5 priežastys įsimylėti Šri Lanką

Autorius: Kelionių manija , 2010, Kovo 08d.

Savo forma ašarą primenanti Šri Lankos sala vilioja egzotiška gamta ir kultūriniu palikimu. Nuo Indostano pusiasalio tik apie 50 km nutolusios salos gyventojai garsėja svetingumu ir nuoširdumu. Aktyviausias turizmo sezonas anksčiau Ceilonu vadintoje šalyje prasideda gruodį ir trunka iki kovo mėnesio, kuomet prasideda karščiai.


Šri Lanka pelnytai vadinama Indijos vandenyno perlu, nes čia savo rojų gali atrasti ir tingių paplūdimio atostogų mėgėjai, ir kultūros palikimu besidomintieji, ir gamtos mylėtojai.

 

1. Viliojantys paplūdimiai. Balto smėlio paplūdimiai, apaugę palmėmis – Šri Lankos vizitinė kortelė. Dėl palankaus klimato Šri Lanką galima drąsiai vadinti paplūdimio atostogų rojumi. Šalyje karšta būna ištisus metus: temperatūra čia retai nukrinta žemiau +20°C, tik kalnuotose vietovėse būna šiek tiek vėsiau. Šiltas, skaidrus Indijos vandenyno vanduo, gausybė koralinių rifų ir egzotinė jūrų fauna vilioja nardymo mėgėjus.

sri-lanka2.jpg


2. Pasakiška gamta. Šri Lankos natūralios gamtos įvairovė neapsiriboja vaizdingais kalnais ir ramiais slėniais, tyvuliuojančiais ežerais ir daugiau nei 100 šniokščiančių krioklių. Šalyje įkurta net keletas nacionalinų parkų, kuriuose saugomi šalies gamtiniai ištekliai. Pietuose esančiame Jalos nacionaliniame parke galima išvysti dramblius, buivolus, krokodilus, beždžiones ir daugybę kitų egzotinių gyvūnų rūšių. Gyvūnų stebėjimo safari yra populiarus tarp šalies lankytojų. Be to, netoli Šri Lankos krantų lapkričio-gegužės mėnesiais galima išvysti žydriuosius banginius.

 

3. Turtingas kultūrinis palikimas. Sala buvo nuolat puldinėjama ir niokojama svetimšalių, tačiau išlikę senovės civilizacijų kultūros paminklai, kalnuose išsimėtę budistų vienuolynai, induistų šventyklos, UNESCO saugomi kultūros paveldo objektai sudaro turtingą šalies kultūrinį lobyną. Viena iš svarbiausių salos vietovių – Sigirija, kadaise buvusi salos sostinė, garsi ant rausvos spalvos monolitinės uolos virš neaprėpiamų džiunglių stūksančia tvirtove, šventa budistų vieta.

sri-lanka1.jpg


4. Tikra arbata. Ceilono arbata – tai tarsi geros arbatos sinonimas. Svečiuojantis Šri Lankoje būtina paragauti tikros Ceilono arbatos. Plotu Lietuvai prilygstanti valstybė pagal arbatžolių tiekimą pasaulinėje arbatos rinkoje rikiuojasi šalia Kinijos ir Indijos. Šalyje žaliuoja arbatos plantacijos, o šio gėrimo mėgėjai gali apsilankyti arbatos gamyklose ir susipažinti su arbatos gamybos procesu.


5. Spa. Šri Lanka garsi vienomis geriausių spa procedūrų pasaulyje. Šalyje puoselėjamos senovinės Ajurvedos Rytų medicinos tradicijos, apimančios masažą, specialias procedūras,  jogą ir meditacijas. Ajurvedos specialistai padeda atrasti sielos, proto ir kūno harmoniją.

sri-lanka3.jpg

Kelionių idėjos