10 neatskleistų pasaulio paslapčių

Autorius: Alfa.lt , 2010, Balandžio 14d.

Nors egzistuoja daugybė neįmintų pasaulio paslapčių, yra tokių, apie kurias mes iš viso nežinome, rašo Livescience.com. Jei tokios paslaptys, kaip Egipto piramidės ar Stounhedžas yra žinomos ir apie jas dažnai kalbama, tai šiame sąraše esančių paslapčių, gali būti, kad dar negirdėjote.

Rongorongo

Vadinamas „Velykų salos paslaptimi“, Rongorongo yra hieroglifų sistema, naudota ankstyvųjų regiono gyventojų. Kadangi jie gyveno atskirti nuo išorinio pasaulio, jų rašmenys yra nepanašūs į jokius kitus. Kalba buvo prarasta į salą atvykus europiečių kolonizatoriams.

Dingęs Helike miestas

Graikų rašytojas Pausanias aprašė, kaip vieną naktį žemės drebėjimas sunaikino Helike miestą. Po kelių akimirkų viską, kas buvo likę iš klestėjusios sotinės, „prarijo“ cunamis. Apie miesto egzistavimą buvo žinoma tik iš išlikusių graikų rašytinių šaltinių, iki 1861 metų, kai archeologai atrado, kaip manoma, Helike miesto liekanas pakrantės purve.

Pelkių žmonės

Niekas negali paaiškinti pelkių žmonių paslapties. Šimtai senovės žmonių lavonų buvo rasta šiaurinėse Europos pelkėse. Mokslininkai spėja, kad rasti žmonės buvo nukankinti viduramžiuose (rasta kankinimų žymių) per aukojimo ritualą.

Mino civilizacijos žlugimas

Jei istorikams pavyko atsakyti, kas lėmė Romos imperijos žlugimą, to paties negalima pasakyti apie Mino civilizaciją. Prieš tris su puse tūkstančių metų Kretos saloje gyvavusi civilizacija, manyta, kad buvo sunaikinta netoliese esančio ugnikalnio Teros saloje įsiveržimo. Tačiau neseniai rastos molio lentelės rodo, kad civilizacija gyvavo dar penkiasdešimt metų po to, taigi nėra aišku, ar tikrai teorijos apie ugnikalnio įsiveržimą yra teisingos.

Karnako akmenys

Jau ilgus metus svarstoma, kaip buvo pastatyti Stounhedžo akmenys. Tada kokių minčių gali kelti Karnako akmenis? Bretanėje, šiaurės vakarų Prancūzijoje lygiomis linijomis sustatyti 3000 akmenų 12 kilometrų atstume. Vietinė legenda pasakoja, kad tai romėnų kariuomenė, burtininko Merlino paversta akmenimis. Racionalesnė teorija teigia, kad akmenys buvo pastatyti kaip žemės drebėjimo detektorius. Kokie neolito laikų žmonės juos galėjo pastatyti, nėra žinoma.

Kas buvo Robinas Hudas?

Altruistinio miškų plėšiko egzistavimo galimybė nors ir nedidelė, bet vis dar nepaneigta. Taigi, ar galėjo iš tiesų gyventi Robinas Hudas? Ar tai tik rašytojų išmonė? Kai kurie entuziastai bando atrasti Robino Hudo palikuonis, kiti, kaip politikas Robinas Hoodas, naudojasi vardu pelnyti rinkėjų simpatijas.

Dingęs Romos legionas

Kai persai nugalėjo galingą Senovės Romos generolo Marko Licinijaus Kraso kariuomenę ji kažkur dingo. Oksfordo istorikai lygino senovės šaltinius ir tikina, kad dingęs Romos legionas buvo rastas mažame miestelyje šalia Gobio dykumos. Miestelio pavadinimas Liqian, kuris į kinų kalbą verčiamas kaip „Roma“. DNA tyrimai pagaliau paaiškino, kodėl šioje vietovėje yra šviesiaakių ir šviesiaplaukių žmonių bei populiarios bulių kovos.

Voynich manuskriptas

Voynich manuskriptas vadinamas sunkiausiai perskaitoma pasaulio knyga. 500 metų senumo knyga buvo rasta 1912 metais Romos bibliotekoje. Ji turėjo 240 puslapių iliustracijų ir teksto niekam nežinoma kalba. Geriausi pasaulio senovės tekstų šifruotojai negalėjo perskaityti to, kas parašyta knygoje.

Tarimo mumijos

Per kasinėjimus vakarų Kinijoje archeologai rado daugiau nei 100 mumifikuotų lavonų, kuriems, manoma, daugiau nei 2000 metų. Dar labiau mokslininkai nustebo pamatę, kad mumijų plaukai yra šviesūs, o nosys ilgos, kas yra nebūdinga tose vietovėse gyvenusiems žmonėms. 1993 metais atlikti DNR tyrimai parodė, kad kūnų kilmės vieta yra Europa. Senovės kinų raštuose minimos keliaujančios kaukaziečių grupės, tačiau kaip ir kodėl mirė šie žmonės, niekur nėra minima.

Indo slėnio civilizacijos išnykimas

Indo slėnio civilizacija yra seniausia iš žinomų civilizacijų, kurios populiacija siekį penkis milijonus gyventojų. Ji pasižymėjo kaip higieniškai labiausiai pažengusi civilizacija. Tačiau apie tai buvo sužinota tik 1922 metais, kai buvo rastos sudėtingos nutekamųjų vamzdžių sistemos ir nepriekaištingai sutvarkytos vonios. Įdomu, kad nėra rasta jokių liekanų, susijusių su kareiviais, vergais, socialiniais konfliktais ir pan.

 

Taip pat skaitykite:

Paskendusių miestų paslaptis: Heraklionas