Aplink pasaulį – per 337 dienas

Autorius: Lina Balsytė | Kelionių manija , 2010, Lapkričio 18d.

Išsigryninusi viso gyvenimo investicijas, išnuomojusi namą ir išmainiusi patogų gyvenimą į nuotykius, amerikiečių Boeschų šeima įgyvendino tai, apie ką daugelis išdrįsta tik tyliai pasvajoti – kelionę aplink pasaulį.

337 dienos ir 17 aplankytų valstybių šešiuose žemynuose: Kanada, Jungtinės Valstijos, Australija, Indija, Argentina, Tanzanija, Turkija, Čilė, Prancūzija, Tailandas, Japonija, Italija, Naujoji Zelandija, Didžioji Britanija, Jungtiniai Arabų Emyratai, Šveicarija, Slovėnija. Į šią kelionę tėvai Davidas ir Jill nepabūgo pasiimti ir savo trijų vaikų: tuo metu septynerių metų dukrelės Cami, devynerių sūnaus Tommy ir 12-mečio sūnaus Joe.

Kruopščiai planuodama didžiausią savo gyvenimo nuotykį, Boeschų šeima pradėjo rašyti internetinį dienoraštį, (http://boeschfamilytravels.com/) kurį kruopščiai pildė ne tik kelionės metu, aprašydami savo įspūdžius, bet ir bendraudami šioje erdvėje su žmonėmis dar prieš kelionę.

Boeschai pasakojo kelionės maršrutą susidarę atsižvelgdami į keletą kriterijų: „Pirmiausiai visa šeima sudarė sąrašą valstybių, į kurias kiekvienas iš mūsų norėjo nuvykti. Tuomet peržiūrėdami šį sąrašą atsižvelgėme į šiuos kriterijus: saugumą, orą, kainą ir įvairovę. Stengėmės daug laiko praleisti šalyse, kurios yra sąlyginai nebrangios – Indijoje, Turkijoje, Pietų Amerikoje. Taip pat stengėmės išvengti didelio temperatūrų skirtumo. Taigi neatsitiktinai nusprendėme Indijoje apsilankyti sausį, o Tailande – vasarį“.

 

aplink-pasauli3.jpg

 

Laukė, kol paaugs vaikai

1995 metais sugrįžę iš kelionės į Nepalą, Davidas ir Jill suprato: nėra geresnio pažinimo ir džiaugsmo šaltinio, nei kelionės. Tai buvo akimirka, kai pora pradėjo svajoti apie kelionę aplink pasaulį.

„Neįsivaizduojame, kad į tokią kelionę būtų galima išvykti su vaikais, kuriems dar nėra penkerių metų. Tai būtų nesąžininga jų atžvilgiu – jiems grėstų tam tikra rizika, tuo tarpu kelionės naudos jie taip ir nepajaustų, nes būtų per maži. Kelionės metu mūsų vaikams buvo dvylika, devyneri ir septyneri metukai – jie buvo jau pakankamai suaugę, kad prisimintų kelionę. Jei būtume laukę, kol jie dar labiau paaugs, mes taip pat būtume pasenę ir galbūt jau nebūtume galėję sau leisti keliauti ištisus metus fizine prasme“, – savo internetiniame dienoraštyje rašė Davidas ir Jill.

Pora taip pat pripažįsta, kad net ir priėmusi sprendimą metams leistis į kelionę aplink pasaulį ir išsiėmusi visas savo santaupas bei išnuomojusi namą, ji vis dar turėjo nemažai abejonių ir baiminosi daugybės dalykų.

Neseniai duodami interviu CNN televizijai, Boeschai pasakojo, kaip išvykimo iš Jungtinių Valstijų dieną, rugsėjo 11-ąją, visa šeima stovėjo Niujorke, kur prieš keletą metų teroristai susprogdino Brolius Dvynius, ir tebesvarstė, ar priėmė teisingą sprendimą. „Pamenu, kai tą akimirką pamąsčiau, kad pasaulyje yra daugybė vietų, kur amerikiečių žmonės nekenčia. Tada suabejojau, ar tikrai elgiamės teisingai“, – CNN televizijoje pristatydamas neseniai išleistą knygą apie savo nuotykius keliaujant aplink pasaulį, pasakojo Davidas.

 

aplink-pasauli1.jpg

 

Kelionei – beveik pusė milijono litų

Be abejonės, daug kam smalsu, kiek reikia turėti pinigų, norint sau leisti išvykti į panašią kelionę. Boeschų šeima atsako be užuolankų: jų penkių asmenų šeimai prireikė 175 tūkst. 322 JAV dolerių ir 31 cento (daugiau nei 447 tūkst. 281 tūkst. litų). Šeima per dieną apytiksliai išleisdavo po 500 JAV dolerių (1 275 litų). Skrydžiams iš vienos valstybės į kitą prireikė 39 tūkst. 500 JAV dolerių (per 100 tūkst. 772 litų).

Taigi, jei jums ramybės taip pat neduoda mintis apie kelionę aplink pasaulį, pradėkite ją pamažu planuoti – Boeschai teigia, kad net praėjus porai metų nuo kelionės pabaigos, jie vis dar kiekvieną dieną kalba apie šį savo gyvenimo nuotykį.

Tuo tarpu šios šeimos internetinis tinklalapis – puiki pagalba ir tobulas informacijos šaltinis ne tik norintiems daugiau sužinoti apie šeimos kelionę aplink pasaulį, bet ir ieškant idėjų bei informacijos apie jų aplankytų valstybių kultūrą, derybų ypatumus, kainas ir pan.
Taip pat skaitykite:

Kelionė aplink pasaulį

Jachta aplink žemę

Žymūs maršrutai: aplink pasaulį per 80 dienų