Epiniai kelionių maršrutai

Autorius: Kelionių manija , 2010, Gruodžio 06d.

Kviečiame susipažinti su vienais iš įspūdingiausių, daugybės turistų išbandytų ir pamėgtų, ir dėl to galiausiai epiniais tapusių, kelionės maršrutų.

 

Stambulas–Kairas, Artimieji Rytai

Stabulas įsikūręs dviejuose žemynuose, taigi šis nuostabus miestas – puiki pradžia kelionei Artimuosiuose Rytuose. Sekant šiuo maršrutu, iš Turkijos keliaujama į Siriją, čia aplankant Aleppo turgų ir įspūdingą Damasko miestą. Iš čia maršrutas veda į Petrą – vieną iš naujųjų pasaulio stebuklų, raudonąja dykumų rože vadinamą archeologinę vietovę. Toliau – niekur kitur nepatiriamas jausmas – plūduriavimas Negyvojoje jūroje. Vėliau – apsilankymas karščiausiame pasaulio taške, Jeruzalėje. Tuomet dar lieka atsipalaidavimas nardant Raudonojoje jūroje ir galiausiai – apsilankymas itin tankiai apgyvendintame Kaire. Pasirinkus šį maršrutą, piramidžių aplankymas yra būtinas.

Damaskas.jpgAustralijos Rytų pakrantė

Daugelis keliautojų šią kelionę pradeda Sidnėjuje, kur labiausiai jų dėmesį patraukia puikūs paplūdimiai ir ikona tapęs tiltas. Kai kurie keliautojai nukeliauja taip giliai į Australijos pietus, kad pasiekia net Melburną, vadinamąjį pietų pusrutulio Paryžiumi. Melburnas – tikras kosmopolitiškumo įsikūnijimas, be to, čia net oras nostalgiškai primena europietišką. Visgi įspūdingesnis maršrutas – tai kelionė nuo Sidnėjaus į šiaurę, per Bairono įlanką. Jei jūsų, kaip keliautojo, tikslas aplankyti kuo daugiau sostinių, tuomet stabtelkite Brisbane. Tačiau dažniausiai keliautojai tęsia savo kelionę į tropinį Kernsą.

Australija.jpg„Bananų pyrago“ takas

Turistus iš viso pasaulio viliojančioje pietryčių Azijoje skirtingi kelionių maršrutai dažniausiai prasideda Bankoke, nors nemažai ką labiau suvilioja Ko Phangan paplūdimiai arba Puketo turgus. Daugelis keliautojų iš čia vyksta į Kambodžos Siem Reapą, susipažinti su senovės civilizacija. Tuomet iš čia patraukia į Ho Chi Min miestą Vietname ir tuomet – palei Vietnamo pakrantę keliauja į didingą Halongo įlanką. Tuomet sąraše lieka Laoso sostinė, Vientianas, arba dramblių kelias Khao Yai nacionaliniame parke. Bankoke ir Singapūre įsikūrė daugybė avialinijų, taigi čia galima įsigyti pigių skrydžių į kitas vietas Azijoje.

 Tailandas.jpgŠiaurės sala–Pietų sala, Naujoji Zelandija

Šios kelionės maršrutas prasideda Oklande – mieste, kuriame daugybė keliautojų su kuprinėmis mėgaujasi vakarėlių gyvenimu. Tuomet traukiama žemyn, į Rotorua, kur grožimasi ugnikalniais ir hangi – tradicine maorių švente ir pasirodymais. Maršrutas tęsiasi per Taupo ežerą, kurio apylinkės yra puiki vieta šuoliams su parašiutu ir vandens pramogoms. Vėliau aplankomas vėjuotas Velingtonas, o iš čia traukiama į Pietų saloje esantį Kakourą, stebėti banginių. Kelionės pabaigai lieka Kvinstaunas.

Naujoji-Zelandija.jpg„Transsibiro“ geležinkelis, Rusija

„Transsibiro“ geležinkelis – tai geležinkelių tinklas, jungiantis europinę Rusiją su Tolimaisiais Rytais, Mongolija ir Kinija. Šis, 9 289 kilometrų ilgio geležinkelio maršrutas prasideda Vladivostoke ir driekiasi iki pat Maskvos. Pakeliui pravažiuojamas giliausias pasaulyje Baikalo ežeras, stabtelima Jakaterinburge. Maršrutas baigiasi nuostabioje Maskvoje, tačiau norintys gali susiorganizuoti kelionę iki pat Sankt Peterburgo. Alternatyva šiam maršrutui, galėtų būti „Transmongolijos“ geležinkelio maršrutas, prasidedantis Pekine.

Maskva.jpg„Route 66“, JAV

Tai legendinis, vienas iš svarbiausių, 3 940 kilometrų ilgio Jungtinių Valstijų greitkelis iš Čikagos į Los Andželą per Centrines Amerikos lygumas. Nors nuo 1985 metų ši greitkelis nebenaudojamas pagal savo pirminę funkciją (t.y. nebėra pagrindinis transporto kelias), jauni keliautojai vis dar važiuoja šiuo maršrutu, norėdami pamatyti tai, ką JAV turi geriausio. Kelionės pradžia – Čikaga, tuomet kelionė tęsiasi per St. Louisą, Kanzasą, Teksaso, Naujosios Meksikos valstijas, kol galiausiai pasiekiama Arizona. Nuo čia jau nebetoli Kalifornija ir garsusis Los Andželas bei Holivudas.

Cikaga.jpgKeiptaunas–Kairas, Afrika

Ši kelionė gali prasidėti arba Kaire, arba Keiptaune. Jei ją pradedate Keiptaune, keliaukite į šiaurėje esančią Botsvaną, kur galėsite mėgautis kruizais ar Chobe nacionaliniame parke stebėti dramblius. Tuomet patraukite toliau į Tanzaniją, garsėjančią aukščiausia viršūkalne Afrikoje, Kilimadžaru bei nepamirškite pasigrožėkite Serengeti nacionaliniu parku. Apsilankius čia, priešaky laukia kelios iš pačių sudėtingiausių Juodojo žemyno šalių: Kenija, Etiopija ir Sudanas, kurios iki šiol yra draskomos konfliktų. Po šių šalių tam tikrą atgaivą pasiūlys Kairas ir netoliese esančios piramidės.

Keiptaunas.jpgŠilko kelias

Ištisus šimtmečius prekybininkai keliavo iš Kinijos į Europą bei atgal ir bemaž kiekvienas iš jų turėjo savo slaptą kelią šilko, prieskonių ir kitų gėrybių pervežimui. Šiuolaikinis šilko kelias dažniausiai prasideda Kinijos Xiano mieste, tuomet keliaujama į Urumqi, esantį Kinijos vakaruose. Iš čia turistai neretai patraukia skirtingais keliais. Vieni iš jų vyksta į Kazachstaną, Kirgiziją, Uzbekistaną ir Turkmėnistaną, tuo tarpu kiti – į Pakistaną, Afganistaną ir Iraną.

Afganistanas.jpg

 

Parengta pagal BBC, „Lonely Planet“ ir kelioniumanija.lt informaciją

baneris Stambulas-1.jpg

Taip pat skaitykite:

Žymūs JAV maršrutai automobiliu

Šiaurės keliu: vaizdingieji Norvegijos maršrutai

Žymūs maršrutai: Didžiųjų Alpių kelias

 

 

 

Kelionių idėjos