9 žymiausi spąstai turistams (ir kaip jų išvengti)

Autorius: Matt Scott | Matadornetwork.com , 2010, Sausio 25d.

Parengė: kelioniumanija.lt

 

Paprastai nurodomos svarios priežastys, kodėl tam tikros vietovės įtrauktos į būtinų pamatyti vietų sąrašą.  Ar tikrai tūkstantinė minia vilioja ir jus ten apsilankyti?


Prahos senamiestis

Praha – vienas iš populiariausių turistų lankomų miestų Europoje. Deja siauros vingrios gatvelės nebuvo pritaikytos tokiam turistų kiekiui. Netgi priešaušriu jose nepasijusi vienišas.

Norintiems išvengti spūsčių, patariama apsilankyti kuriame nors iš kitame Vltavos upės krante įrengtų parkų. Iš čia galima grožėtis miesto panorama ir pasimėgauti lėtesniu tempu.


Gizos piramidės

Kasdien maždaug 5000 žmonių atvyksta į Gizos piramidžių slėnį. Nors ir įmanoma išvengti minios (pavyzdžiui, išsirengus į žygį po dykumą, jojant kupranugariais, arkliais ar pakilus į orą sraigtasparniu), vis dėlto norint pamatyti piramides iš arčiau nepavyks pabėgti nuo masinio turistų srauto.

Tačiau galima vykti link Sakaros, kuri yra už 5 km į pietus, ir ten apžiūrėti laiptuotąją Džozerio piramidę. Ši žymi piramidė sulaukia kur kas mažesnio turistų dėmesio.


Londono Tauerio pilis

Londono Tauerio pilis (Tower of London), pastatyta beveik prieš 1000 metų, buvo skirta uždaryti bei kalinti žmones. O šiandien būtų puiku, jei, atvirkščiai, Taueris būtų uždarytas nuo žmonių.

Norint išvysti karališkąsias brangenybes, pagrindinę Tauerio atrakciją, tenka paklusti uniformuotiems sargybiniams, kurie gainioja turistus it gyvulių bandą, nepaisydami jų noro bent akies krašteliu dirstelėti į didžiausią pasaulyje deimantą.

Didžiulės eilės prie Tauerio išsirikiuoja nepriklausomai nuo paros meto, tačiau siekiant to išvengti galima iš anksto (maždaug prieš porą mėnesių) rezervuoti bilietus į Raktų perdavimo ceremoniją.


Uždraustasis miestas, Pekinas

Senovinių Kinijos imperatorių rūmų durys ilgus šimtmečius buvo užvertos pašaliečiams. Tačiau šiandien šie rūmai, kuriuos sudaro beveik 1000 statinių, užimančių 720 tūkst. kv. m plotą, yra viena iš populiariausių lankytinų vietų pasaulyje. Čia netgi įsikūrusi populiarioji Starbucks kavinė.

Jei norite būti pirmose norinčiųjų patekti į Uždraustąjį miestą gretose, atvykite likus mažiausiai pusvalandžiui iki atidarymo. Pirmiausia reiktų aplankyti žymiausias vietas, kol jų dar neužtvindė turistai, kurių per metus čia apsilanko per 9 milijonus.


Tadžmahalas, Agra

Žmonių minios faktiškai yra neatsiejama gyvenimo Indijoje dalis, tad nenuostabu, jog lankantis Tadžmahale tenka smarkiai pakovoti už „vietą po saule“.

Tačiau persikėlus į kitą Jamunos upės krantą ne tik atsiveria puikus mauzoliejaus vaizdas (nepaisant to, jog gali tekti klampoti per purvyną ir šiukšles), bet ir galima pasprukti nuo minios bei pasijusti beveik vienišu.


Niujorko Times aikštė

Paprasčiausia gatvių sankirta, Times aikštė, turi kuo nustebinti turistus. Norint išvysti gausybę neoninių reklamų tenka brautis per minią akivaizdžiai per siauru šaligatviu, tuo pačiu metu stengiantis nepakliūti po autobusų, važiuojančių gatve, ratais.

Times aikštėje šiek tiek ramiau nebent paryčiais, tačiau ar tikrai trokštate klaidžioti pustuštėmis gatvėmis atvykę į miestą, kuris tiesiog sutvertas „parodyti save ir pažiūrėti į kitus“?


Šv. Morkaus aikštė Venecijoje

Venecijoje eismas vyksta kanalais, o įprastų gatvių nėra daug, dėl to minios turistų, neturinčių kur tvirtai pastatyti koją, būriuojasi Šv. Morkaus aikštėje. Taigi lankydamiesi Dožų rūmuose, Šv. Morkaus  bazilikoje, Kampanilėje ar tiesiog norėdami pagurkšnoti espreso kavos lauko kavinėje būsite apsupti tūkstančių žmonių.

Tad kodėl neišbandžius kokių nors netradicinių būdų pamatyti šį miestą – pavyzdžiui, leistis į žygį su baidarėmis po Venecijos kanalus.


Kankunas, Meksika

Žydras dangus, balto smėlio paplūdimiai, krištolo skaidrumo vanduo… Deja šį „atostogų paketą“ vainikuoja turizmo infrastruktūra, kurią galima vadinti neskoningiausia pasaulyje. Vaizdą dar labiau gadina gausybė nutukusių turistų ir kiekvienoj pakampėj telkšantys vėmalų klanai.

Galima sakyti, jog Kankunas – žlugęs reikalas. Yra žymiai geresnių vietų Jukatano pusiasalyje, pavyzdžiui, Playa del Carmen, Isla Holbox, Celestun. Tik neilgai trukus turbūt ir šie kurortai taps populiariais.


Paryžiaus Dievo Motinos katedra (Notre Dame)

Šios žymios katedros vidus nė iš tolo neprimena vietos, kur galima būtų susikaupti ir pabūti ramybėje. Tiesiog čia per daug turistų.

Vienas iš būdų išvengti minios ir ramiai pabūti autentiškoje aplinkoje – apsilankyti čia per mišias (mišių laikas nurodytas prie įėjimo į katedrą).

Matadornetwork.com