10 Australijos gamtos stebuklų

Autorius: Kelionių manija , 2010, Sausio 25d.

Tolimoji Australija – mažiausias pasaulio žemynas, tačiau įspūdingos uolos, koraliniai rifai, kanjonai ir salos nustebins net ir visko mačiusius gamtos mylėtojus. 

Ajerso uola

Ajerso uola (Ayers Rock), dar vadinama Uluru, nuo seno buvo aborigenų pasaulio centras. Išvertus iš aborigenų kalbos, uolos pavadinimas reiškia „milžiniškas akmuo“. Ajerso uola – tai didžiausias vientisas uolos luitas pasaulyje. Uola susidariusi iš smiltainio, kuris dėl oksidacijos tapo ryškiai raudonos spalvos.

 

Didysis barjerinis rifas

Didysis barjerinis rifas – didžiausias pasaulio koralinis rifas, kurį sudaro daugybė besijungiančių salų bei rifų. Šis koralinis rifas nutįsęs apie 2000 km palei Australijos pakrantę. Patys australai šį gamtos kūrinį vadina aštuntuoju pasaulio stebuklu.

2-didysis-barjerinis-rifas.jpg

 

Pirštuotoji dykuma

Pirštuotoji dykuma (Pinnacles Desert) – tai Vakarinėje Australijos dalyje, Nambungo nacionaliniame parke esanti dykuma. Ją puošia tūkstančiai gamtos suformuotų kupolų, kurių aukštis siekia iki 5 m. Šiuos klintinius kupolus supūtė vėjas.

3-Pinnacles1.jpg

 

Dvylika Apaštalų

Dvylika Apaštalų (Twelve Apostles) – tai vaizdingos pakrantės uolos, kurios natūraliai susiformavo iš klinčių ir yra išnirusios iš vandens. Uolas, kurių belikę aštuonios, suformavo erozija, tačiau ta pati erozija jas ir naikina.

4-12-apastalu-uolos-1.jpg

 

Karališkasis Kanjonas

Karališkasis Kanjonas (Kings Canyon) yra Vatarkos nacionaliniame parke, Australijos šiaurėje. Šio kanjono uolos, susidariusios iš smiltainio, siekia 300 m aukštį. Dalis tarpeklio yra šventa aborigenų vieta, dėl to čia lankantis nerekomenduojama nukrypti nuo pažymėtų vaikščiojimo takų.

5-karaliu-kanjonas1.jpg

 

Kata Tjuta

Kata Tjuta vietovę sudaro 36 kupolai, sujungti įvairiomis uolomis, kurias supa skardžiai bei slėniai. Šios vietovės pavadinimas, išvertus iš aborigenų kalbos, reiškia „daug galvų“. Tai šventa vieta aborigenams. Turizmas šioje vietovėje yra ribojamas dėl itin pažeidžiamo kraštovaizdžio.

6-kata-tjuta.jpg

 

Tasmanija

Tasmanijos sala nuo Australijos žemyno nutolusi maždaug 240 km į pietryčius. Šioje saloje įrengti net keli nacionaliniai parkai. Kadangi sala yra labai izoliuota, gyvūnija ir augalija čia labai specifinė. Overland Track – tai viena populiariausių turistinių trasų Tasmanijos saloje. Teigiama, jog kiekvienas save gerbiantis australas bent kartą gyvenime privalo čia apsilankyti.

7-tasmanija.jpg

 

Bangos uola

Bangos uola (Wave Rock) – Vakarinėje Australijoje esanti gamtos suformuota uola. Tokį pavadinimą uola gavo dėl savo panašumo į milžinišką sustingusią bangą. 15 m aukščio ir 110 m ilgio granito uolą suformavo vykstantis erozijos procesas.

8-wave-rock.jpg

 

Trys Seserys

Trys Seserys (Three Sisters) – tai erozijos suformuotos uolos, pakibusios virš slėnio Žydruosiuose kalnuose (Blue Mountains), kurie yra išraižyti gausybės kanjonų. Kai kurie iš šių kanjonų – net 760 m gylio. Šios išraiškingos uolos apipintos legendomis.  

9-trys-seserys2.jpg

 

Kalėdų sala

Australijai priklausanti Kalėdų sala yra Indijos vandenyne. Kalėdų sala garsėja unikalia gyvūnija bei augalija, nes ji vystėsi atsiskyrusi nuo didesnių salų ar žemynų. Vienas iš Kalėdų salos fenomenų – tai masinė raudonųjų krabų migracija, kuri prasideda atėjus lietingajam sezonui ir sutampa su mėnulio ciklu. Tai iš tiesų yra neužmirštamas reginys, kurį galima stebėti tam tikromis spalio, lapkričio, gruodžio ir sausio dienomis.

10-krabas.jpg

 

Skaitykite daugiau apie Australiją

Taip pat skaitykite:

12 Šiaurės Amerikos gamtos stebuklų

14 Pietų Amerikos gamtos stebuklų