Austrija: Aukštojo Tauerno nacionalinio parko stebuklai

Autorius: Kelionių manija , 2010, Liepos 23d.

Austrija – tai ne tik baltuojančios Alpių viršukalnės ir vaiski šlaituose besidriekiančių pievų žaluma. Aktyvaus poilsio gamtoje mėgėjus į šią šalį vilioja vaizdingos vietovės, šviežias kalnų oras, uolomis čiurlenantys upeliai ir žali kalnų ežerai.

Austrija neturi priėjimo prie jūros, apie du trečdalius šalies teritorijos užima Alpės, dėl to ji kartais romantiškai vadinama „Alpių respublika“. Viena gražiausių Austrijos Alpių vietovių – Aukštojo Tauerno nacionalinis parkas, kuriame stūkso ne tik aukščiausia šalies viršukalnė, Grosgloknerio kalnas, bet taip pat galima išvysti ir kitų gamtos stebuklų. Šiame parke yra daugiau nei 260 viršūnių, iškilusių virš 3000 metrų, taip pat priskaičiuojama per 300 ledynų, iš kurių įspūdingiausias yra Pasterzės ledynas.


Krimlerio krioklys

Vienas įspūdingiausių Austrijoje yra Krimlerio krioklys, šniokščiantis netoli Krimlio gyvenvietės. Kaskadomis krentančio krioklio aukštis – per 380 m. Norintys pamatyti visą krioklio grožį gali lipti specialiai įrengta trasa su apžvalgos aikštelėmis iki pat krioklio viršaus. Iš šios vietos galima pasižvalgyti po vaizdingas apylinkes, dantytų kalnų viršukalnių apsuptus miškus ir miestelius.

austrija-krimlerio-krioklys.jpg


Grosgloknerio Aukštutinių Alpių kelias

Aukščiausio Austrijos kalno Grosgloknerio (3798 m) viršūnę puošia didžiulis kryžius. Šiaurinėje šio kalno papėdėje apie 9 km driekiasi Pasterzės ledynas. Šioje kalnuotoje vietovėje beveik 50 km vingiuoja vaizdingas Grosgloknerio Aukštutinių Alpių kelias. Šiuo maršrutu, žinomu dar nuo romėnų laikų, kadaise ėjo vienas svarbiausių prekybinių kelių, jungusių pietinį ir šiaurinį Alpių pakraščius. Dabar tai – vaizdingas apžvalginis kelias, šalia kurio įrengtos apžvalgos aikštelės. Kelias pakyla net į 2570 m aukštį, Edelweisspitze, tad kvapą gniaužiančios Alpių panoramos su baltuojančiomis smailėmis – garantuotos.

 

Pasterzės ledynas

Pasterzės ledynas, kurio storis vietomis siekia per 200 m, yra didžiausias rytinėje Alpių dalyje. Pavaikščioti po ledyną galima nusileidus pėsčiomis ar įrengtu funikulieriumi nuo Prano Juozapo aikštelės. Tačiau išsirengus į tokį žygį vertėtų nepamiršti, kad storoje ledo masėje yra įtrūkimų, kurie gali būti pavojingi.

 

austrija-pasterzes-ledynas.jpg

 

Untersulzbach krioklys ir Hochfeldo kalnakasybos muziejus

Vaizdingame Untersulzbach slėnyje, 80 m gylio tarpeklyje šniokščia krioklys. Maždaug už valandos kelio pėsčiomis nuo šio krioklio galima aplankyti istorinę Hochfeldo kasyklą, kurioje būdavo išgauna vario rūda, o šiuo metu įrengtas muziejus.


Eisriesenwelt ledo urvas

Šis per 40 km ilgio urvas – vienas ilgiausių ledo urvų. Tačiau ledu padengta tik maždaug kilometro ilgio urvo atkarpa. Paslaptingoje ledo karalijoje ir karštą vasaros dieną temperatūra nepakyla aukščiau nulio. Vanduo ir šaltis sukūrė meno šedevrus – ledo stalagmitus, arkas, sustingusias kaskadas.

 

austrija-Eisriesenwelt.jpg


Lichtenšteino tarpeklis

Vaizdingos uolos, kriokliai ir upeliai – tai ne vienintelės grožybės, traukiančios lankytojus į Lichtenšteino tarpeklį, pavadintą kunigaikščio Johano II fon Lichtenšteino garbei. Šiame siaurame tarpeklyje, nusidriekusiame apie 4 km, įrengti vaikščiojimo takai, pakabinamieji tiltai, pritaikyti turistams.

 

Taip pat skaitykite:

Paslaptingas Slovakijos urvų pasaulis

Ten, kur gyvena Troliai