Carisolo ir Pinzolo slidinėjimo kurortai snieguotų Italijos Alpių papėdėje

Autorius: Italija.lt , 2007, Sausio 24d.

Šiais metais žiema Lietuvoje ir kitose šalyse nedžiugina slidinėjimo mėgėjų, tačiau Italijos Trentino-Alto Adige regione esančių miestelių Carisolo ir Pinzolo gyvenimo netrikdo sniego trūkumas Europoje. Čia gausu turistų, nes pasikėlus į kalnus  – visiem pakanka baltos paklotės. Jaukūs, miniatiūriniai miesteliai žiemos „mėgėjus“ traukia it magnetas. Nugirstas slavų turistų pokalbis, leidžia spėti, jog slidinėjimo kelionės į Dolomitines Alpes įsigytos dar lapkričio mėnesį ir paskutinės minutės pasiūlymų jau nebėra.

Carisolo ir Pinzolo įsikūrę Italijos Trentino-Alto Adige regione ir nuo regiono centro Trento miesto nutolę 70 km atstumu į šiaurės vakarus, Dolomitinių Alpių papėdėje. Miesteliai išsidėstę vienas šalia kito, juos skiria tik kalnų upelė.

Pinzolo miestelį galima vadinti įvykių centru. Čia gausu mažyčių krautuvėlių, kavinukių, viešbučių, taip pat iš čia keltuvu keliamasi slidinėti. Tuo tarpu Carisolo – vilų ir apartamentų, kuriuose apsistoję turistai, mėgstantys ramybę, kaimelis. Už dešimties kilometrų klesti madingiausias Italijos slidinėjimo kurortas – Madonna di Campiglio. Jei norite pademonstruoti save ir slidinėjimo sugebėjimus, galite pakilti į aukščiausias juodąsias trasas ir palenktyniauti su vėju ar pasigrožėti nepakartojamu peizažu jaukiose kalnų kavinukėse.

Nepaisant sumišusio austriško ir itališko namų eksterjero stiliaus, Pinzolo ir Carisolo gyvenimo tėkmė teka iškirtinai itališka vaga. Čia pietaujama nuo 13 iki 16 valandos, todėl nenustebkite jei būsite paprašyti palikti parduotuvę prieš pirmą valandą, nes visas personalas eina pietauti, nepaisant to ar Jūs jau apsipirkote ar dar tik renkatės prekes. Susidaro įspūdis, jog pietų laikas „šventas“. Čia žmonės niekur neskuba, šypsosi, jų veidų neniaukia smulkūs kasdieniai rūpesčiai. Klestintis maisto, vyno ir „grapos“ „kultas“ turistus supa kiekviename žingsnyje. Picerijos, restoranai, kavinės, itališkos makaroninės  gardžiais kvapais vilioja turistus užeiti vidun. Pasisotinus verta vykti degustuoti vyno arba kalnų „grapos“ ten kur gėrimai gaminami – aplink įsikūrusios „agri“ sodybos laukia svečių – autentiškumo gerbėjų.

Pabaigai keli faktai, aktualūs ketinantiems vykti slidinėti. Pinzolo tikrai yra nebloga inventoriaus nuoma. Pakėlėjas į slidinėjimo trasas pačiame miestelio centre ir daugeliui pasiekiamas pėsčiomis. Nemokantys ar nenorintys slidinėti, už 6 Eurus gali pasikelti pakėlėju ir gurkšnodami karštą šokoladą kavinėje grožėtis peizažu, o saulėtą dieną pagyvinti veido spalvą saulės „voniomis“. Išsinuomoti apartamentus galima nuo 12 Eurų žmogui už parą. Jei Jūsų viešbutyje ar apartamentuose nebus interneto prieigos, o Jūs būtinai norėsite draugams išsiųsti nuotraukas, miestelyje yra interneto kavinė. Tačiau yra ir paštas – siųsti atvirutes daug romantiškiau…