Atsipalaidavimui – kelionė aplink pasaulį

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Birželio 11d.

Daug dirbantys ir nemažai streso darbe patiriantys žmonės tikras atostogas įsivaizduoja kaip gulėjimą paplūdimyje, maudymąsi šiltoje jūroje ir tiesiog nieko neveikimą. Geras poilsines atostogas garantuoja ir mėgavimasis SPA procedūromis, kurių gausybę siūlo įvairūs centrai, sanatorijos ir viešbučiai. Viena populiariausių – masažas, kurio rūšis galima išbandyti keliaujant po įvairias pasaulio šalis. Kiekviena masažo technika yra paveikta unikalios tos šalies kultūros ir turinti savo individualią filosofiją bei metodus.

Nuo rusiško iki kiniško pėdų masažo, nuo turkiško iki indiško galvos masažo – yra daugybė masažo rūšių, kurios aprėpia visą žemės rutulį. Ir kiekvienas masažo būdas grindžiamas tam tikra sistema ir gydomuoju poveikiu. Pavyzdžiui, indiškas galvos masažas remiasi Ajurvedos principais, o kiniško pėdų masažo technika pagrįsta refleksologija, pagal kurią žmogaus pėdose esantys taškai tiesiogiai susiję su įvairiomis jo kūno dalimis ir vidaus organais.


Rusiškas masažas

Giliai atsipalaiduojantis rusiškas masažas yra geras būdas pamiršti stresą ir įtampą. Jis remiasi metodais, kurie yra plačiai naudojami Rusijoje jau daugiau nei šimtą metų, ir yra grindžiamas filosofija, kad per masažą kūnas pats gali išmokti išgyti, atsipalaiduoti ir atkurti prarastas funkcijas. Šis masažo stilius yra labai efektyvus mažinant stresą, nes jis užtikrina kūno pasidavimą masažui. Kai kuriems žmonėms yra sunku atsipalaiduoti, tačiau čia naudojami metodai, kad kūnas automatiškai atsipalaiduotų ir pasiduotų procedūrai. Tad jis puikiai tinka sunkiai atsipalaiduojantiems ir tiems, kurie nori pabėgti nuo šiuolaikinio gyvenimo tempo.


Kiniškas pėdų masažas

Šis kinų masažas yra ne tik puikus būdas palepinti kojas, bet ir visą kūną, nes refleksoterapijos masažas remiasi tam tikrų pėdų taškų ryšiu su kitais organais. Tad šios procedūros metu aktyvuojami taškai, kuriais veikiami įvairūs organai. Tad terapijos metu liečiantis tik prie pėdų tuo pačiu metu yra masažuojamas visas kūnas. Pavyzdžiui, kojų pirštai yra susiję su pakaušiu, o pėdų šonai turi ryšį su stuburu. Tad masažuojant atitinkamą pėdos vietą galima sušvelninti skausmus ir gydyti įvairius negalavimus.


KaHuna masažas

Havajietiškas KaHuna masažas pagrįstas septyniais gyvenimo principais, kurie turi įtakos masažo atlikimui. Šis masažas buvo perduodamas iš lūpų į lūpas, iš vienos šeimos į kitą. Masažo stilius apima konkrečius šokio judesius, kuriuos reikia išmokti norint atlikti masažą. Šis šokis kilęs iš jūros paukščių stebėjimo, jie žavi savo nuostabia ištverme ir intuicija randant savo kelią.


Reiki masažas

Reiki masažas yra japonų gydymo praktika, kuri suteikia ramybę protui ir sielai. Dviejų rankų aromaterapinis masažas yra vienas efektyviausių būdų nuraminti savo kūną ir dvasią. Reiki masažas pradedamas ritmiškų rankų judesių pagalba nuraminant aktyviausias smegenų sritis. Tai senovės gydymo technika, siekianti pakrauti ir subalansuoti energiją, taip pat skirta kūnui ir sielai harmonizuoti. Šio masažo tikslas – pagerinti sveikatą ir gyvenimo kokybę.


Turkiškas masažas

Turkijoje masažas atliekamas Hamamu vadinamoje turkiškoje pirtyje. Masažuojamas žmogus guli ant karšto marmurinio gulto ir jam atliekamas viso kūno putų masažas su natūraliu alyvuogių muilu. Prieš šią procedūrą tradiciškai atliekamas kūno šveitimas su specialia pirštine.

masazas-turkiska-pirtis.jpg


Švediškas masažas

Švediškas masažas yra dažniausiai siūloma ir geriausiai žinoma masažo rūšis. Jis ypatingai tinka pirmą kartą masažuojantis. Švediško masažo metu nebūtina nusirengti apatinių drabužių, tad jis tinka ir droviems žmonėms. Net ir nusirengus gulima po rankšluosčiu arba paklode. Masažuotojas atidengia tik tą dalį kūno, kurią masažuoja.

Švediškame masaže naudojami tvirti, bet švelnūs spaudimo judesiai, palengvinantys atsipalaidavimą, raminantys raumenų įtampą ir turintys kitos naudos sveikatai. Čia naudojamas masažinis aliejus ir atliekami trynimo bei maigymo judesiai. Masažuojant stipresni judesiai paprastai atliekami tose vietose, kuriose jaučiamas raumenų įtempimas. Šis masažas gali įvairuoti nuo švelnaus iki stipraus, priklausomai nuo masažuojamojo pageidavimų. Norint intensyvesnės procedūros reiktų pageidauti gilesnio audinių masažo.


Indiškas galvos masažas

Tradicinio galvos masažo Indijoje yra mokoma iš kartos į kartą, nes jis suvokiamas kaip kasdienio gyvenimo dalis. Ajurvedos gydymo sistema besiremiantis masažas nuima stresą, sustiprina pojūčius ir padeda visiškai atsipalaiduoti. Šis masažas pradedamas atpalaiduojant nugarą, kaklą, pečius ir rankas. Pečiai yra ta vieta, kur labiausiai kaupiasi stresas ir įtampa.


Masažas karštais akmenimis

Karštų akmenų terapija yra žinoma daugelyje kultūrų jau tūkstančius metų ir kaip gydomųjų savybių turinti procedūra pripažinta įvairių senovės civilizacijų. Egiptiečiai kaip ir Amerikos indėnai naudodavo įkaitintus akmenis savo apeigų metu, o šilti vulkaninės kilmės akmenys yra naudojami ir havajietiško Lomi-Lomi masažo pabaigoje.

Vulkaniniai akmenys yra naudojami dviem būdais. Dideli lygiu paviršiumi akmenys šildomi ir dedami ant rankšluosčio viršaus išilgai nugaros siekiant sušildyti kūno čakras (energijos centrus). O kitas būdas, kuomet lygūs apvalūs į delną telpantys akmenys yra pašildomi, padengiami aromaterapiniu aliejumi ir naudojami dedant tiesiai ant odos. Karščio, eterinių aliejų ir masažo technikos mišinys skatina gilų raumenų atsipalaidavimą ir šalina skausmus.

masazas1.jpg


Kiekvienas masažo stilius suteikia galimybę patirti naujų, unikalių pojūčių, atskleidžia įvairesnius atsipalaidavimo ir kūno palepinimo būdus. Tad atostogaudami bei keliaudami nepamirškite šios malonios galimybės per masažą pažinti kitas kultūras ir šalis.