Geriausios Kalėdinės mugės Europoje

Autorius: Becky Padmore | Matadornetwork.com , 2009, Gruodžio 08d.

Parengė: kelioniumanija.lt

 

Šiemet Vilniaus Rotušės aikštėje veiksiantis Kalėdinis miestelis vilniečiams ir miesto svečiams bandys įpūsti Kalėdų dvasią, kvapą, skonį, šilumą ir šviesą. Tautodailininkai ir amatininkai siūlys įsigyti savo dirbinių, o išalkę ir sušalę Kalėdinio miestelio lankytojai galės pasistiprinti užkandžiais ir karštu vynu.

Tačiau pripažinkime, Kalėdinių mugių tradicijos Lietuvoje dar tik užgimsta, tad kartu su Matadornetwork.com apžvelgiame geriausias Kalėdines muges Europoje.

 

Geriausia Kalėdinė nuotaika

Kelno (vok. Köln) Kalėdinė mugė apima net šešias skirtingas prekyvietes – keturios didžiausios iš jų yra visai netoli žymiosios gotikinės Kelno katedros. Kelno Kalėdinę mugę kasmet aplanko maždaug 2 milijonai žmonių.

Tad būdami Kelne Kalėdų laikotarpiu, savo lankytinų vietų sąraše pažymėkite ne tik Šokolado muziejų, bet ir laikiną čiuožyklą bei šurmuliuojančią Kalėdinę mugę, kurios tradicijos siekia viduramžius.

Turbūt niekas negali prilygti Vokietijoje rengiamoms tradicinėms Kalėdinėms mugėms. Savo mugėmis garsėja ne tik Kelnas, bet ir kiti miestai – Niurnbergas, Dresdenas ir Miunchenas.

kaledu-muge.jpg 

 

Geriausia mugė lankytis su vaikais

Pasakų ir folkloro motyvai – tai pagrindiniai Prahos Kalėdinės mugės bruožai. Mugės organizatoriai deda visas pastangas siekdami sukurti tikrą žiemos stebuklų šalį. Šioje stebuklų šalyje galima išvysti prakartėlę, kurioje rymo tikri naminiai gyvuliai, pasidžiaugti didžiule įspūdingai papuošta Kalėdine egle, stebėti įvairiausius šokėjų ir dainininkų pasirodymus, pasivažinėti arklių traukiamomis rogėmis.

 

Geriausia mugė ieškantiems pigių pramogų

Slovakijos sostinėje Bratislavoje rengiama Kalėdinė mugė – tai tradicinė ir kol kas nelabai komercinė vieta, puikiai tinkanti keliautojams, ieškantiems pigesnių pramogų. Čia galima įsigyti vietinės gamybos dovanėlių, žieminių rūbų, keramikos dirbinių ir daugybę kitų dalykėlių.

Šlamščiant tradicinę keptą duoną, iš svogūnų ir bulvių keptus blynus, pagardintus žąsies kepenėlėmis arba obuolių pyragą galima stebėti įvairių artistų pasirodymus.

 

Unikali vieta Kalėdiniams pirkiniams

Olandijos miesto Valkenburgo Kalėdinė mugė siūlo netradicinį apsipirkimo būdą – mugė veikia olose, esančiose po miestu. Tad norint įsigyti Kalėdinių dovanėlių ir dekoracijų tenka paklaidžioti žvakėmis apšviestu koridorių ir urvų labirintu. Verta atkreipti dėmesį į sienų tapybą ir skulptūras.

 

Geriausia mugė šokolado mėgėjams

Smaližiai, dievinantys šokoladą, turėtų nepraleisti progos apsilankyti Briuselio Kalėdinėje mugėje, kuri šurmuliuoja Place Sainte Catherine aikštėje. Čia galima paragauti ne tik puikios kokybės belgiško šokolado, bet ir vietinių užkandžių, pavyzdžiui, troškintų sraigių, austrių, grybų ar imbierinių meduolių.

 

kelnas.jpg 

 

Šauniausia Kalėdinė mugė

Barselona – vienas iš labiausiai lankytojų mėgstamų miestų Europoje, o Kalėdų sezonas – ne išimtis. Šiuo metu čia dar pakankamai šilta, tad galima smagiai leisti laiką vaikštant naktinės Barselonos gatvėmis ir stebint linksmus La Rambla gatvės artistų pasirodymus, sukuriančius ypatingą šventinę nuotaiką.

Santa Lucia prekyvietė yra netoli katedros, gotikinėje Barselonos dalyje. Čia galima įsigyti vietinių amatininkų dirbinių, netradicinių dovanų ir tradicinių ispaniškų saldumynų.

O jei mieste lankysitės gruodžio 28 d., galėsite savo kailiu patirti, kaip ispanai švenčia Melagių dieną – Barselonos gatvės tuomet prisipildo įvairiausio plauko artistų ir muzikantų.

 

Pati geriausia Kalėdinė mugė

Austrijos sostinėje Vienoje Christkindlmärkte mugė rengiama jau daugiau nei 700 metų. Be tradicinių koncertų, Kristaus gimimo vaidinimų ir prakartėlių, Vienoje taip pat gyvai demonstruojamas Advento kalendorius, o vaikai kviečiami į miesto rotušėje atidarytas Kalėdines dirbtuves.

Kalėdų dvasia sklando miesto gatvėmis, aikštėmis ir parkais, visas miestas pakvimpa cukruotais vaisiais, cukraus vata, Kalėdiniu punšu ir kepintais kaštainiais. Be jokios abejonės, tai yra puikiausia vieta norint pajusti Kalėdinę nuotaiką.

 

Matadornetwork.com