Garsiausi Europos muziejai

Autorius: Raminta Žalkauskaitė | Kelionių manija , 2010, Vasario 01d.

Šaltuoju metų laiku daug mažiau lietuvių kur nors keliauja ir atostogauja. Tačiau šiuo metu darosi vis populiariau važiuoti slidinėti arba traukti į šiltuosius kraštus. Bet ką daryti, jei nuvykus į miestą už lango taip pat šalta ar tiesiog pasitaikė visai prastas oras. Aplankykite kokį nors įdomų muziejų.


Luvro muziejus Paryžiuje


Luvras yra didžiausias Prancūzijos muziejus esantis Paryžiuje ir daugiausiai lankytojų sulaukiantis muziejus pasaulyje. Įsikūręs miesto centre, dešiniajame Senos krante, Paryžiaus apskrityje, turinčioje tokį patį pavadinimą. Muziejuje 60 600 kvadratinių metrų erdvėje eksponuojami beveik 35 000 eksponatų, pradedant priešistore ir baigiant XIX amžiumi.


Muziejus įsikūręs Luvro rūmuose, kaip tvirtovė pastatytuose XII a. pab. Pastatas daug kartų buvo perstatomas ir plečiamas. Luvre eksponuojama karališkos meno ir antikinių skulptūrų kolekcijos. Valdant Napoleonui muziejaus kolekcija smarkiai išsiplėtė. Kolekcija pasipildė dar 20 000 eksponatų valdant Liudvikui XVIII, Karoliui X ir Antrosios imperijos laikotarpiu.

Šiuo metu visi meno kūriniai padalinti į aštuonis skyrius: Senovės Egipto; Senovės Artimųjų Rytų; Etruskų, Senovės Graikijos ir Romos; Islamiško meno; Skulptūrų; Dekoratyvinio meno; Paveikslų; bei Spaudinių ir Piešinių. Įėjimas į muziejų kainuoja 14 eurų.


Orsė muziejus Paryžiuje


Orsė muziejus – muziejus Paryžiuje, kairiajame Senos krante, vienas iš didžiausių ir įžymiausių pasaulio muziejų. Užima 57 400 m² plotą. Muziejus įsikūręs buvusioje geležinkelio stotyje Gare d'Orsay. Jame eksponuojami paveikslai, skulptūros, baldai ir fotografija. Muziejus garsus savo plačia impresionizmo ir post-impresionizmo šedevrų kolekcija, kuri yra didžiausia pasaulyje. Čia pamatysite Monet, Manilos, Renuaro, Cezanne ir Van Gogo paveikslus. Šiuo metu įėjimas į muziejų kainuoja 9,5 euro, jaunimui iki 25 metų – 7 eurai, o vaikams iki 18 metų – nemokamai.


Ermitažo muziejus Sankt Peterburge


Ermitažas yra meno ir kultūros muziejus Sankt Peterburge, Rusijoje. Tai vienas didžiausių ir seniausių muziejų pasaulyje, įkurtas Jekaterinos II-osios. Jame yra daugiau kaip 350 salių ir apie 60 000 eksponatų. Jo archyvuose saugoma 3 milijonai įvairių objektų. Taip pat yra archeologinių eksponatų ir Luvro Europos klasikinis menas. Jame galima pamatyti žymiausių olandų ir prancūzų dailininkų Rembranto, Rubenso ir kitų dailininkų paveikslus.


Ermitaže yra ir UNESCO Pasaulio kultūros paminklinės vertybės. Eksponuojama daugybė graikų ir romėnų skulptūrų nuo XII a. Taip pat daugybė ginklų ir vaza, kurią Rusijos menininkai kūrė apie 14 metų, o jos svoris siekia iki 19 t. Įėjimas į muziejų šiuo metu kainuoja 400 rublių.


Britų muziejus Londone


Britų muziejus yra žmonių istorijos ir kultūros muziejus, įsikūręs Londone. Jo kolekcijoje yra daugiau kaip 7 milijonai objektų, kurie atvežti iš visų žemynų. Jie užfiksuoja ir iliustruoja žmogaus kultūros istoriją nuo pat pradžios iki dabar.


Britų muziejus įkurtas 1753 m. ir jo pagrindą sudarė gydytojo ir mokslininko Sero Hanso Sloane kolekcija. Per ateinančius šimtmečius muziejus išsiplėtė ir atsirado Gamtos istorijos muziejaus padalinys. Dėl kai kurių muziejaus objektų įvyko nemažai ginčų ir juos buvo prašoma grąžinti į jų kilmės vietą. Įėjimas į muziejų, kaip ir į visus kitus šios šalies muziejus, nieko nekainuoja.

britu-muziejus.jpg


Tate muziejus Londone


Tate muziejus yra Didžiosios Britanijos institucija, kurioje saugoma nacionalinė britų meno ir tarptautinio šiuolaikinio meno kolekcija. Šis vardas kilo nuo Henrio Tate, kuris paklojo kolekcijos pamatus.

Tate muziejų tinklui priklauso keturi padaliniai: Tate Britain (Londone), kurio ekspozicijoje pateikiami Britų meno nuo 1500-ųjų iki šiandienos pavyzdžiai; Tate Modern (Londone), eksponuojama Britų ir Tarptautinės moderniosios ir šiuolaikinės dailės kolekcija nuo 1900-ųjų iki šių laikų; Tate Liverpool, kurio ekspozicijos paskirtis panaši kaip Tate Modern, bet yra mažesnės apimties; Tate St Ives, kuriame galima rasti moderniosios ir šiuolaikinės dailės, kurios autoriai susiję su Kornvalio regionu.

Visi keturi muziejai dalijasi Tate Kolekcija. Vienas iš žymiausių Tate renginių – kasmetinis Turner Prizo įteikimas, kuris vyksta Tate Britain muziejuje. Įėjimas į šį muziejų yra nemokamas.


Uffizi galerija Florencijoje


Uffizi galerija yra vienas seniausių ir žinomiausių meno muziejų Vakarų pasaulyje. Šiandien jis yra viena populiariausių lankytinų vietų Florencijoje. 2007 metų vasarą, rugpjūčio pradžioje, Florenciją buvo užklupęs didelis lietus ir galerija buvo iš dalies užlieta, vanduo tekėjo į vidų ir lankytojai turėjo būti evakuoti.

Sezono metu (ypač liepą) norint patekti į muziejų eilėje gali tekti laukti iki penkių valandų, todėl bilietus reiktų rezervuoti iš anksto. Įėjimas į muziejų kainuoja 6,5 euro, jaunimui iki 25 metų – 3,25 euro.


Vatikano muziejus Romoje


Vatikano muziejus yra vienas iš didžiausių muziejų pasaulyje, čia eksponuojama per šimtmečius sukaupta Romos Katalikų Bažnyčios kolekcija. Muziejų XVI amžiuje įkūrė popiežius Julius II.

Vatikano muziejui taip pat priklauso Pinacotecos meno galerija, kuri turi daug tokių žinomų dailininkų kaip Raphael‘s Przemienienia, Leonardo da Vinci‘s Saint Jerome, Caravaggio‘s ir Perugino paveikslų. Šiuolaikinio religinio meno kolekcijoje pamatysite menininkų Carlo Carrà bei Giorgio de Chirico paveikslus ir skulptūras. 2006 m. spalio mėnesį muziejus šventė savo 500-ąsias metines. Įėjimas į muziejų kainuoja 15 eurų, jaunimui iki 25 metų – 8 eurai.

vatikano-muziejus.jpg