12 seksualiausių pasaulio miestų

Autorius: Kelionių manija , 2010, Kovo 26d.

Pasaulyje renkami gražiausi, populiariausi miestai, sudaromi būtinų aplankyti, labiausiai erzinančių ir kitokių miestų sąrašai. Tuo tarpu britai išrinko seksualiausius miestus. „The Sunday Times Travel Magazine“ paskelbė dvylikos seksualiausių pasaulio miestų sąrašą.

Turbūt niekam nekyla abejonės, kodėl į šį sąrašą pateko tokie miestai kaip Paryžius, Roma, Niujorkas ar Londonas. Paryžiui „meilės miesto“ vardas jau seniai prilipęs, o niekada nemiegantis Niujorkas daugeliui asocijuojasi su populiariuoju serialu „Seksas ir miestas“.

Tarp seksualiausių pasaulio miestų pateko ir Stambulas, kuris šiemet, atrodytų, patenka į visus įmanomus sąrašus dėl Europos kultūros sostinės titulo. Vis dėlto, britai savo pasirinkimą motyvuoja praeities ir dabarties sandūra: egzotiški mečečių siluetai puikiai dera su 21 amžiaus masine kultūra – madingais restoranais, barais ir klubais.

Maroko miestas Tanžeras taip pat neatsitiktinai pateko į šį sąrašą. Kadaise garsėjęs hedonistine kultūra Tanžeras ir šiandien pulsuoja energija. Ispanijos pietuose esanti Sevilija užburia flamenko ritmu bei maurų rūmais. Kubos sostinė Havana žavi ne tik kolonijinio stiliaus pastatais, senoviniais automobiliais, bet ir auksiniais saulės spinduliais bei salsos ritmu.

Sankt Peterburgo pasirinkimas siejamas su degtine ir gausybe barų, kurie vasarą miestą paverčia tarsi vienu dideliu baru po atviru dangumi. Berlyną britai vadina laisviausiu Europos miestu, kuriame naktinis gyvenimas ypač aktyvus. Tuo tarpu Stokholmas – miestas, kurį lengva įsimylėti iš pirmo žvilgsnio.

Jungtinėje Karalystėje esantis Bato miestas (Bath), garsėjantis romėnų laikų statinių liekanomis, išlaikė ir romėnams būdingą laisvo gyvenimo pojūtį. Taip pat šis miestas asocijuojasi su žymia anglų rašytoja romantike Džeine Ostin.

 

Taip pat skaitykite:

Miestai, kuriuose lengviausia susierzinti