14 Pietų Amerikos gamtos stebuklų

Autorius: Hal Amen | Matadornetwork.com , 2010, Sausio 06d.

Nuo atogrąžų miškų iki ledynų – Pietų Amerika yra kontrastų pilnas žemynas. Čia vardijame 14 įspūdingiausių gamtos stebuklų šiame kontinente.

Igvasu kriokliai, Argentina
Ties Argentinos, Brazilijos ir Paragvajaus siena įsirėžę 275 Igvasu kriokliai užgožia netgi Niagaros didybę ir yra vienas iš nuostabiausių reginių visame pasaulyje.

Galapagų salos, Ekvadoras
Šis archipelagas, nuo Ekvadoro krantų nutolęs apie 1000 km, garsėja tik šiai vietovei būdingų floros ir faunos rūšių kiekiu. Šis regionas padėjo suformuluoti Darvino evoliucijos ir natūraliosios atrankos teoriją.

Uyuni druskožemio dykuma, Bolivija


Lietinguoju metų laiku, nuo sausio iki kovo mėnesio, didžiausia pasaulyje druskožemio plokštuma pasidengia kelių centimetrų gylio vandens sluoksniu, kuriame atsispindi dangus. Taip sukuriamas nežemiško peizažo efektas.

uyuni.jpg 

Atakamos dykuma, Čilė


Sausiausia pasaulyje dykuma driekiasi šiaurinėje Čilės dalyje. Daugiau nei 100 tūkst. km2 užimančioje dykumoje galima išvysti pakrantės lygumas, vulkanus, geizerius bei karštąsias versmes.


Anchelio krioklys, Venesuela


Anchelio krioklys yra aukščiausias krioklys pasaulyje, ir, be jokios abejonės, vienas iš labiausiai gniaužiančių kvapą.

 

Amazonė


Amazonės upė gerokai lenkia bet kurią kitą pasaulio upę savo vandeningumu. Šimtai didžiulių šios upės intakų sudaro milžinišką Amazonės baseiną, kuris užima maždaug 40 proc. viso Pietų Amerikos žemyno.

amazone.jpg 

Paino ragai, Čilė


Dantytos kalnų viršūnės, ledynai, ežerai ir lamos trumpai apibūdina pietinėje Čilės dalyje esantį Paino ragų (Torres del Paine) nacionalinį parką.


Kolkos kanjonas, Peru


Šis kanjonas, nuo Arekipos nutolęs apie 100 km, yra maždaug dvigubai gilesnis už Didįjį kanjoną, be to, virš jo didingai sklando Andų kondorai.

kolkos-kanjonas.jpg

 

Titikakos ežeras, Peru/Bolivija


Šis milžiniškas ežeras, telkšantis plynaukštėje tarp Bolivijos ir Peru, yra aukščiausiai esantis laivybinis ežeras pasaulyje.


Perito Moreno ledynas, Argentina


Perito Moreno ledyną būtina pamatyti viešint Patagonijoje. Ir netgi leistis į žygį po šį ledyną.

perito-moreno.jpg

 

Kolorados lagūna, Bolivija


Šioje siauroje, dublėtoje lagūnoje galima išvysti nesuskaičiuojamą kiekį flamingų. Tai viena iš populiariausių lankytinų vietų viešint Bolivijos pietvakariuose.


Akonkagva, Argentina


„Amerikos stogu“ vadinama Andų viršūnė (6962 m) iškilusi tarp Čilės ir Argentinos.

akonkagva.jpg

 

Kajeturo krioklys, Gajana


Lyginant su kitais šiame sąraše vardijamais kriokliais, Kajeturo krioklys gal ir nėra toks įspūdingas, tačiau vienas iš didžiausių pasaulyje.


Ugnies Žemė, Argentina


Tai tikras pasaulio kraštas, Pietų Amerikos žemyno piečiausias taškas. Skurdūs salos medžiai auga beveik horizontaliai dėl čia vyraujančių stiprių vėjų iš Antarktidos.

 

Taip pat skaitykite:

12 Šiaurės Amerikos gamtos stebuklų


 

Matadornetwork.com