviai pakrantę kadaise praminė „vartais į pragarą“.
Matobo kalvos, Zimbabvė
Matobo vietovė garsi didžiuliais granito masyvais, kurie įvairiausiomis formomis išsidėstę pietinėje Zimbabvėje. Išraiškingi rieduliai ir fotogeniškos uolos nėra vieninteliai, verti dėmesio Matobo nacionaliniame parke. Čia gyvena raganosiai, gepardai, leopardai ir kiti laukiniai gyvūnai. Be to, unikali vietovė nuo seno žinoma kaip dvasinės energetikos centras. Ant uolų galima išvysti prieš tūkstančius metų išraižytus pirmykščių žmonių piešinius.
Stalo kalnas, PAR
Prie Keiptauno stūksančio stalo kalno viršūnė iš tiesų yra plokščia tarsi stalo paviršius. Daugiau nei 1000 metrų virš jūros lygio iškilusios plokštumos ilgis – apie 3 km. Nuo šio kalno viršūnės, į kurią galima užkilti keltuvu arba pėsčiomis, atsiveria puikūs apylinkių vaizdai – čia išvysite ir Afrikos platybes, ir Atlanto vandenyną, ir Gerosios Vilties kyšulį.
Taip pat skaitykite:
10 Australijos gamtos stebuklų
12 Šiaurės Amerikos gamtos stebuklų
14 Pietų Amerikos gamtos stebuklų