7 žiemos stebuklai

Autorius: Kelionių manija , 2010, Lapkričio 23d.

Daugumoje Šiaurės pusrutulio šalių šaltasis sezonas jau prasidėjo. Įtakingas kelionių žurnalas Lonely Planet Magazine vardija 7 vertus dėmesio žiemos stebuklus.

 

1. Šiaurės pašvaistė Kanadoje

Įsivaizduokite aplink save tik spengiančią tylą ir tamsą – nors į durk į akį. Šaltukas spaudžia taip, kad, rodos, tuoj tuoj užšals atmerktų akių obuoliai. Tačiau net ir tokios ekstremalios sąlygos neatbaido keliautojų, trokštančių savo akimis išvysti vieną mistiškiausių gamtos stebuklų – šiaurės pašvaistę. Kanados Čerčilio miestas – viena geriausių vietovių stebėti šiaurės pašvaistes.  


2. Ledo sukaustytas Sankt Peterburgas

Kiekvieną žiemą Sankt Peterburge vyksta ledo skulptūrų šou. Menininkai iš ledo išskaptuoja įspūdingas žmonių, gyvūnų ir kitų objektų skulptūras. Ši tradicija gyva nuo 1740 m., kuomet švenčiant imperatorienės Anos gimtadienį mieste buvo pastatyti ledo rūmai.

sankt-peterburgas.jpg


3. Šiaurės elnių migracija Švedijoje

Kai sniegas uždengia žemę, užšąla ežerai, o oro temperatūra nukrenta žemiau -25°C, Švedijos šiaurėje prasideda masinė šiaurės elnių migracija. Dešimtys tūkstančių gyvūnų keliauja iš vakaruose besidriekiančių kalnų į rytuose stūksančius miškus.

siaures-elniai.jpg


4. Nugrimzdusi varpinė Italijoje

Vienišas bažnyčios bokštas, kyšantis iš užšalusių Lago di Resia ežero gelmių – tokį vaizdą galite išvysti Italijos šiaurėje. XIV a. statyta varpinė – vienintelis žiemą matomas statinys, iškilęs virš dirbtinio ežero, po kuriuo palaidotas visas kaimas. Vietiniai pasakoja, kad iki šiol speiguotomis žiemos naktimis galima išgirsti varpo gausmą, nors iš buvusios varpinės varpas buvo pašalinus ežerui užliejus slėnį.

lago-resia-italija.jpg


5. Verdantys Jeloustouno vandenys

Nedaug pasaulyje tokių kerinčių vietovių, kaip Jeloustouno (Yellowstone) nacionalinis parkas. Ledynų ir ugnikalnių išsiveržimų suformuotas kraštovaizdis, sieros ir ugnies žemė, kur, rodos pati žemė kvėpuoja ir burbuliuoja tarsi didžiulis verdantis virdulys. Sniegas ir žema temperatūra šiam parkui suteikia savotiško žavesio.

jeloustounas.jpg


6. Ledo festivalis Korėjoje

Netoli Hvačeono miesto, įsikūrusio kalnuose į šiaurės rytus nuo Seulo, kiekvieną sausį vyksta Sančeneo ledo festivalis. Šventės metu šimtai tūkstančių dalyvių susirenka į tradicinę poledinę žūklę – kiekvieną apledėjusios upės lopinėlį nusėda žvejai.

Hwacheon-Ice-festival.jpg


7. Apsnigtas Londonas

Gyvenimas nuolat pulsuojančiame viename didžiausių Europos metropolių Londone tarsi sustoja vos tik stora sniego paklodė užkloja miestą. Tai retas atvejis, tačiau sneigui paralyžiavus miestą ištuštėja gatvės, nekyla lėktuvai, užsidaro biurai ir parduotuvės.

londonas.jpg

 

Pagal Lonely Planet informaciją parengė kelioniumanija.lt

 

Taip pat skaitykite:

10 žiemos atostogų idėjų, arba ką veikti žiemą, jei nekenti slidžių

Geriausios Kalėdinės mugės Europoje

Laplandija, arba kur gyvena Kalėdų senelis